خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 05-12-2016، 03:03 PM

امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
11-07-2013، 08:29 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

Music  نقدو بررسی و تبادل نظر در مورد کیبورد KORG PA3X

سلام و عرض ادب خدمت دوستان خوب حاضر در انجمن موزیکسازان

020202

دوستان و عزیزان در این تاپیک میتوانند در مورد خصوصیات و تواناییها و قابلیتهای این کیبورد و ارنجر جدید شرکت بزرگ KORG تبادل نظر کنند.

[تصویر:  01-korg-pa3x.jpg]

سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، abbasnaeij ، namin music ، ehsan taki ، 1mosafer ، امید ، اسلام شکری

ارسال: #2
12-07-2013، 02:49 AM -
سعید شهباز آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
مدیر ارشد
اعتبار: 68
سپاس ها 4016
سپاس شده 4928 بار در 917 ارسال

RE: نقدو بررسی و تبادل نظر در مورد کیبورد KORG PA3X

سلام و ممنون بخاطر ایجاد این تاپیک راستش صاحب نظر شمایی که سه ایکس زیر دستت هست، فقط من از یه چیز این کیبورد خیلی خوشم اومده و اون هم صفحه زیر پیچ بندشه که تو یه کلیپ دیدم نوازده با کمک این صفحه به حدی صدای یک ساز بادی رو طبیعی اجرا میکرد که دل هر شنونده ای رو میبرد واقعا چقدر این کیبورد پیشرفته هست انگار کاراییش ته نداره.
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، abbasnaeij ، totiya206 ، سعید جوادی ، namin music ، 1mosafer ، امید ، اسلام شکری

ارسال: #3
12-07-2013، 01:40 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

سلام سعید جان ممنون که اولین نفر هستی که در این تاپیک نظرتون رو اعلام کردین

در مورد 3ایکس باید عرض کنم که بله فرمایشات شما صحیح هستش ولی هر سازی ایرادهای خاص خودشو داره .pa3xواقعا امکانات خوبی داره مخصوصا در قسمت های صداسازی که واقعا دست رو باز گذاشته تا هر کاری دلتون میخواد با صدا وسمپل انجام بدین

ولی کرگ یه ایراد بزرگی که تمامی ارنجرهاش داره اینه که اکثرا صداهاش تکراری هست و فقط کیفیت رو برده بالا ..در صورتی که در برند یاماها هم کیفیت بالاست و هم صداهای جدیدتر رو ارائه داده .

pa3x از نظر کلاویه واقعا عالی هستش و تقریبا نیمه سنگین هست ول بنظر بنده و طبق تجربه ای که با pa2xداشتم کلاویه های pa2xسنگینتر از pa3xهستش.نظر شخصی من هستش شاید اساتید و دوستان نظر دیگه ای داشته باشن و خوشحال میشم دوستانیکه در این زمینه تجربه دارن تشریف بیارن تا ا تجربیات و دانسته های عزیزان نیز استفاده بکنیم.

pa3x اینبار گزینه کمپرسور رو برامون آورده که شما میتونید با استفاده از این برنامه سمپلهای خودتون رو کم حجم کرده و جای بیشتری برای لود کردن سمپلهای جدید داشته باشین.

سیستم کمپرسو یک سیستم جدیدی هستش که اینبار برای اولین بار شرکت کرگ روی ارنجر حرفه ای خودش یعنی pa3x نصب کرده که تقریبا با ایجاد این عمل کل حجم سمپلها به نصف تبدیل میشه بدون اینکه تغییری در کیفیت سمپلها ایجاد بشه.

عده ای از دوستان در چند انجمن فرموده بودن که با انجام اینکار سمپلهایی که بصورت استریو ذخیره کردیم به مونو تبدیل میشه ،درحالی که اصلا چنین چیزی نیستش و همون فایلهای استریو بدون کوچکترین کمو کاستی در جای خودش باقی میمونه و فقط حجمش بصورت باورنکردنی بدون افت کیفیت پایین میاد .حالا این شرکت چیکار کرده خدا میدونه (به قول معروف معجزه کرده)

حال برسیم به مبحث وکال این کیبورد که در نوع خودش بینظیر هست
یکی از بهترین سیستم هایی که روی وکال این کیبورد نصب هستش سیستم اتو تیون هست که بصورت فوقولاده حرفه ای میتونه اینکارو انجام بده .
دارای بهترین افکتهای hall-deley-choors-comperesor وچند افکت دیگه که الان حضور ذهن ندارم هستش .
این افکتها در کنار هم به قدری صدای خواننده رو قشنگو زیبا میکنه که واقعا شما احساس میکنید که در یک استدیوی حرفه ای صدابرداری دراین کارتون رو رکورد میکنید.

این نکته رو هم باید ذکر کنم که میکروفن رو هم نباید از یاد برد ..بنده همیشه دنبال میکروفونی بودم که خود شرکت کرگ برای معرفی pa3x ازش استفاده میکرد.
بعداز تحقیقاتی که انجام دادیم با کمک یکی از دوستان بنام آقای سپهر شجاعی که قبلا زود تر از بنده در مورد این مسئله تحقیق کرده بودن تونستم این میکروفون رو تهیه کنم .

مارک این میکروفون tc-helicon mp75 هستش که در نوع خودش بینظیر هست و واقعا عالی جواب میده. طی تستهایی که بنده و دستانم با این میکروفون داشتن همه به این نتیجه رسیدن که ار صدای واقعی و زنده رو میخواهین از pa3xبگیرین با همین مدل اینکارو انجام بدین.

با نصب این میکروفون صدای زنده شفاف رو خواهید داشت که اگر یک دستگاه voic life هم داشته باشین میتونید امکانات هارمونی رو در کنار این میکروفون داشته باشین .

ادامه نقدو بررسی در پستهای بعدی......

سپاس شده توسط سعید شهباز ، صالح غلامیان ، totiya206 ، namin music ، abbasnaeij ، 1mosafer ، امید ، جلال محمدی ، اسلام شکری ، arasheshgh ، vahidmojaz

ارسال: #4
12-07-2013، 02:14 PM -
سعید شهباز آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
مدیر ارشد
اعتبار: 68
سپاس ها 4016
سپاس شده 4928 بار در 917 ارسال

واقعا اطلاعات خوب و بدرد بخوری بود ممنون از شما
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، سعید جوادی ، namin music ، abbasnaeij ، 1mosafer ، امید ، جلال محمدی ، اسلام شکری

ارسال: #5
23-07-2013، 11:25 PM -
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
اعتبار: 10
سپاس ها 376
سپاس شده 1687 بار در 444 ارسال

ولی من یک سوال دارم این تری ایکس خیلی نازه ولی این صدا خواننده چه طوری حذف میشه درزم میدونم بستگی به ریکورد گرفتن داره و تو کیوبیس هم میشه این کارو کرد و ادد ایدوشن ولی برام جالبه این ارگ چه جوری و با بدون افت کیفیت میتونه صدا خواننده رو ریممو کنه ؟24 ه
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، سعید جوادی ، totiya206 ، namin music ، abbasnaeij ، سعید شهباز ، 1mosafer ، امید ، جلال محمدی ، اسلام شکری

ارسال: #6
23-07-2013، 11:37 PM -
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
سپاس ها 376

این ساز اگه توجه کرده باشید موقعی که وارد شرکت کرگ میشید برای دانلود .یک سری برنامه های یک میگ دو میگ هست که نام کیوبیس نیندو داره یعنی چی اینا برای چی هستن هیچ جا از این برنامها صحبتی نشده برای شناسایی ارگ به برنامه کیوبیسه ایا ؟34
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، totiya206 ، صالح غلامیان ، namin music ، abbasnaeij ، سعید شهباز ، 1mosafer ، امید ، اسلام شکری

ارسال: #7
24-07-2013، 12:17 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

(23-07-2013، 11:25 PM)dmo نوشته است: ولی من یک سوال دارم این تری ایکس خیلی نازه ولی این صدا خواننده چه طوری حذف میشه درزم میدونم بستگی به ریکورد گرفتن داره و تو کیوبیس هم میشه این کارو کرد و ادد ایدوشن ولی برام جالبه این ارگ چه جوری و با بدون افت کیفیت میتونه صدا خواننده رو ریممو کنه ؟24 ه

معین جان برای حذف صدای خواننده باید از کنترلهای کیبورد که 3عدد بغل پیچبند هستش استفاده کنی
بعدش شما کلید سانگ رو میزنی و فیدر سانگهارو که از 1به 2 میره رو میاری روی 1
بعدش دگمه شیفت رو نگه دار و یکی از 3 کلید کنترلرها رو بزن تا به منوی مربوطه وارد بشی ؛بعدش با استفاده از غربیلک کیبورد برو گزینه وکال ریمور رو انتخاب کن

بعدش آهنگ مورد نظر رو بزار تو سکوئنس1 بخونه بعدش روی اون کنترلر کلیک کن صدای خواننده حذف میشه

(23-07-2013، 11:37 PM)dmo نوشته است: این ساز اگه توجه کرده باشید موقعی که وارد شرکت کرگ میشید برای دانلود .یک سری برنامه های یک میگ دو میگ هست که نام کیوبیس نیندو داره یعنی چی اینا برای چی هستن هیچ جا از این برنامها صحبتی نشده برای شناسایی ارگ به برنامه کیوبیسه ایا ؟34

در مورد اون برنامه ها باید خدمت شما عرض کنم که بله این برنامه ها معرف کیبورد در این برنامه ها هستند.
در مورداینکه صحبتی نشده بنده عذر خواهی میکنم چون انجمن تازه تاسیس هستش و درایم یواش یواش بخشهارو رونق میدیم انشالله تا آخر سال یک انجمن خیلی خیلی حرفه ای که حتی فکرشم نمیکنید خواهیم داشت02

سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، namin music ، امید ، abbasnaeij ، سعید شهباز ، 1mosafer ، محمد سعادتمند ، اسلام شکری

ارسال: #8
24-07-2013، 09:20 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 24-07-2013، 09:21 AM، توسط معین رضایی.)
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
سپاس ها 376

نه نه سو تفاهم نشه تو انجمنهای دیگه هم عضو بودم ننوشته بودن این برنامه باسه چه کاری استفاده میشه تشکر مرسی سعید جان ممنون
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، سعید جوادی ، abbasnaeij ، سعید شهباز ، totiya206 ، 1mosafer ، محمد سعادتمند ، امید ، اسلام شکری

ارسال: #9
24-07-2013، 04:48 PM -
جلال محمدی غایب
متخصص موسیقی کردی
کاربر سایت
اعتبار: 2
سپاس ها 15
سپاس شده 72 بار در 13 ارسال

سلام یه سوال داشتم می خواستم بدونم کلاویه های pa3x 61 هم نیمه سنگینه یا فقط ماله 76 این طوریه ؟
 سپاس شده توسط محمد سعادتمند ، totiya206 ، سعید جوادی ، صالح غلامیان ، 1mosafer ، امید ، اسلام شکری

ارسال: #10
24-07-2013، 09:10 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

(24-07-2013، 04:48 PM)جلال محمدی نوشته است: سلام یه سوال داشتم می خواستم بدونم کلاویه های pa3x 61 هم نیمه سنگینه یا فقط ماله 76 این طوریه ؟

جلال جان هردو یه چیز هستش و هیچ فرقی باهم ندارن تنها تفاوت این 2 با هم یکی هارد یکی مانیتور متحرک و یکی هم 1.5 اکتاو بیشتر داره همینو بس.

ولی برای مراسمات و جابجایی 61کلید بهتره ولی برای کارهای پیانویی 74 عالی هستش.

سپاس شده توسط صالح غلامیان ، namin music ، محمد سعادتمند ، جلال محمدی ، 1mosafer ، امید ، اسلام شکری

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi