خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 05-12-2016، 04:55 AM

امتیاز موضوع:
  • 44 رأی - میانگین امتیازات: 2.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
18-05-2013، 01:25 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

مقایسه بین کیبوردکرگ Pa3x و یاماها Tyros 4

با سلام خدمت دوستان و سروران محترم،
مدتی است که بحث گرمی پیرامون توانائی ها و تفاوت های دو ارنجر جدید از دو شرکت یاماها و کرگ، در سایت های مشابه، در جریان است. البته این دو ارنجر هنوز در بازار ایران به خوبی یافت نمیشوند و یا بسیار به ندرت دیده شده اند. به همین دلیل بحث های انجام شده، تنها پیرامون مواردی صورت می پذیرد که از مطالب، نوشته ها و یا فیلم های این دو ارنجر دیده شده و یا برداشت شده است.

متاسفانه گاهی نکات ظریف و مهم ای وجود دارند که در این مقایسه ها در نظر گرفته نمیشود. اغلب در اینگونه مقایسه ها، به بیان اعداد و ارقام خام موجود در مشخصات دستگاه بسنده میشود. ارقامی نظیر میزان حافظه قابل دسترس برای سمپل و یا تعداد صداهای موجود در دستگاه. اگر چه این موارد به تنهائی میتوانند مهم قلمداد شوند، ولی گاهی در انتخاب یک دستگاه مناسب، کمتر موثر هستند.

لذا در خواست میشود که مطلب ذیل به عنوان سر آغاز بحث پیرامون مقایسه این دو ارنجر قلمداد شود. و از دوستان و سروران محترم دعوت میشود تا در صورت تمایل، به انجام مقایسه دقیقتر پیرامون صورت مساله همت گمارند. برای آغاز یکی از شاخص های متفاوت بین این دو ارنجر مطرح شده است.

تفاوت در موتورهای صدا ساز کرگ Pa3x و یاماها Tyros 4:

موتور صداساز مورد استفاده در کرگ Pa3x از نوع EDS و موتور صدا ساز یاماها Tyros 4 از نوع AWM میباشد. ولی آنچه مهم است، تفاوت در توانائی های این دو موتور صدا است.

تاریخچه: شرکت کرگ، اولین ارنجر حرفه ای خود را به نام i3 و با موتور صداساز قدرتمند AI2 که از کرگ O1W گرفته شده بود، روانه بازار کرد. این موتور در مدل های بعدی ارنجر های این شرکت، نظیر i5 الی i30 نیز مورد استفاده قرار گرفت. سپس در مدل Pa80 و مدلهای پس از آن، از موتور صدا ساز جدیدتری به نام HI استفاده شد که برگرفته شده از کرگ Triton بود. این روند همچنان تا سری بعدی ارنجر های این شرکت ادامه داشت تا در نهایت ارنجرهای سری Pa500 و Pa800 و Pa2x به موتور صداساز EDS مجهز شدند که از کرگ M3 منتج شده است.

توجه بفرمائید که یکی از دلایل نامگذاری ارنجر های کرگ به Professional Arranger یا همان "ارنجر حرفه ای" همین موتور صداساز قدرتمند است که همسان با موتور صداساز سینتی سایزر ها و ایستگاه های کاری حرفه ای این شرکت میباشد.

اما موتور صداساز مورد استفاده در ارنجر های شرکت یاماها، از مدل AWM میباشد. موتور صدا ساز AWM اولین بار در ساز 1987 معرفی شد و از آن زمان تا هم اکنون در تمامی محصولات خانگی این شرکت مورد استفاده قرار میگیرد. در مقابل، موتور صداساز محصولات حرفه ای شرکت یاماها، نظیر سری موتیف از نوع AWM2 است. شاید به همین دلیل حتی تایروس 4 نیز توسط شرکت یاماها یک محصول حرفه ای نامیده نشده است. اگر به تاریخچه محصولات، مندرج در سایت اصلی شرکت یاماها مراجعه بفرمائید، صحت این مطلب را خواهید دید (لینک). اغلب ارنجرهای شرکت یاماها از قدیم تا کنون، از پائین ترین رده تا بالاترین رده از موتور صداساز AWM بهره میبرند و از این جهت، تفاوت خاصی در آنها دیده نمیشود.

از جمله توانائی های ویژه در موتور صداساز کرگ، توانائی فشرده سازی اطلاعات و باز خوانی آنهاست. به این معنی که قابلیتی همچون نرم افزار های ZIP یا RAR در این سیستم ها باعث میشود تا حافظه مورد نیاز برای بارگذاری سمپل به حداقل برسد. برای مثال حتما در مشخصات کرگ Pa3x با این کلمه مواجه شده اید (لینک):
Sampling: Record, Edit, Time Slice, Compression Tool, Load/Import of Korg, Wav, AIFF and Akai files; Export of Wav and AIFF files - PCM RAM Memory: 128 MB standard (equivalent to 256 MB linear data), expandable up to 256 MB (equivalent to 512MB linear data) with the optional EXB-M256 memory expansion board

در این مطلب به صراحت بیان شده است که 128 مگابایت حافظه استاندارد دستگاه، توانائی پذیرش معادل 256 مگابایت سمپل را داراست. و در صورت استفاده از 256 مگابایت حافظه، دستگاه توانائی پذیرش 512 مگابایت سمپل را داراست.

قابلیت فشرده سازی سمپل و صدا، در موتور صداساز مورد استفاده در ارنجر های شرکت یاماها دیده نمیشود. به همین دلیل محصولات شرکت یاماها نیاز به حافظه بیشتری دارند. در واقع تفاوت در جنبه ی صدا های موجود در ارنجر های جدید و قدیم یاماها، بیشتر محدود به حافظه مورد استفاده در سیستم تولید صدای این محصولات است. به عبارت دیگر شرکت یاماها برای نیل به کیفیت صدایی بهتر، به استفاده از حافظه ی سمپل بیشتر، نسبت به محصولات گذشته اش اقدام ورزیده است. به این معنی که شرکت یاماها، بر خلاف شرکت کرگ که از تکنولوژی و پارامترهای متنوع و کارامد در صداسازی، برای تولید صدای بهتر کمک میگیرد، از همان موتور صدا ساز قدیمی، ولی با حافظه ای بیشتر برای جا دادن سمپل هائی بزرگ تر و بیشتر و در نتیجه طبیعی تر نسبت به گذشته، کمک گرفته است.

البته توجه بفرمائید که تفاوت در موتور صداساز این دو محصول به اینجا ختم نمیشود.

نکات مهم دیگری نیز در این تمایزات دخیل هستند. برای مثال موتور صداساز EDS شرکت کرگ، برای تولید تنها یک صدا میتواند تا 16 اسیلاتور را بکارگیرد. توانائی بکار گیری فیلتر رزونانس، کنترلر های غیر خطی و صدها پارامتر مهم دیگر تنها بخشی از تفاوت های انکار ناپذیر این دو محصول هستند.

برای روشن تر شدن مطلب، به مثال ذیل توجه بفرمائید.

موتور پیکان و پژو 206 (مدل 1.6) هر دو 1600 سی سی حجم دارند. ولی قدرت تولید شده در موتور پیکان 57 اسب بخار و قدرت موتور پژو 110 اسب بخار میباشد. این تفاوت در قدرت، به دلیل تفاوت در تکنولوژی بکار برده شده در تولید قدرت این دو موتور است.

پس همچون این مثال، به خیال اینکه حجم موتور نشان دهنده قدرت موتور است، این دو اتومبیل را با هم مقایسه نکنیم. برای توازن قدرت بین مدل پژو ی مذکور و پیکان نیاز است تا پیکان حجم موتور خود را به 3200 سی سی برساند!

همین پیامد، در مورد موتور صداساز EDS شرکت کرگ و AWM شرکت یاماها صادق است. اینکه برای مثال، فضای سمپل در هریک از این دو موتور صدا ساز چقدر است، به تنهائی ملاک مناسبی برای بحث پیرامون توانائی های این دو محصول نیست. بلکه چگونگی بکارگیری این سمپل در تولید صدا و پارامتر های موتور صداساز، ارزشمندی بیشتری خواهد داشت.

این سرآغاز و شروع این مبحث است. از شما دوستان عزیز و گرامی، تقاضا میشود که در ادامه بحث با ثبت موارد مورد تمیز جدید و نظرات مفید خود، ما را در تکمیل یک مطلب مفید یاری فرمائید.

منبع : انجمن صداساز

سپاس شده توسط رضا اعتمادی ، صالح غلامیان ، totiya206 ، Mohammad ، abbasnaeij

ارسال: #2
18-05-2013، 01:32 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

RE: مقایسه بین کیبوردکرگ Pa3x و یاماها Tyros 4

همانطور كه اشاره كرديد بحث مقايسه اين دو ارنجر چندي است توسط دوستان محترم در ديگر انجمنها در حال پيگيري است
بنده هم بسيار مشتاق بودم از ديد ديگري كه قالبا" از نظر كاربران اينگونه ارنجر ها پنهان ( يا اينكه غير مهم ) بوده به اين مساله بپردازيم
عمده نكات اشاره شده در اينگونه مقايسه ها ميزان حافظه سمپل، قدرت ساخت ريتم هاي بندري، ميزان ساپورت ريتم هاي جديد و ... بود
نكته ذكر شده در مورد قدرت فشرده سازي و بازخواني آن در ارنجرهاي كورگ براي بنده بسيار جالب بود
يكي از كاربران محترم فرموده بودند كه سمپل ويو مربوط به ويالون با حجم چندين مگابايت را در ( اگر اشتباه نكنم ) PA800 وارد كردند كه سمپل تبديل شده در كيبورد را چندين برابر كوچك تر از فايل Wave مشاهده نمودند كه اين هم گواه بر همين امر دارد و خوب است دوستاني كه تايرس در اختيار دارن كار مشابهي را انجام و حاصل آن را اعلام كنند تا ديد روشن تري نسبت به مسائل مربوط به اين مقوله داشته باشيم، يعني سمپل ويو 10 مگابايتي در تايرس پس از تبديل به فرمت اختصاصي در كيبورد تا چه حد فشرده سازي ميشود....؟
يكي ديگر از نكاتي كه به آن بسيار اشاره شد و به نظر بنده هم جالب آمد تعداد بيشتر لاين هاي افكت اختصاص داده شده براي بخش صداسازي و ريتم سازي در كيبورد هاي ياماها بوده و اين هم مزيتي قابل توجه است
اما سوالي كه هميشه براي خودم پيش آمده اين است كه اين نقطه قوت در ارنجرهاي ياماها و يا در تقابل نقطه ضعف ارنجرهاي هم رده در كرگ بايد تفاوتي را در حاصل كار بوجود بياورد
جالب اينجاست كه به نظراتي بر خوردم كه دمو هاي شركتي وجود در كيبورد را ملاك ندانسته اند...
اما با مقايسه استايل هاي هم سبك در تايرس ها و PA-x ها چرا متوجه تفاوتي نميشويم؟ در صورتي كه با اين استدلال كه ارنجر هاي ياماها در بخش افكت گذاري كه بسيار مهم هستند توانايي بيشتري در مقابل همتايان كورگ خود دارند، بايد شاهد دست آورد نهايي آن در ريتم هاي ساخته شده باشم و تفاوت چشم گيري را بيابيم
آيا اينطور است؟
بنده از دوستاني كه در كار با ارنجر هاي ياماها مسلط هستند مي خواهم كه در اين مورد كمي به كمك بنده آمده تا تعاملي داشته باشيم.
در بخش صداسازي كورگ و Main Page غير از بخش افكت منو هاي ديگري به نام هاي : Basic - Pitch - Filter - Amp و LFO را شاهد هستيم
در بخش صداسازي و با تسلط بر اين منوها ميتوان كارهاي بسيار جالبي را در اين بخش انجام داد و فارق از بخش Effect تا حد بسيار زيادي صدايي كاملا" شخصي و باب سليقه را ساخت تا در بخش ريتم سازي احتياجي به اعمال چندين افكت نباشد
جالب اينجاست كه در برخي از استايل هاي بخش Soul & Funk افكتي همچون Guitar Wah بدون استفاده از لاين هاي افكت، بلكه با تغيير تنظيمات ترك مربوطه در بخش استايل همانند سازي شده بود
البته بنده سعي ميكنم در آينده بصورت دقيق و تصويري اين بخش رو خدمت دوستان نشان بدهم
صحبت اينجاست كه كمي در مورد كلمه " Effect " ابهام داريم، اثراتي كه ميتوانيم بر روي يك صدا يا ريتم بگذاريم محدود به همان گزينه هاي بخش لاين Effects نيست.
البته جا دارد باز هم اعلام كنم كه دوستان در بخش مشابه صداسازي در مدل هاي تايرس اين اطلاعات رو در اختيار ما قرار بدهند كه چه امكانات ديگري براي كار بر روي صدا به غير از Effect ها موجود مي باشد ( مطمئن هستم كه امكاناتي هست )
با تشكر

منبع: انجمن صداساز

سپاس شده توسط رضا اعتمادی ، صالح غلامیان ، ابوالفضل برادری ، totiya206 ، abbasnaeij

ارسال: #3
18-05-2013، 01:47 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

نکته اول :سیستم کرگ Pa3x (که نیمی از بحث حاضر مختص این مدل است)، به دو روش میتوان افکت ها را اعمال کرد. روش اول شامل دو سری افکت است که هر سری شامل دو عدد افکت اصلی بعلاوه چهار عدد افکت اضافی میباشد. در این روش شما جمعا 8 عدد افکت در اختیار دارید. که در دو گروه A و B دسته بندی میشوند. که گروه A برای قسمت ریتم و پد و گروه B برای دست راست کیبرد درنظر گرفته شده است. برای مثال میتوان در هر هر یک از دو گروه A و B، دو افکت اصلی MFX1 و MFX2 را به افکت های متفاوتی از Reverb و Chorus اختصاص داد و در گروه A یک افکت اضافی IFX (برای مثال افکت Wah) و در گروه B سه عدد IFX اضافی (برای مثال کمپرسور و ...) را بر روی صداها اعمال کرد. روش دوم نیز شامل دو سری افکت است با این تفاوت که هر سری شامل سه عدد افکت اصلی بعلاوه دو عدد افکت اضافی میباشد. در این روش نیز شما جمعا 8 عدد افکت در اختیار دارید. که در دو گروه A و B دسته بندی میشوند. که گروه A برای قسمت ریتم و پد و گروه B برای دست راست کیبرد درنظر گرفته شده است. همانطور که میبینید در صورت نیاز به افکتی نظیر کمپرسور یا Wah، نیازی نیست که از افکت های دیگر چشم پوشی کنید. و میتوانید بجز Reverb و Chorus، افکت های دیگری را نیز همزمان داشته باشید.

و اما نکته دوم، به نظر شما مورد مصرف افکت هائی نظیر افکت Wah و یا کمپرسور و دیگر افکت ها چیست؟ آیا راه ساده تر و بهتری (و همچنین کم هزینه تر) برای رسیدن به هدف وجود دارد یا خیر؟ برای روشن شدن مطلب به این مثال توجه فرمائید. برای مثال آیا در سیستم های کیبردی نظیر آنچه ما در مورد آن تحقیق میکنیم، برای تولید صدای گیتار برقی، ابتدا صدای گیتار استیل را گرفته و با چندین افکت متوالی نظیر کمپرسور، اوردرایو و دیستورشن تبدیل به صدای گیتار برقی میکنیم یا از ابتدا از سمپل های گیتار برقی بهره میبریم؟ طبیعی است که روش اول سخت تر و پیچیده تر وگاهی غیر عملی تر از روش دوم است! بنظر میرسد که انتخاب روش توسط ما، بیش از توانائی های دستگاه تاثیر گذار است. توجه بفرمائید که اغلب سمپل های کارخانه ای موجود بر روی تمامی این دستگاه ها (اعم از کرگ، رولند، یاماها و ...) در زمان تولید سمپل، توسط افکت های متنوعی پردازش شده اند و بطور معمول به پردازش ثانویه کمتری نیاز دارند. اغلب، پردازش ثانویه، منوط به افکت های محیطی نظیر انواع Reverb و Chorus خلاصه میشود، و جز موارد نادر، از افکت های دیگر کمتر استفاده میشود. برای مثال، ما میتوانیم با اضافه کردن یک افکت کمپرسور بر روی باس درام، آنرا تاثیر گذارتر کنیم. ولی راه بهتر و ساده تر این است که از سمپل موجودی که قبلا این افکت بر روی آن تاثیر گذاشته است استفاده کنیم. اگر به سمپل های کارخانه ای موجود بر روی هر یک از این دستگاه ها توجه بفرمائید، به تعداد بسیار متنوعی از این گونه سمپل ها برخورد خواهید کرد. برای مثال چندین سمپل متنوع مربوط به کیک (Kick)، های هت (hi hat)، اسنیر (Snare) و .... بر روی هر سیستمی، حتی سیستم های قدیمی موجود است.

حال که صحبت بر سر افکت است، چه خوب است که مثالی بر سر کیفیت افکت ها بزنیم. دستگاه Universal Audio مدل LA-610 MK II که تنها یک کمپرسور و لیمیتر است، در حدود نصف یک کرگ Pa3x و یا یاماها Tyros 4 قیمت دارد. توجه بفرمائید که این دستگاه تنها یک کمپرسور و لیمیتر است. آنهم مونو! با این قیمت. چرا؟ از طرف دیگر دستگاه های مورد نظر ما، بجز هزاران کاری که انجام میدهند، چندین حالت کمپرسور و لیمیتر و غیره را بصورت همزمان شبیه سازی میکنند. پس تفاوت در چیست؟ چرا اینقدر تفاوت قیمت؟ و ....

نکته ای که گاهی همه ما فراموش میکنیم، همین کیفیت است. وقتی بحث را ما با این مطلب شروع میکنیم که موتور صداساز ارنجر های کرگ حرفه ای است و موتور صداساز ارنجرهای یاماها خانگی است، اغلب فراموش میکنیم که افکت های این دو نیز با هم متفاوت اند!!! درست است که در ظاهر ارنجرهای یاماها (شاید) تعداد افکت های بیشتری را به خدمت بگیرند. ولی با چه کیفیت ای؟ جواب چیست؟ خوب است که در این زمینه بیشتر تحقیق کنیم.

منبع: انجمن صداساز

سپاس شده توسط رضا اعتمادی ، صالح غلامیان ، ابوالفضل برادری ، totiya206 ، abbasnaeij

ارسال: #4
18-05-2013، 02:07 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

مورد دیگری که در انجام مقایسه ها بسیار مهم است و توسط برخی از افراد بصورت کلیشه ای و به اشتباه وارد قیاس انجام میشود، مقایسه کمی محض و بدون در نظر گرفتن محدوده های اجزای آن است. برای مثال در برخی ار مقایسه ها عنوان میشود که فلان دستگاه این تعداد افکت دارد ولی آن دستگاه تعداد کمتری داد. در صورتی که اگر مقایسه بصورت ریزبین تری انجام شود، میبینید که فلان دستگاهی که تعداد افکت بیشتری دارد، در واقع تنها دراری تنوع بیشتری در تعداد پری ست "Preset" های افکت است و در توانائی و تعداد اجزای افکت حرفی برای گفتن ندارد. به این معنی که 10 عدد تنظیم از پیش تعریف شده مختلف برای فلان Reverb دارد. در صورتی که دستگاه دوم، برعکس اجزای قابل تعریف بیشتری دارد. در واقع، اگر چه تعداد پری ست های از پیش تعریف شده کمتری دارد، ولی توانائی اش در تعریف هر کدام از اجزای افکت بیشتر است. در این حالت، بنظر شما کدام دستگاه میتواند امتیاز بیشتر و یا بهتری کسب کند؟

منبع : انجمن صداساز

ارسال: #5
10-10-2013، 02:24 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-10-2013، 02:26 PM، توسط ابوالفضل برادری.)
ابوالفضل برادری آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 8
سپاس ها 288
سپاس شده 444 بار در 104 ارسال

برای من این اصطلاحات خیلی سنگین بود امیدوارم که در آینده با خرید کیبورد این اصطلاحات رو یاد بگیرم ... حالا نمی دونم ازین ساده تر میشه توضیح داشته باشه یا نه ؟ تا من مبتدی درصد قابل توجهی رو متوجه بشم.

با سپاس

سپاس شده توسط سعید جوادی ، totiya206 ، abbasnaeij ، صالح غلامیان

ارسال: #6
10-10-2013، 02:55 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

(10-10-2013، 02:24 PM)ambzz نوشته است: برای من این اصطلاحات خیلی سنگین بود امیدوارم که در آینده با خرید کیبورد این اصطلاحات رو یاد بگیرم ... حالا نمی دونم ازین ساده تر میشه توضیح داشته باشه یا نه ؟ تا من مبتدی درصد قابل توجهی رو متوجه بشم.

با سپاس

سالام بله چرا نمیشه ازین ساده ترم میشه مقایسه کرد کهباید هردو کیبورد رو کنار هم داشته باشیم

سپاس شده توسط ابوالفضل برادری ، totiya206 ، abbasnaeij ، صالح غلامیان

ارسال: #7
11-10-2013، 05:48 AM -
abbasnaeij آفلاین
کاربر هنرمند
هنرمند
اعتبار: 9
سپاس ها 4717
سپاس شده 1114 بار در 247 ارسال

سعید جان من مدل تایروس 4 و pa3 رو نداشتم ولی خودت میدونی یه مدت تایروس 2 داشتم و 500 تبدیل به 800 هم داشتم البته صرف نظر از امکانات جانبی موارد مورد مقایسه ما مبتدی ها معمولا برمیگرده به ریتم و صدا وسمپل .از نظر سخت افزاری سری تایروسها واقعا نقصی ندارن همشون ساخت زاپن هستن و عمری کار میکنن ولی ساپورت کمشون یکی از مهمترین عوامل منزوی شدنشونه و در مورد کیفیت ریتمها به نظر من سری کرگ زنده و طبیعیتره تا حدودی البته میگم شاید به خاطر توجه اساتید ریتم ساز وهنرمند ما به گرک تنوع بیشتری برای مدلهای کرگ هستش ومعمولا تنوع زیاد بالاخره کیفیت رو بالا میبره ولی در کل رونق بازار کرگ رو سرامد کرده نمیشه گفت لزوما برتریهاش امتیازشو بالا برده ولی من به شخه پولی به اندازه تایروس 4 و pa3بخام هزینه کنم pa3رو ترجیح میدم چون من در تایروس 4 اونقدر تفاوتی با تایروس 2 ندیدم که اونهمه اختلاف قیمت بیارزه برای خریدش .02
 سپاس شده توسط Amir-Ariya ، سعید جوادی ، totiya206 ، mohamad pa3X ، ابوالفضل برادری

ارسال: #8
11-10-2013، 05:20 PM -
mohamad pa3X آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 1
سپاس ها 154
سپاس شده 186 بار در 55 ارسال

ويديو مقايسه بين korg pa3x & yamaha tayros4

http://www.aparat.com/v/fVeb0
به نظر من كه pa3x بهتره...شما نظرتون چيه....؟
 سپاس شده توسط totiya206 ، ابوالفضل برادری ، abbasnaeij ، صالح غلامیان ، سعید جوادی

ارسال: #9
11-10-2013، 08:36 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-10-2013، 09:50 PM، توسط ابوالفضل برادری.)
ابوالفضل برادری آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 288

محمد جان خیلی ویدئو عالی و مفیدی بود بدرد من خیلی خورد ممنوم ازت02
در مورد مقایسه این دو باید بگم که خیلی خیلی بهم نزدیک بودند خیلی سخته که بگیم کدوم بهتر بود البته این نظر من شاید تجربه کم من باعث قضاوت من باشه .. بگفته عباس آقا (
abbasnaeij) فرمودند که بین تایروس 2 و 4 تقاوتی ندیدند که این همه اختلاف قیمت میبینند !!24و اگه بخوان اون همه هزینه کنند میرن سراغ 3X .. البته من صدای تایروس 2 رو نشنیدم حتی 3 روهم همین طور و نمیدونم این ویدئو از نظر ما ایرانی ها که ریتم های بومی خودمون رو داریم وساز ها و صداهای منحصربفرد داریم این مقایسه درست هست یا نه ؟ .. فکنم باید یبار هم با ریتم ها و صداهای شرقی امتحان بشن و بهتر قابل لمس برای من مبتدی و حتی اساتید با تجربه هست ..04

در کل اون طوری که من تو این مدت عضو سایت شدم و ازتجربه دیگران متوجه شدم ارنظر نرم افزاری PA3X بهتر ساپورت میشه و بیشتر دست کاربران بازه ... و اینم بگم که هرکی یه سلیقه ای داره ... مهم اینکه دو دستگاه فوق العاده هستند .. و مقایسه بین خوب ها بود نه خوب و بد ... بازم تشکر میکنم از mohamad pa3X دمت گرم
40

البته یکار دیگه هم میشه کرد قسمت هایی که باهم تو این فیلم مقایسه میکنه رو بطور یه جدولی درست کنیم و از یک تا 10 به هر بخش رای بدیم ودر نهایت اعداد رو جمع کنیم ببینم نظر ها یه کدوم سازه ؟؟
30

سپاس شده توسط totiya206 ، abbasnaeij ، mohamad pa3X ، سعید جوادی

ارسال: #10
11-10-2013، 09:34 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-10-2013، 10:34 PM، توسط ابوالفضل برادری.)
ابوالفضل برادری آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 288

من فیلم رو دوباره نگاه کردم و در هر قسمت نظر خودم تو جدول گذاشتم نتیجه خیلی باحالی دراومد.. فکر نمیکردم برابر بشه24
فایل اکسل هم درست کردم هرکی خواست دانلود کنه اعداد رو در جدول بذاره خودش جمع میکنه
از شما هم دعوت میکنم این کار رو انجام بدین ..یه جورای سرگرمی باحالیه
15

--------------------------------------------------------

[تصویر:  98435590032137051954.jpg]

دانلود فایل Excel

سپاس شده توسط totiya206 ، abbasnaeij ، mohamad pa3X ، صالح غلامیان ، سعید جوادی

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi