خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 06-12-2016، 02:44 PM

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
12-02-2015، 07:08 PM -
fazin آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 0
سپاس ها 1
سپاس شده 1 بار در 1 ارسال

لطفا راهنماییم کنید.

با سلام خدمت دوستان عزیز
خیلی خوشحالم که با این سایت آشنا شدم.چند سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.
چند سالی میشه که به عنوان خواننده دارم فعالیت میکنم و کارهای زیادی ازم پخش شده.شرایط ضبط در استدیو های دیگه برام سخت شده بود تصمیم گرفتم یه استدیو خانگی برای خودم راه بندازم
میکروفونم
Neumann TLM 102 With ShockMount
کارت صدامPresonus AudioBox 22VSL

سوال اولم اینه که با این تجهیزات میتونم وکال قابل قبولی بگیرم؟

دوم اینکه کلید main روی کارت صدا چه کاری رو انجام میده؟

سوم اینکه روی کارت صدای یه کلید 48v دارم که برای روشن شدن میکروفون اون باید فعال بشه ولی وقتی خاموشش میکنم صدای زیادی تو اسپیکر های پخش میشه به صورت اکو مانند.

چهارم اینکه کارت صدام کلید power نداره و از مادربورد تغذیه میشه ولی بعد از خاموش شدن کامپیوترم هنوز کارت صدا و ماوس روشن میمونه .آیا این مشکل برطرف میشه یا اگه نه مشکلی برام به وجود نمیاره؟
شرمنده تعداد سوالام زیاد شد.ممنون میشم دوستان پاسخ بدن.با تشکر فراوان

ارسال: #2
13-02-2015، 02:55 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 13-02-2015، 03:01 AM، توسط hamed_a.)
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
اعتبار: 25
سپاس ها 438
سپاس شده 1251 بار در 368 ارسال

RE: لطفا راهنماییم کنید.

دوست عزیز درود

1. در اولین موضوع باید عرض کنم ، تجهیزات گاهی اوقات و برای کارهای بسیار حرفه ای حرف اول رو میزنه . ولی از نظر من که جندین سال هست توی وادی آهنگسازی و نوازندگی هستم ، دانش استفاده از تجهیزات و نرم افزار های مربوط خیلی خیلی بیشتر میتونه خروجی بهتری ارائه کنه تا تجهیزات خوب . خیلی از آهنگسازان و تنظیم کننده های خوب بدون دد روم و تجهیزات خوب دیدم که بهترین وکال و میکس ها رو داشتن .

2. main رو باید از توی دفترچه عملکردش رو بخونید . ولی احتمالا لول ورودی ها رو کم و زیاد میکنه

3. Phantom Power یا همون سوییچ 48 ولت هم برای میکروفن های استودیویی کندانسر هست ( میکروفن های هیئتی و مراسم ها میکروفن های داینامیک هستند و نیازی به ولتاژ 48 ندارند ) .

شما برای استفاده از میکروفن حتما باید فانتوم رو روشن کنید تا انرژی مورد نیاز میکروفن تامین بشه

4. این مورد مربوط به تنظیمات StandBy سیستم شما هست که از توی بایوس میتونید تنظیمات رو تغییر بدید . استند بای چند حالت داره که یکی از حالت ها اگر حساس هستید احتمالا برق یو اس بی رو هم توی استند بای قطع کنه ( S3 باید باشه ) . در مجموع کاملا بی خطر و بدون مشکل هست و عملکرد طبیعی داره 02
چیزی که درست است همیشه پر طرفدار نیست ، چیزی هم که پر طرفدار است همیشه درست نیست !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط ATMX ، fazin

ارسال: #3
14-02-2015، 01:24 PM -
fazin آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 0
سپاس ها 1
سپاس شده 1 بار در 1 ارسال

ممنون حامد عزیزم به خاطر پاسختون
فقط از نظر شما میکروفون tlm 102 تو چه دسته ای از میکروفون ها قرار میگیره و متاسفانه پاسخی برای سوالم که چرا بعد از خاموش کردن کلید 48 v صدای زیادی به صورت اکو ماننند از اسپیکرها پخش میشه دریافت نکردم ممنون میشم پاسخی در این رابطه بدید.
 سپاس شده توسط hamed_a

ارسال: #4
15-02-2015، 03:41 PM -
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
اعتبار: 25
سپاس ها 438
سپاس شده 1251 بار در 368 ارسال

در این مورد توضیح دادم خدمتتون که بدلیل اینکه ولتاژ مورد نیاز میکروفن تامین نمیشه این اتفاق میفته .

البته عرفا باید با خاموش شدن فانتوم پاور کلا میکروفن هم از کار بیفته ، ولی اینکه صدای میکروفن شما در میاد و به این حالت هست نمیدونم دقیقا مربوط به چی هست ، ولی هر چیزی که هست مشکل سخت افزاری و اشتباه کاربر نیست و عادی هست

میکروفن tlm 102 هم جزو میکرفن های خوب و امتحان پس داده و کیفیت بالا هست و توی این رنج قیمت کاملا انتخاب صحیحی کردید 02
چیزی که درست است همیشه پر طرفدار نیست ، چیزی هم که پر طرفدار است همیشه درست نیست !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط ATMX

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi