خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 10-12-2016، 05:38 AM

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
15-08-2013، 07:53 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 27-09-2013، 10:39 AM، توسط سعید شهباز.)
- neo - آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 9
سپاس ها 165
سپاس شده 579 بار در 114 ارسال

پیدا کردن پلاگین - وی اس تی-پریست و ... به کار رفته در یک آهنگ

با سلام و عرض ادب و کسب اجازه از مدیران محترم میخوام این تاپیک رو آغاز کنم تا همه دوستان با همدیگه کمک کنیم و تشخیص بدیم در یک آهنگ خاص چه سازهایی یا بلاگین یا وی اس تی یا پریستهایی به کار رفته و به نظرم این قویترین راه برای آموزش آهنگسازیه

برای شروع خودم از دوستان صاحب نظر خواهش دارم بنده رو راهنمایی کنن در مورد :

1- بنظرتون پیانو الکتریک آهنگ زیر از کودوم بلاگین یا وی اس تی استفاده شده !؟
http://s2.iranpmc.asia/admin5/ashkan...20Panjereh.mp3
2-اول آهنگ تنهایی از صادق و حصین این صدا رو خیلی دنبالشم (غیر از پیانو) خیلی قشنگه کسی نمیدونه با چی ساخته شده !؟
TANHAYEI.mp3
3-اول آهنگ آسمون حصین و صادق به نظرتون ملودی با پیانو هست یا بلز !؟ چه بلاگینی معرفی میکنین که همچین صدای قشنگ و واضحی بده !؟ برای گیتارشم لطفا راهنمایی کنید من سورس رو الان با پیانو و Realguitar ساختم اما اصلا صداهاش طبیعی نمیشه حتی ریورب هم زدم بهش لطفا اساتید راهنمایی کنن
.. /Eblis/eblis 89/
samfonibox.org/Eblis/eblis%2089/Ho3ein%20Eblis%20-%20Asemoon%20%5B128%5D.mp3
راستی توی آهنگ آسمون اولش صدای باد و بارون رو کسی سمپل مشابه این نداره ؟! کلی سمپل دارم خودم اما همشون زیادی سر و صدا میکنن و رو آهنگ نمیشینن
سلام
حال همه ی ما خوب است
ملالی نیست ... جز گم شدن گه به گاه خیالی دور که مردم به آن شادمانی بی سبب میگویند ...
«متن دکلمه زنده یاد خسرو شکیبایی»

سپاس شده توسط سعید جوادی ، صالح غلامیان ، abbasnaeij ، totiya206

ارسال: #2
15-08-2013، 10:22 PM -
Milad آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
همکار افتخاری
اعتبار: 46
سپاس ها 741
سپاس شده 2275 بار در 491 ارسال

RE: پیدا کردن بلاگین - وی اس تی-پریست و ... به کار رفته در یک آهنگ

سعید جان تشکر... تاپیک مناسبی هستش و موافقم" فقط یه نکته رو اگه رعایت کنیم بهتره...

واسه صدایی که دمبالشیم لازم نیست لینک کل آهنگ رو قرار بدیم...دیگه کات کردن ی قسمت از آهنگ واسه کسانی که با موزیک آشنایی دارن فکر نکنم مشکلی باشه

بهتره همون قسمت از آهنگو که صدای مورد نظرمون رو داره آپلود کنیم...
اینطوری هم ما متوجه میشیم صدای مورد نظر کدومه هم حجم آپلود و دانلودش کمتره...
الان خودم خواستم آهنگ حسینو بررسی کنم حجمش 7 مگ بود که متاسفانه دانلود نکردم واقعیتش...
DWL
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، صالح غلامیان ، Amir-Ariya ، abbasnaeij ، totiya206

ارسال: #3
15-08-2013، 10:54 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 15-08-2013، 11:13 PM، توسط - neo -.)
- neo - آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 165

(15-08-2013، 10:22 PM)Milad نوشته است:
سعید جان تشکر... تاپیک مناسبی هستش و موافقم" فقط یه نکته رو اگه رعایت کنیم بهتره...

واسه صدایی که دمبالشیم لازم نیست لینک کل آهنگ رو قرار بدیم...دیگه کات کردن ی قسمت از آهنگ واسه کسانی که با موزیک آشنایی دارن فکر نکنم مشکلی باشه

بهتره همون قسمت از آهنگو که صدای مورد نظرمون رو داره آپلود کنیم...
اینطوری هم ما متوجه میشیم صدای مورد نظر کدومه هم حجم آپلود و دانلودش کمتره...
الان خودم خواستم آهنگ حسینو بررسی کنم حجمش 7 مگ بود که متاسفانه دانلود نکردم واقعیتش...

درود بر استاد عزیز آقا میلاد گل 02 راستش خودمم به ذهنم رسید تکه کنم آهنگارو اما این آهنگا رو من آپلود نکردم لینکاشونو داشتم که نخوام آپلود کنم از طرفی گفتم شاید چون یه آهنگ یکپارچه هست شخص تشخیص دهنده بخواد کل آهنگو بشنوه چون مثلا بعضی اوقات از ابتدا تا انتهای یک آهنگ فقط یک صدای گیتار الکتریک و از یک vst استفاده شده اما فرقش اینه که تو تایمای مختلف آهنگ افکتهای متفاوتی روی همون صدا اجرا شده و یهو شما در یک قسمت آهنگ به جای گیتار الکتریک صدای باس میشنوید و یک قسمت دیگه صدای پد یا استرینگ میشنوین اما در واقع هر سه صدا یک صدا بوده با افکتهای مختلف یکی بیشتر ریورب خورده یکی یکم دیلی خورده یکی تغییر پیچ داشته یکی فرکانس نویزش تو لیمیتر گرفته شده و ... خودت استادی ماشالا 24
سلام
حال همه ی ما خوب است
ملالی نیست ... جز گم شدن گه به گاه خیالی دور که مردم به آن شادمانی بی سبب میگویند ...

سپاس شده توسط Milad ، صالح غلامیان ، سعید جوادی ، abbasnaeij ، totiya206

ارسال: #4
15-08-2013، 11:03 PM -
Milad آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
همکار افتخاری
اعتبار: 46
سپاس ها 741
سپاس شده 2275 بار در 491 ارسال

بزرگ مایی...
مشکلی نیست
خوب هدف این تاپیک هم تشخیص صداها تو دل افکتهاس...

باید صداهارو خالص تصور کنیم تو ذهنمون

شما که انقد شکست نفسی میکنید مطمئنا از اساتید این انجمن هستید و خواهید بود02
DWL
 سپاس شده توسط - neo - ، صالح غلامیان ، سعید جوادی ، abbasnaeij ، totiya206

ارسال: #5
15-08-2013، 11:16 PM -
- neo - آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 165

(15-08-2013، 11:03 PM)Milad نوشته است: بزرگ مایی...
مشکلی نیست
خوب هدف این تاپیک هم تشخیص صداها تو دل افکتهاس...

باید صداهارو خالص تصور کنیم تو ذهنمون

شما که انقد شکست نفسی میکنید مطمئنا از اساتید این انجمن هستید و خواهید بود02

دقیقا حق با شماست تشخیص صدای اصلی به کار رفته گاهی خیلی سخت میشه چون افکتها روی صداهای مختلف متفاوت عمل میکنن 02 برای من افتخاره که در این انجمن کنار اساتیدی همچون شما فعالیت کنم
سلام
حال همه ی ما خوب است

سپاس شده توسط Milad ، صالح غلامیان ، سعید جوادی ، abbasnaeij ، totiya206

ارسال: #6
16-08-2013، 12:29 AM -
Amir-Ariya آفلاین
مدیر بازنشسته
همکار افتخاری
اعتبار: 28
سپاس ها 893
سپاس شده 2243 بار در 454 ارسال

سعيد جان روز اول حسابي پر انرژي وارد شدي اميدوارم هميشه به همين شكل پر انرژي در كنار ما حضور داشته باشي 40
راستش سعيد جان يك نكته به ذهنم رسيد خدمت عرض ميكنم
پيدا كردن يك صدا در بين vst ها چيزي شبيه به پيدا كردن سوزن در انباره كاه ميمونه
وقتي به تعداد vst ها و بانكهاي صداي آنها توجه ميكنيم مي بينيم عملا غير ممكنه تشخيص بديم كه آهنگساز يك اثر دقيقا از چه صداي استفاده كرده
ولي با قابليت هاي كه در سينتي سايزرها وجود داره ميشه تغريبا اون صدارو شبيه سازي كرد و تا 95% شبيه به صداي مد نظر نزديك كرد
پس لازم نيست حتما همون صدارو به صورت آماده در Vst ها پيدا كنيم.
02
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، abbasnaeij ، - neo - ، totiya206 ، صالح غلامیان

ارسال: #7
16-08-2013، 09:29 AM -
- neo - آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 165

(16-08-2013، 12:29 AM)Amir-Ariya نوشته است: سعيد جان روز اول حسابي پر انرژي وارد شدي اميدوارم هميشه به همين شكل پر انرژي در كنار ما حضور داشته باشي 40
راستش سعيد جان يك نكته به ذهنم رسيد خدمت عرض ميكنم
پيدا كردن يك صدا در بين vst ها چيزي شبيه به پيدا كردن سوزن در انباره كاه ميمونه
وقتي به تعداد vst ها و بانكهاي صداي آنها توجه ميكنيم مي بينيم عملا غير ممكنه تشخيص بديم كه آهنگساز يك اثر دقيقا از چه صداي استفاده كرده
ولي با قابليت هاي كه در سينتي سايزرها وجود داره ميشه تغريبا اون صدارو شبيه سازي كرد و تا 95% شبيه به صداي مد نظر نزديك كرد
پس لازم نيست حتما همون صدارو به صورت آماده در Vst ها پيدا كنيم.
02

شما به من لطف داری استاد عزیز 02 حق با شماست اما در نتیجه کار و فعالیت زیاد توی این زیمنه قدرت تشخیص آدم به قدری زیاد میشه که وقتی یه آهنگو میشنوه همه بلاگین و vst و سینتی سایز های استفاده شده تو ذهنش لیست میشه و خوشبختانه یا متاسفانه یک آهنگساز مثه مردم عادی نمیتونه یک آهنگ رو به راحتی گوش بده و ازش لذت ببره و بیشتر از جنبه فنی به آهنگ گوش میده
دیدم کسایی رو که اینقدر با این موارد کارکردن و ور رفتن که حتی ووکالهای طبیعی رو هم به چشم نرم افزاری میبینن و میتونن مشابهشو در نرم افزار ایجاد کنن
ایشالا که ما هم در کنار اساتید ارجمندی مثه شما و دوستان بتونیم به همچین تسلطی برسیم 4030
سلام
حال همه ی ما خوب است

سپاس شده توسط abbasnaeij ، Amir-Ariya ، totiya206

ارسال: #8
16-08-2013، 02:50 PM -
Amir-Ariya آفلاین
مدیر بازنشسته
همکار افتخاری
سپاس ها 893

(16-08-2013، 09:29 AM)- neo - نوشته است: حق با شماست اما در نتیجه کار و فعالیت زیاد توی این زیمنه قدرت تشخیص آدم به قدری زیاد میشه که وقتی یه آهنگو میشنوه همه بلاگین و vst و سینتی سایز های استفاده شده تو ذهنش لیست میشه
دیدم کسایی رو که اینقدر با این موارد کارکردن و ور رفتن که حتی ووکالهای طبیعی رو هم به چشم نرم افزاری میبینن و میتونن مشابهشو در نرم افزار ایجاد کنن
شايد اين افراد انقدر محارت داشته باشند كه صداي كه ميشنوند دقيقا مشابه سازي كنن چون كمي غير ممكن به نظر ميرسه كه كسي بتونه صداهاي vst از هم تشخيص بده تعداد صداها در VST ها انقدر زياد و نزديك به هم هستش كه حتي شمارش اين تعداد غيير ممكنه چه برسه به تشخيصش تازه هر روز 10 ها و 100 ها صدا به اين صداها اضافه ميشه
به نظر شما علم صدا سازي راحت تر و منطقي تر نيست تا حفظ اين همه صدا؟
02
 سپاس شده توسط - neo - ، totiya206 ، abbasnaeij

ارسال: #9
16-08-2013، 09:42 PM -
- neo - آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 165

(16-08-2013، 02:50 PM)Amir-Ariya نوشته است:
(16-08-2013، 09:29 AM)- neo - نوشته است: حق با شماست اما در نتیجه کار و فعالیت زیاد توی این زیمنه قدرت تشخیص آدم به قدری زیاد میشه که وقتی یه آهنگو میشنوه همه بلاگین و vst و سینتی سایز های استفاده شده تو ذهنش لیست میشه

شايد اين افراد انقدر محارت داشته باشند كه صداي كه ميشنوند دقيقا مشابه سازي كنن چون كمي غير ممكن به نظر ميرسه كه كسي بتونه صداهاي vst از هم تشخيص بده تعداد صداها در VST ها انقدر زياد و نزديك به هم هستش كه حتي شمارش اين تعداد غيير ممكنه چه برسه به تشخيصش تازه هر روز 10 ها و 100 ها صدا به اين صداها اضافه ميشه
به نظر شما علم صدا سازي راحت تر و منطقي تر نيست تا حفظ اين همه صدا؟
02

بله حق با شماست اما واقعیت امر همونطوری خودتونم میدونید امیر جان سینتی سایزرها هم به همون اندازه وی اس تی ها فراوون و گسترده هستند و کار باهاشون مشکله به عنوان مثال شما الان میتونین آهنگایی که بنده گفتم اینجا رو با سینتی سایزر خاصی تولید کنین !؟ راستش برای خود من که خیلی سخته ترجیح میدم اینقدر وی استی امتحان کنم تا به صدای خودم برسم البته تا حدود 20 درصد هم شاید کاملا مشابهش نشه اما اون 20 درصد رو میشه به قول شما با افکت و سینتی سایزر جبران کرد اما مثلا صدایی که فقط 50 درصد شبیه به صدای مورد نظر ماست رو فکر نکنم بشه 100 درصد با سینتی سایزر به صدای مورد علاقمون تبدیل کنیم 02
سلام
حال همه ی ما خوب است

سپاس شده توسط totiya206 ، Amir-Ariya ، abbasnaeij

ارسال: #10
17-08-2013، 01:50 AM -
Amir-Ariya آفلاین
مدیر بازنشسته
همکار افتخاری
سپاس ها 893

(16-08-2013، 09:42 PM)- neo - نوشته است: بله حق با شماست اما واقعیت امر همونطوری خودتونم میدونید امیر جان سینتی سایزرها هم به همون اندازه وی اس تی ها فراوون و گسترده هستند و کار باهاشون مشکله

سعيد جان كار با سينتي سايزرها بسيار مشكله ولي اگر بتوني با يكيش علمي كار كني و صدا سازي كني كافيه تا هر صداي كه مد نظرت هست بسازي و در ثاني تمام سينتي سايزرها يك كار انجام ميدن و همشون مثل هم عمل ميكنن فقط با شكل ها و شيوه هاي مختلف

(16-08-2013، 09:42 PM)- neo - نوشته است: به عنوان مثال شما الان میتونین آهنگایی که بنده گفتم اینجا رو با سینتی سایزر خاصی تولید کنین !؟

سعيد جان كارهات خيلي پر حجمه و سرعت جاي كه آپ كردي پايينه و همش وسط كار قطع ميشد 1 ساعت طول كشيد تا كار اولي رو دانلود كردم
سعيد جان تو اين كار دو مدل پيانو استفاده كرده يكيش خيلي كم استفاده شده و داخل تمام vst ها وجود داره و بهترينش در بانك هاي كانتكت بايد پيدا كني كه فكر نميكنم منظور شما اين پيانو باشه

صداي دوم با E.Piano زده شده و يك افكت بهش بهش اضافه شده كه اسم افكت خاطرم نيست ولي دقيقا ميدونم چه افكتي استفاده كرده ساخت اون صدا بسيار سادست و حتي در كيبوردها هم ميشه 80% شبيه به اين صدارو ساخت

اگر از بانكهاي ريزن كمك بگيريد 99% ميتونيد مشابه اين صدارو بسازيد يا با يك سينتي سايزر Motif دقيقا همين صدارو به دست بياريد

(16-08-2013، 09:42 PM)- neo - نوشته است: راستش برای خود من که خیلی سخته ترجیح میدم اینقدر وی استی امتحان کنم تا به صدای خودم برسم البته تا حدود 20 درصد هم شاید کاملا مشابهش نشه اما اون 20 درصد رو میشه به قول شما با افکت و سینتی سایزر جبران کرد اما مثلا صدایی که فقط 50 درصد شبیه به صدای مورد نظر ماست رو فکر نکنم بشه 100 درصد با سینتی سایزر به صدای مورد علاقمون تبدیل کنیم 02

اين موضوع كاملا سليقه اي هستش و من نظرم متفاوته من ترجيح ميدم يك صدارو با سينتي سايزر بسازم تا بگردم و صداي آمادش پيدا كنم حتي اگر 70% شبيه به چيزي كه مد نظرم باشه كافيه چون براي پيدا كردن صدا بايد هزينه هاي زيادي كرد و وقت بسيار گذاشت ولي براي ساخت احتياج به هيچ هزينه اي نداريد و در مدت زمان بسيار كوتاه تري به صداي دلخواه دست خواهيد يافت
02
 سپاس شده توسط totiya206 ، - neo - ، abbasnaeij

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi