خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 10-12-2016، 03:14 PM

امتیاز موضوع:
  • 36 رأی - میانگین امتیازات: 3.39
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
03-06-2013، 12:16 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-06-2013، 10:36 AM، توسط Milad.)
Milad آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
همکار افتخاری
اعتبار: 46
سپاس ها 741
سپاس شده 2275 بار در 491 ارسال

MIDI چیست و کاربرد آن

MIDI ها فایل های صوتی با حجم خیلی کم هستن که قبل ها رینگتون های موبایل های ساده هم از همین فرمت بودن و درکل یه موزیک کامل هستن که از صداهای باجنس متفاوت و کیفیت کمتر ساخته شدن!
اما میدی ها کاربرد زیادی در عرصه آهنگسازی و مخصوصا در بخش آموزش دارن

وقتی فایل های میدی رو با نرم افزار های آهنگسازی و DAW (اف ال.کیوبیس.و...(گیتار پرو))باز کنیم تمام ریز صداها/ریتم ها/سازها/اطلاعات موزیک(از جمله تمپو)ملودی/استرینگ و آکوردها و.... بصورت نت نویسی شده در اختیار داریم
و از این لحاظ برای یادگیری نت نویسی در نرم افزار/ساخت ریتم درام/استفاده بجا از صداها و ساز های مختلف و ... همچنین برای بدست آوردن تمپوی آهنگ اورجینال و استفاده در کارهای ریمیکس بسیار کاربردی و مفید هستن

در پایان امیدواریم از میدی هایی که در سایت موزیکسازان در اختیار شما عزیزان قرار میگیرند نهایت استفاده رو ببرید02
DWL
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، سعید جوادی ، سعید شهباز ، 1mosafer ، totiya206 ، امید ، ALI.M.R ، imandroid

ارسال: #2
03-06-2013، 12:26 PM -
صالح غلامیان آفلاین
بنیان گذار انجمن
بنیان گذار
اعتبار: 80
سپاس ها 7274
سپاس شده 5964 بار در 1312 ارسال

RE: MIDI چیست و کاربرد آن آنها

ممنون میلاد جان فکر کنم سوال خیلی از دوستان را پاسخ دادید.
با اجازه یک نکته هم من اضافه کنم:
ما با ادیت کردن همین میدیهای ساخته شده و ایجاد تغییرات در آن میتونیم یک اثر جدید ایجاد کنیم که این مورد هم کاربرد مفیدی داره.
با تشکر.03
 سپاس شده توسط Milad ، سعید جوادی ، سعید شهباز ، 1mosafer ، totiya206 ، امید ، ALI.M.R

ارسال: #3
03-06-2013، 12:39 PM -
Milad آفلاین
همکار افتخاری
اعتبار: 46
سپاس ها 741
سپاس شده 2275 بار در 491 ارسال

(03-06-2013، 12:26 PM)صالح غلامیان نوشته است: ممنون میلاد جان فکر کنم سوال خیلی از دوستان را پاسخ دادید.
با اجازه یک نکته هم من اضافه کنم:
ما با ادیت کردن همین میدیهای ساخته شده و ایجاد تغییرات در آن میتونیم یک اثر جدید ایجاد کنیم که این مورد هم کاربرد مفیدی داره.
با تشکر.03
بله جناب غلامیان درست میفرمایید
یا حتی مثلا میشه از ریتم آهنگ جدا استفاده کرد واسه آهنگهای شخصی
ممنون 02
DWL
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، صالح غلامیان ، سعید شهباز ، 1mosafer ، totiya206 ، امید ، ALI.M.R

ارسال: #4
03-06-2013، 10:23 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-06-2013، 10:24 PM، توسط سعید شهباز.)
سعید شهباز آفلاین
مدیر ارشد
اعتبار: 68
سپاس ها 4016
سپاس شده 4928 بار در 917 ارسال

با سلام و خسته نباشيد بخاطر زحماتتون يك مورد هم من اضافه كنم كه فايلهاي ميدي الگوريتمي از يك اجرا هستند به همين دليل كم حجمند و در هر دستگاهي با درامكيتها وصداهاي داخلي همون دستگاه پخش ميشه
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، سعید جوادی ، Milad ، 1mosafer ، totiya206 ، امید ، ALI.M.R

ارسال: #5
04-08-2013، 10:29 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره
مدیر ارشد
اعتبار: 58
سپاس ها 5899
سپاس شده 3211 بار در 685 ارسال

RE: MIDI چیست و کاربرد آن

میدی
(Mid
یا Midi مخفف Musical Instrument Digital Interface به معنای «رابط دیجیتالی سازهای موسیقی»)،

یکی از
قالب‌های
قدیمی ثبت صدا در رایانه است که با وجود گذشت زمان، کهنه نشده و کاربرد خود را حفظ کرده است.
کاربرد اصلی قالب میدی در موسیقی است.

در واقع یک پروندهٔ Mid حاوی نت‌های موسیقی، اطلاعات مربوط به هر ساز، پرده‌ها، وقفه‌ها و همهٔ اطلاعات تخصصی موسیقی بصورت کدشده است.
به همین دلیل با داشتن یک برنامه مناسب، می‌توانیم همه این اطلاعات را از فایل استخراج کنیم و پرونده موردنظر را بر روی یک ساز الکترونیکی متصل به رایانه - مانند یک
سینتی‌سایزر
- به همان شکلی که سازندهٔ فایل مدنظرش بوده است، پخش کنیم.

در اکثر رایانه‌ها یک درگاه میدی به‌عنوان بخشی از درگاههای ورودی-خروجی کارت صدا موجود است که می‌توانیم ابزارهای موسیقی را به آن متصل کرده و موسیقی نواخته شده را به صورت پروندهٔ میدی ضبط کنیم.
همچنین می‌توانیم نت‌ها را در نرم افزار های نت نویسی بنویسیم و به صورت فایل میدی ذخیره نموده و بعداً آنرا انتشار دهیم تا ساز (کیبورد) موسیقی آن را برای ما بنوازد.
فایل‌های میدی حجم بسیار کمی نیز اشغال می‌کنند و این نیز برای آنها یک مزیت بشمار می‌آید.
این فرمت در بسیاری از ابزارهای الکترونیک از جمله تلفن همراه نیز کاربرد دارد.
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، سعید شهباز ، Amir-Ariya ، totiya206 ، Milad ، سعید جوادی ، ALI.M.R

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi