خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 03-12-2016، 04:04 PM

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
04-07-2014، 01:07 PM -
saman1330 آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 1
سپاس ها 3
سپاس شده 6 بار در 2 ارسال

---کمک برای خرید گیتار

درود
من می خوام یه گیتار بخرم و تازه کارم.دوستام گفتن یاماها سی 70 بگیر.با پرس و جو فهمیدم اکثرشون تو بازار چینی هستن.
چجوری میتونم یه گیتار اصل بخرم و از کجا اینو بفهمم که اصله(سریالی روی گیتار هک شده ولی من نتونستم از روی اون متوجه بشم)
نظرتون درباره ی خرید گیتار برای استارت کار چیه
سپاس
 سپاس شده توسط Milad ، MAHDIS ، totiya206 ، ALI.M.R ، 1mosafer

ارسال: #2
04-07-2014، 09:46 PM -
Milad آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
همکار افتخاری
اعتبار: 46
سپاس ها 741
سپاس شده 2275 بار در 491 ارسال

RE: ---کمک برای خرید گیتار

سلام خوش اومدید
سقف مبلغ پرداختیتون چقدره؟
گیتاری که پیشنهاد کردن خوبه،راستش من معیار اصلی بودن رو واقعا نمیدونم!اما از وزن و جنس صدا و حجمش مشخصه خوبه یا نه ...
تو حدود قیمت زیر 600 مطمئنا یاماها پیشنهاد میشه
DWL
 سپاس شده توسط MAHDIS ، totiya206 ، ALI.M.R ، 1mosafer ، saman1330 ، صالح غلامیان

ارسال: #3
05-07-2014، 11:19 AM -
MAHDIS آفلاین
مدیر باز نشسته
همکار افتخاری
اعتبار: 33
سپاس ها 925
سپاس شده 1401 بار در 347 ارسال

درود
گیتار یاماها c70جز بهترین گیتارهای شرکت یاماهاست خوبه
متاسفانه گیتارهای چینی انقد شبیه اصل هستند که فهمیدنش خیلی سخته
ولی به نظر من با یه گیتار شناس حرفه ای برید یا از یه فروشگاه معتبر سازتون وتهیه کنید
ماندگار باشیدThanks
بعد ازتو آدمها تنها خراشی بودند بر من

[/b]
 سپاس شده توسط ALI.M.R ، 1mosafer ، saman1330 ، صالح غلامیان

ارسال: #4
05-07-2014، 08:19 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره
مدیر ارشد
اعتبار: 58
سپاس ها 5899
سپاس شده 3211 بار در 685 ارسال

سلام به همگی ارزو میکنم که طاعات و عبادات همه عزیزان مقبول درگاه حق باشه
دوست عزیزم آقا سامان گل به جمع موزیک سازان خوش آمدید
وظیفه دونستم چند مورد رو درباره خرید گیتار بهتون یادآور بشم که البته بعضیهاش در مورد آلات دیگه موسیقی هم مصداق پیدا میکنه
اول اینکه سعی کنید با یک فردی که نوازنده گیتار هست و میتونه با ساز بزنه و تست کنه رو همراه خودتون ببرید
در غیر اینصورت هنگام خرید با فروشنده شرط کنید و مجبورش کنید که حتماً توی فاکتور بنویسه به شرط تایید استاد ( یعنی اگر بردین و استاد تایید نکرد حالا چه از نظر قیمت و چه از نظر ساختار و کیفیت فروشنده قبول کنه که بی کم و کاست پولتون رو پس بده)
البته این مشروط به اینه که استاد رو فروشنده ساز معرفی نکنه چون معمولاً این استادا یا آموزشگاه ها با فروشنده ها دستشون توی یک کاسه هست و به همدیگه نون قرض میدن (البته همیشه آدم حلال خور هم پیدا میشه H) ولی شما پیشفرضت روی همین گزینه باشه

تا حد امکان سعی کنید سازی رو که استاد پیشنهاد میده رو نخرید ( یعنی از استادتون ساز نخرید) تجربه ثابت کرده ....

توی مطالبی که نوشتید متوجه شدم که شما نگران هستید که ساز اصلی و تقلبی نمیتونین تشخیص بدید ولی دوست من این مطلب مهمی نیست ...
تعجب نکنین منظورم اینه که ممکنه یک ساز اصل و خوشنام پیدا کنید ولی ایراد داشته باشه اون وقته که اصل بودنش به هیچ دردی نمیخوره
شما سعی کنید توی بودجه ای که در نظر دارید بهترین ساز رو پیدا کنید که اول از همه سالم باشه و بعدش هم خوش صدا و زیبا و ....
مهم ترین تستی که میتونین انجام بدید اینه که از بالای دسته تا پایین دسته روی تک تک فِرِت ها بزنید (روی تمام سیمها) لازم نیست آهنگ بلد باشید فقط دونه دونه نتها رو بزنید روی گیتار از بالا تا پایین
خوب گوش کنید ببینید صدای گِز گِز نده باید تمام نتها صدای شفاف و تمیز داشته باشه و گز گز نکنه
اگر گز داشت دلایل زیادی هست که باعثش شده
مثل تاب داشتن دسته و ایرادهای دیگه از خیرش بگذرید
مطلب مهم بعدی اینه که در قسمتهای پایین دسته وقتی دارید میزنید نوک انگشتاتون درد نگیره و به راحتی سیمها به دسته بچسبند و صداشون در بیاد
چون بیشتر اوغات وقتی دسته گیتار تاب داره فروشنده ها میان یک تیغه خرک بلند میندازن روی گیتار تا ایرادش معلوم نشه
در این حالت درسته که گیتار صدای گز گز نداره اما بلند بودن تیغه خرک نوازندگی رو دشوار میکنه مخصوصاً برای تازه کارها
دقت کنید که تمام گیتارها تیغه خرک فابریکشون از جنس پلاستیکه و اگر دیدید طرف داره منت میگذاره و میگه براتون تیغه استخونی گذاشتم بدونید که گیتار مورد داشته و تیغه رو به عمد تعویض کردن.
مورد بعدی هم اینکه جایی که خرک به صفحه چسبیده رو خوب وارسی کنید ببینید توی چه وضعیتیه
باید کاملاً به صفحه چسبیده باشه و کوچکترین درزی دیده نشه البته ممکنه که چسب ریخته باشن که با کمی دقت میشه فهمید
به سیمها و گوشیها هم دقت کنید که زنگ زده و اکسید شده نباشه و همچنین دقت کنین سیمها بعضی هاشون همسایز نباشه
چون سیم re (نازک ترین سیم فلزی) روی گیتار زود پاره میشه و سیم پر مصرفیه بعضی ها میان سیم پنجم La رو بجای اون میندازن روی گیتار
فعلاً همین موارد به ذهنم میرسه که بگم البته سعی کردم موارد تخصصی رو بیان نکنم
اگه رعایت کنید به تنهایی هم میتونید ساز بخرید به شرطی که همه موارد رو در نظر بگیرید
موردی بود سوال کنید در خدمتم
موفق و پیروز باشید
التماس دعاThanks
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، MAHDIS ، saman1330 ، Milad

ارسال: #5
09-07-2014، 09:19 PM -
saman1330 آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 1
سپاس ها 3
سپاس شده 6 بار در 2 ارسال

خیلی خیلی سپاس گذارم
 سپاس شده توسط 1mosafer

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi