خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 06-12-2016، 12:45 PM

امتیاز موضوع:
  • 36 رأی - میانگین امتیازات: 2.39
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
16-01-2014، 02:31 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

Music  ROLAND GW8-V2

با سلام خدمت تمامی کاربران خوب انجمن موزیکسازان

دوستان در این تاپیک در مورد کیبورد رولند GW8 ورژن 2 به صحبت و نقد و برسی خواهیم پرداخت

[تصویر:  gw-8_top.jpg]

سپاس شده توسط namin music ، 1mosafer

ارسال: #2
16-01-2014، 02:33 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

RE: ROLAND GW8-V2

درام کیت زیاد داره از هر کدوم چهارتایی داره مثلا خلیجی 4تا اورینتال 4 ترکیه 4 میکس 4 دقیقا یادم نیستش ولی فردا همشو برات در میارم .این تو ریتم سازی قولیه 135 تا مترونوم داره که ضربدر 4 کنی میشه540 یعنی جون میده برا آهنگ سازی کوانتیزش وحشتناکه .چهارتا اینترو داره 4 تا وارینشن 4 تا پاشاژ 4 تا اندنینگ و از همه جالبتر اینکه شما میتونی تو آکورداشم 6 تا درام کیت داشته باشی فکرشو بکن ببین چی میشه بیاو ببین.

سپاس شده توسط namin music ، 1mosafer

ارسال: #3
16-01-2014، 02:35 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

سلام دوستان امروز میخوام مذایاو معایبش رو براتون بگم.
این ورکستیشن که خودتون هم میدونین و از اسمشم که معلومه یکی از بهترین صداسازها تو رده خودشه واقعا باهاش بهترین صداهارو میشه ساخت واز نظر افکت صدایی چیزی از کرگ و یاماها کم نداره.1676 تا صدا داره حتی یکی از بهترین صداها برای ساختن آهنگهایی که برای فیلمها از افکتها و صداهای عجیب غریب ازش استفاده میکنن این اون صداهارو داره.
راحت کرون و سوری میشه طوریکه اگه یبار دگمه اسکایل رو بزنین و بعدش نگهش دارین وروی هر کلاویه بزنین اون اکتاو کرون یا سوری میشه و خود به خود تو همون حالت میمونه حتی اگه دستگاه رو خاموشم کنی تو همون حالت میونه.

ده تا بانک صدا داره که شما میتونی تو هر بانک 10 تا صدا بدی تو حافظه.و میتونی 128 تا صدا درست کنی و آماده بزاری و بدی تو هر کدوم از بانکهایی که میخواهین.
از نظر افکت که بینظیره ودارای افکتهای فوقولاده و حرفه ای میباشد طوریکه راحت میتونی هر افکت رو تجزیه و تحلیل کنی و دگمه افکت درست دم دسته و نمیخواد داخل خود دستگاه برین.
منوی دستگاه فوقولاده راحت ولی در عین حال پیچیده بیشتر چیزایی که میخواین دم دسته.
از نظر ریتم که هر چیزی که فکرشو بکنین داره البته ریتمهای ایرانی رو باید خودتون زحمتش بکشین.ولی داخل خود دستگاه ریتمهای عربی هم داره ریتمهای استامبولی هم داره .
ریتمسازیش خیلی قویه و برای اوناییکه باهاش کار نکردن کلافه کننده هستش و راستشو بخواین خودم مردم تا یه ریتم بسازم توش چون به ریتمسازی کرگ و یااها عادت کرده بودم.توریتمسازی کرگ و یاماها به گرد پاش نمیرسن تو کرگ باید هزار تا جا بری تا اکتاو بالا پایین کنی ولی این در عین ریتم سازی دگمه رو بزن کارتو انجام بده.تو هر واریشن135 تا مترونوم میتونی ریتم بسازی حسابشو ببرین که آهنگ سازی کامل میشه انجام داد.حتی با پیچبندشم میتونی ریتمهارو زیرو بم کنی
4تا اینترو 4تا اندنینگ 4 تا واریشن و4تا پاساژ.

پخش mp3 داره با کیفیت فوقولاده بالا واقعا عالیه حتی در حد pa3x من واقعا قبولش دارم .حتی بعضی از آهنگها که خوب رکورد شده باشند رو راحت صدای خوانندشو حذف میکنه که این ویژگی فقط در pa3x و پریلود وجود داره حتی تایروس 4 هم فکر نکنم اینکارو بکنه.

دوتا دگمه بالانس داره که اگه احساس کردی که ریتم نسبت به ملودی زیاده یا بلعکس میتونید باهاش صدارو کم و زیاد کنید حتی صدای mp3 رو و میتونین با استفاده با دگمه ترانسپوس گام ملودی رو با فایل mp3 یکی کنی که تو 2x و pa3x چنین چیزی نیستش.
پیچبندش عالیه بینظیره واقعا دیوانه کننده هستش بعد این فقط پیچبند pa3x رو قبول دارم ولی باز با مال این راحت تر میشه کار کرد.

این ورکستیشن یه خاصیت خوبی که داره اینه که دوتا ولوم برای اجرای سریع واعمال افکت و اکو لایزر رو ریتم و صدا و موزیک انجام میده و شما میتونی راحت همونجا اگه دیدی ریتمت بمه زیرش کنی یا زیره بمش کنی اگه افکت ریوربش کمه زیاد کنی یا چورز نداره زیاد کنی و فیلتر cutoff resonance attack release را روی صداهات اعمال کنی
سانگ رکورد داره که البته من تا بحال باهاش کار نکردم.سکوئنس داره که من تا بحال کار نکردمو راستشو بخواین با هیچ سازی کار نکردم چون به کارم نمیاد.

در کل ساز خوبیه اگه نخوای به گزینه سمپل فکر کنید چون اونقدر درام کیت داره که بخوای باهاش بهترین ریتمارو بسازین البته کسی که ریتمساز باشه خودش میدونه چیکار کنه و یادم رفت بگم که تو ریتم سازی در اصل این کیبورد یه تراک برای ریتم داره و یه تراک برای بیس و 6 تراک برای آکورد که البته خیلی راحت میتونین از آکوردها برای درام و پرکاشن استفاده کنیند بدون هیچ مشکلی که تو یاماها اصلا وجود نداره و تو کرگ هم باید ده جا بری تا تنظیم بشه که اونم البته مشکلات خاص خودشو داره .
در مورد کلاویه هاش باید بگم که خیلی نرم و خوشگلن و خیلی خیلی بهتراز pa50 هستش میشه گفت که با pa80 برابری میکنه و بدون صداست منکه خودم حال میکنم باهاش میزنم ولی کلاویه ای که d50 داره در حد عالیه حتی به نظر من بهتر از pa3x ولی در کل خوبه بهتر از سری یاماها هستش
تا اینجا اینارو گفتم که عیار این دستگاه دستتون بیاد البته به زبان ساده گفتم که راحت متوجه بشین که منظورم چیه.تو بحث بعدی ایراداشومیگم
.[تصویر:  19.gif]
اردتمند شما[تصویر:  22.gif]

سپاس شده توسط abbasnaeij ، namin music ، 1mosafer ، mohamad pa3X

ارسال: #4
16-01-2014، 02:38 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

1:اولین ایراد این دستگاه اینه که وقتی شما روی یوزر ریتم دستگاه کلیلک کنی دستگاه خود بخود اولین ریتمو براتون میاره در صورتیکه شما دارین با یه ریتم مثلا تومبایی میزنین که شماره
بلفرض 43 یوزر ریتماتون هستش در صورتیکه ریتم اول یوزر بندریه و این یکمی حالتون رو میگیره .البته راه حل داره و اونم اینه که شما روی دگمه اینتر کلیک کنی و لیست ریتماتون میاد و با دگمه چرخان بزرگ که بغل صفحه مانیتور هستش میتونین ریتم مورد نظر رو انتخاب و روی اینتر کلیلک کنیدو ریتم دالخواهتون اجرا بشه.
2:در مورد ترانسپوسش باید بگم که از -5 داره تا +5 البته برای این هم راه حل گذاشته که شما با استفاده از دگمه منو میتونین برین داخل تنظیمات دستگاه و از اونجا گام رو بالا و پایین کنین. بدین صورت که دگمه منو رو میزنین بعدش در صفحه باز شده جدید روی system کلیک اینتر رو میزنین و وارد منو مربوطه میشین سپس با فلشهای جهت نما پایین اومده وروی گزینه system transpose اومده و از اونجا میتونید گام رو بالا و پایین کنید.فقط باید به یاد داشته باشین که قبلا رو چه گامی تنظیم کردین بطور فرض شما یه ملودی میخوای بزنید که تو گام -7هستش شما در حاالت عادی 5تا میتونی بیای پایین و دوتا گام دیگه کم داری پس اینجا میای دوتا گام رو میاری پایین که بشه منفی 7
3: در مورد ریتمسازیش قبلا گفتم که یکمی مشکل هستش و خود من روزای اول از این ساز حالم بهم میخورد و میخواست از وسط دو تیکش کنم
[تصویر:  27.gif] ولی معما چو حل شود آسان گردد[تصویر:  19.gif]ریتم سازیش فوقولاده پیچیده و قوی هستش باید اعصاب داشته باشی و گرنه فاتحت خوندست.

کوانتایزش حرف نداره تو هیچ سازی من ندیدم که برای هر میزان از 0 تا 100 لیول گذاشته باشن یعنی شما اگه بخوای یه ضربی رو زدی و نمیخوای به صورت صددرصد کوانتیز بشه با او ن گزینه میتونی مقدارشو کمو زیاد کنی.البته اینم بگم که ما وقتی ریتم میسازیم اگه 12 تا مترونوم براش انتخاب کرده باشیم و تو مترونوم 9 ریتمو خراب کرده باشیم این قدرت رو داره که شما بیایین فقط مترو نوم 9 رو یعنی از نت فلان تا فلان رو برش بدی و مترونوم 8 رو به ده بچسبونی در صورتی که تو کرگ و یاماها نداریم.

4:در مورد لود فلش باید بگم که مثل کرگ و یاماها اختیارات توش نیست که شما بیای فقط ریتم مثلا بندری رو لود کنی متاسفانه هرچی تو فلشت هستش رو لود میکنه ودر مورد لود صداها هم همینطوره .شما اگر خواستی ریتمی رو پاک کنی فقط از طریق کامپیوتر میتونی پاک کنی البته از طریق خود ساز هم میشه ولی با کامپیوتر راحتتره

5:اسپیکر نداره وباید یه بلندگو براش جدا بخری یا به کامپیوتر وصلش کنی یا از هدفون استفاده کنی یه به ورودی سازیکه اسپیکر داره بزنیش.

6:بعضی هاشون اکثر فلش هارو نمیشناسن حتی خود من رفته بودم شرکت همون ساز دم دست خودشون فلش منو نشناخت ولی مال من راحت هر فلشی رو ثاپورت میکرد البته اینم شانسه
[تصویر:  19.gif]

در مورد پخش mp3 بگم که با بهترین کیفیت پخش میکنه ولی اگه خودتون دستی آهنگارو بخواین برزین تو فلش باید یبار فلشتون رو با خود ارگ فورمت کنید بعدن بیایین تو ش پوشه playlist که خودش ایجاد کرده آهنگارو برزین یا تو هیچ شاخه ای نریزین و فقط تو خود فلش بریزین.حلا تو این دو حالتی که گفتم یه ایراد هستش که حالت پخش اوتوماتیک آهنگ بعدی رو نداره .البته برای اینم چاره هستش واونم اینه که شما بااستفاه از نرم افزار مخصوص خودش که همرا با سازتون تو کارتونش هست اینکارو بکنیدو مشکل حله.
در آینده باز اگه ایرادهایی پیدا شد خبرتون میکنم .اینارو گفتم تا دقیق در موردش تحقیق کنید بعدابخرین چون سلایق متفاوته و من خودم این سازو دارم و باهاش مشکلی ندارم حتی با d50 که گام شرقی نداره و باید بهش دستگاه اسکایل وصل کنی تا بشه کرونش کنی.

ارادتمند شما
[تصویر:  22.gif]

سپاس شده توسط abbasnaeij ، namin music ، 1mosafer ، mohamad pa3X

ارسال: #5
16-01-2014، 02:40 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

سلام دوستان عزیز امشب میخوام یکی دیگه از کارای پرقدرت این کیبور رو تو ریتم سازی براتون بگم که من اولین بارم بود که چنین چیزی میدیم.
آقا وقتی داری با این کیبورد ریتمسازی میکنی اگه بار اول پدالو سنجو دستو ویه سری ریزه کاریهارو انجام بدی وبعدش بخوای اصل ریتمو بهش اضافه کنی دیگه نمیخواد سر همون رکورد کنی.
اگه شما دگمه سانگ رکورد رو دوبار بزنی وارد یه حالت دیگه ریتم ساری میری که فقط کافیه عیار سرعت ریتمتو بدونی وبعد بیا ریتمو بزن
زدن که تموم شد خودش به صورت اوتوماتیک میاد اون ضرب رو سوار ریتم قبلیت میکنه.واقعا این کیبورد به نظر من باید جایزه اول رو تو ریتم سازی بگیره.کارش حرف نداره البته باید یکمی بیشتر روش بشینم .چون تو رولند اصطلاحات و جملات ریتم سازی با کرگ یا یاماها فرق میکنه و یکم پیچیده تر از اوناست .آخ جای آقای توکلی خالیه دیگه به نظرم میتونست بااین ساز کولاک کنه.[تصویر:  2.gif][تصویر:  19.gif]
ارادتمند شما.....[تصویر:  22.gif]

سپاس شده توسط abbasnaeij ، namin music ، 1mosafer

ارسال: #6
16-01-2014، 01:51 PM -
mehrdad_pk آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 2
سپاس ها 23
سپاس شده 112 بار در 34 ارسال

کیبورد خوبیه، ولی کار کردن باهاش سخته، نسبت به قیمتش نمی ارزه، ای کاش a2000 میخریدم
 سپاس شده توسط namin music ، سعید جوادی ، 1mosafer

ارسال: #7
17-01-2014، 02:39 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

(16-01-2014، 01:51 PM)mehrdad_pk نوشته است: کیبورد خوبیه، ولی کار کردن باهاش سخته، نسبت به قیمتش نمی ارزه، ای کاش a2000 میخریدم

حالا چند خریدی؟ اشتباه بزرگی کردی 800 رو فروختی و اینو خردی.. بدبختی اینه که الان نمیتونی بفروشی و خیلی خیلی ضرر خواهی کرد .A2000 صد مراتب این بهتره و 800 هزاران بار از A2000 بهتر . منم اگر میبینی که میخوام بخرم فقط بخاطر صداهاش هست وگرنه اگر کیبورد خوب بخوای برای صدا استفاده کنی فقط رولند EXR46-OR

سپاس شده توسط 1mosafer

ارسال: #8
17-01-2014، 03:48 PM -
mehrdad_pk آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 2
سپاس ها 23
سپاس شده 112 بار در 34 ارسال

به پولش نیاز داشتم، ۳ تومن خریدم، کیبورد خوبیه اما یک سری معایب هم داره، من زیاد آهنگ های شاد کار نمیکنم و در کل واسه دل خودم کیبورد کار میکنم، واسه کار من مناسبه کیبوردش، ولی حتما تا چند ماه دیگه اگه پول دستم اومد یه a2000 میخرم.
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، 1mosafer

ارسال: #9
17-01-2014، 05:37 PM -
Koresh آفلاین
عضو هیئت مدیره / متخصص کیوبیس
مدیر ارشد
اعتبار: 41
سپاس ها 1587
سپاس شده 2198 بار در 679 ارسال

درود
دوست عزیز a2000 هفتاد درصد سبک هاش شاد هستش،اگه شما دنبال صداها و موزیک های آروم هستید باید کیبورد های غربی رو بیشتر انتخاب کنید نه کیبوردهای شرقی
.Thanks
با اینکه کم شدی از روزگارم هنوز حس میکنم عطر تنت رو

ارسال: #10
17-01-2014، 05:51 PM -
Amir-Ariya آفلاین
مدیر بازنشسته
همکار افتخاری
اعتبار: 28
سپاس ها 893
سپاس شده 2243 بار در 454 ارسال

(17-01-2014، 05:37 PM)koresh نوشته است: درود
دوست عزیز a2000 هفتاد درصد سبک هاش شاد هستش،اگه شما دنبال صداها و موزیک های آروم هستید باید کیبورد های غربی رو بیشتر انتخاب کنید نه کیبوردهای شرقی
.Thanks

A2000 كه از نظر صداها و امكانات چيزي از كيبوردهاي غربي مثل s910 كم نداره چه دليلي داره كه كيبورد غربي بخره؟A2000 هم صداهاي شرقي بهتري داره هم موقع فروش كمتر ضرر ميكنه تا كيبوردهاي مثل s910 يا s750 تازه بزرگترين آپشن A2000 پيچبند ژوستيكه كه براي ما ايراني ها خيلي خوبه

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi