خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 22-01-2017، 08:43 PM

امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
29-09-2013، 05:46 PM -
ebrahimi آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 2
سپاس ها 34
سپاس شده 119 بار در 24 ارسال
گام هندی

از اساتید اگه کسی با گام های هندی آشنایی داره توضیح بدن تا استفاده کنیم واقعا معرکه هستند.
 سپاس شده توسط سعید شهباز ، totiya206 ، سعید جوادی ، abbasnaeij ، 1mosafer ، ALI.M.R

ارسال: #2
30-09-2013، 01:36 AM -
Amir-Ariya آفلاین
مدیر بازنشسته
همکار افتخاری
اعتبار: 28
سپاس ها 893
سپاس شده 2243 بار در 454 ارسال

RE: گام هندی

من هم خيلي دوست دارم موسيقي هندي با موسيقي غربي تلفيق كنم ولي هرچي گشتم نتونستم چيز خاصي از موسيقي هندي پيدا كنم
يا حتي موسيقي چين من خيلي دوست دارم اما منابعي براي فراگيري علم موسيقيش وجود نداره [تصویر:  27.gif]
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، abbasnaeij ، totiya206 ، سعید شهباز ، ebrahimi ، 1mosafer ، ALI.M.R ، رضا اعتمادی

ارسال: #3
03-10-2013، 09:30 PM -
ebrahimi آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 2
سپاس ها 34
سپاس شده 119 بار در 24 ارسال

بله متاسفانه تو اینترنت اساتید کم لطفی کردن تو این مورد.ترکیبش با آهنگای غربی به خصوص استانبولی معرکه میشه
 سپاس شده توسط totiya206 ، سعید شهباز ، Amir-Ariya ، abbasnaeij ، سعید جوادی ، 1mosafer ، ALI.M.R ، رضا اعتمادی

ارسال: #4
09-10-2013، 03:25 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

(03-10-2013، 09:30 PM)ebrahimi نوشته است: بله متاسفانه تو اینترنت اساتید کم لطفی کردن تو این مورد.ترکیبش با آهنگای غربی به خصوص استانبولی معرکه میشه
سلام

راستش بنظر من موسیقی هندی به افغانی بیشتر نزدیک هستش تا استامبولی.

چون هردوی این کشورها تقریبا از یه سبک پیروی میکنن مخصوصا در نوع ریتمهاشون که فکر کنم 80 درصد شبیه به هم هستن و یا تاجیکی و ارمنی هم به هم شباهت دارن

خب اگر یکمی هم حساب کنید ما سبک خودمون رو داریم و زیاد با موسیقی هندی کار نکردی و درواقع آهنگهایی که به دل ما بشینه کم بوده .
بعدشم کسی نیستش که بخواد هندی بخونه یا برقصه که بخواهیم تو این سبک کار کنیم .
از طرفی هم یکی باید باشه برامون هندی رو خوب بنویسه و کلمات رو اشتباه ننویسیم که یباره یکی بیاد بگه آقا داری فحش میدی1511

ولی خب عربی طرفدار بیشتری داره نسبت به مابقی موسیقی ها و یا استامبولی و آذری هم که خب جای خودشون رو داره02

سپاس شده توسط سعید شهباز ، 1mosafer ، totiya206 ، صالح غلامیان ، ابوالفضل برادری ، abbasnaeij ، ebrahimi ، ALI.M.R ، رضا اعتمادی

ارسال: #5
10-10-2013، 01:27 AM -
Milad آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
همکار افتخاری
اعتبار: 46
سپاس ها 741
سپاس شده 2275 بار در 491 ارسال

درود آقای جوادی
02آقا یه سوال...
سبک خودمون چیه؟
24
DWL
 سپاس شده توسط totiya206 ، سعید جوادی ، abbasnaeij ، ALI.M.R ، رضا اعتمادی

ارسال: #6
10-10-2013، 01:45 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

(10-10-2013، 01:27 AM)Milad نوشته است: درود آقای جوادی
02آقا یه سوال...
سبک خودمون چیه؟
24

فدای تو میلاد جان

اینکه دیگه معلومه سبک ما همه جا زبانزد همه هستش

مال ما شلغم ترشی15 همه جورشو داریم 1515 شوخی به کنار ولی انصافا موسیقی ایرانی اولین سبکش خب موسیقی سنتی و اصیل هستش

ولی خب ولی چون چندین زبان در ایران هستش الان دارای چندین سبک هستش.

فکر کنم کلا چرت و پرت گفتم نه؟24

سپاس شده توسط totiya206 ، Milad ، abbasnaeij ، erfan-asa ، ebrahimi ، ALI.M.R ، رضا اعتمادی

ارسال: #7
10-10-2013، 01:54 AM -
Milad آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
همکار افتخاری
اعتبار: 46
سپاس ها 741
سپاس شده 2275 بار در 491 ارسال

شما سَروَر مایی آقا...کاملا درست فرمودید
موسیقی سنتی ایرانه که سبک ایرانیهاست

البته من نخواستم سوال جواب کنم...هدفم اینبود ببینم سبک مورد نظرتون کدومه

ولی انصافا دلیل نمیشه چون آشنا نیستیم با هندی یا زبونش موسیقیش لذت بخش نباشه...
هرچند مطابق سلیقه خودم نیست...اما موسیقیشون بسیار غنیه!یعنی تا حدی که عرب ها و تُرک ها که موسیقی دنیارو(از نظر من)در دست دارن تو خیلی جاها ازشون ایده گرفتن و تقلید کردن و از تکنیک های مختلفشون استفاده کردن
DWL
 سپاس شده توسط totiya206 ، سعید جوادی ، abbasnaeij ، erfan-asa ، ALI.M.R ، رضا اعتمادی

ارسال: #8
06-10-2014، 12:00 AM -
مرد تنها آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 1
سپاس ها 43
سپاس شده 121 بار در 54 ارسال

سلام وقت بخیر!
اگر منظورتون ایناست
سا،ری،گه،مه،په....
اینارو من یه کمی بلدم05
پشت این پنجره جز هیچ بزرگ،هیچی نیست.
 سپاس شده توسط 1mosafer ، ALI.M.R

ارسال: #9
06-10-2014، 11:53 PM -
رضا اعتمادی آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 7
سپاس ها 1048
سپاس شده 448 بار در 106 ارسال

با سلام خدمت اساتید و کاربران محترم سایت موزیک سازان همان گونه که اقای جوادی فرمودند اهنگ های هندی زیاد هوا دار ندارن و من چند نکته که میدونم و دیدم رو خدمت دوستان عرض میکنم
اول اینکه من اینجا چندین دوست نوازنده افغانی میشناسم و با اونها هم تا حدودی هم دیگه رو میبینیم و پیش ما میان و میرن منطقه ما افغانی تا دلتون بخواد پیدا میشه با کلاس بی کلاس خلاصه بگم همه رقمش اینجا هست خلاصه بگزریم من هم گه خواهی میرم خونه اونا میام همیشه کلیپ های هندی نگاه میکنن تا یه روز از اونا سوال شما که افغانی هستید چرا هندی نگاه میکنید برام گفتن ما زبون هندی هم متوجه میشیم زبان اونها نزدیک زبان ما هست و زبون هندی رو میفهمیم و میتونیم حرف بزنیم تا اینجا فهمیدیم که تا حدودی زبان اونا نزدیک هم یا مشابه هم هست خلاصه من همیشه دیدم توی نوازندگی هاشون چه افغانی میزنن چه هندی اصلا چیزی به عنوان اکورد استفاده نمیکنن به جز اونهایی که تاجیکی پاکستانی حرف میزنن و میخونن از اکورد استفاده میکنن من یک بار از اونا خواستم که یه شعر هندی رو برام به فارسی بگن یا همون افغانی شعر رو مرتب کنار هم گذاشتن ولی من هر کاری میکردم نمیتونستم برای این شعر اکوردی بنویسم یه جورایی برام گنگ بود یا بهتر بگم قافیه نداشت توی شعر های افغانی و هندی خیلی کمتر دیده شده که از اکورد استفاده بشه من اجرای زنده اونها رو دیدم از نزدیک چندین بار و متوجه شدم که اصلا اینها چیزی به عنوان اکورد درون شعر استفاده نمیکنن و میگن اگه ما اکورد بگیریم گیج میشم حتی شخصا چندین بار هم اکورد خواستم براشون بگیرم متوجه نمیشدن باز خراب میخوندن میگفتن اکورد نگیر تا اینجا یه چیز رو که میدونستم گفتم و امیدوارم که به دردتون بخوره و یکی دیگه هم این که برادران نوازنده کیبرد افغانی اکثر اونها چب دست هستن بر عکس ما ایرانی ها حتی چندین بار از اونا اومدن پیشم و من قسمت ملودی با اکورد ها رو با هم عوض کردم در کیبرد یعنی قسمت چپ رو از اکورد میکردم ملودی و قسمت راست رو از ملودی میکردم اکورد این کار سخت افزاری هست و اگه خواستین روش این کار رو هم میگم چطوری هست بستگی به مدل کیبرد داره خوب بگذریم دوستان من چیزایی که میدونستم گفتم سوال دیگه داشتین بگین تا جایی که بتونم راهنمایی میکنم در خدمت تمامی کاربران سایت موزیک سازان هستم Bunnyearsmiley
 سپاس شده توسط ATMX ، 1mosafer ، ali_system

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi