خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 10-12-2016، 01:23 PM

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
15-07-2013، 03:12 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 15-07-2013، 03:17 AM، توسط امید.)
امید آفلاین
مدیر و متخصص بخش خوانندگی
کاربر سایت
اعتبار: 21
سپاس ها 1534
سپاس شده 1418 بار در 234 ارسال

عشق به خوانندگی

با عرض سلام و کسب اجازه از اساتید محترم
تصمیم گرفتم آغاز گر این تاپیک باشم و به کمک همدیگه مباحث و با زبان ساده و شیوا بیان کنیم به شکلی که روز به روز انگیزه شرکت در این بحث در ما تقویت بشه
جمله معروفيه كه مي‌گه هركسي به بن بست مي‌خوره، میره و خواننده ميشه اما واقعا" نه كار به این راحتي‌ها هم که میگن نيست
خواننده شدن آسونه مثل خيلي از کارهای دیگه كه رسيدن به اون ، کار سختی نیست اما مسئله اصلي موندن و موندگار شدنه و برای رسيدن به اين مرحله سخت ، نیاز به صبر، تلاش و برنامه‌ريزي داریم
خوانندگي براي همه مردم هنر خیلی جذابيه و خيلي از آدم‌ها در تنهايي خودشون وقتي در حال استحمام هستن و یا در خيابون قدم مي‌زنن زير لب مي‌خونن و وقتي به جای خلوت و بی سرو صدایی مثل کوه یا کوچه و غیره مي‌رسن صداي آواز و خوندنشون بلند‌تر هم مي‌شه
اتفاقاً از خوندن خودشون لذت هم مي‌برن و حتی احساس مي‌كنن اگر شرايط برای اونها اوکی باشه حتماً خواننده معروفي مي‌‌شن و البوم میدن و کنسرت میزارن و بالاخره کلی از این طریق چهره میشن و به شهرت میرسن
ولی واقعا" برای رسیدن به این آرزو از کجا باید شروع کرد؟
خوشحال میشم تا دوستان چنانچه مایل باشن در این بحث شرکت کنن02
التماس دعا
 سپاس شده توسط Amir-Ariya ، Milad ، صالح غلامیان ، 1mosafer ، totiya206 ، سعید جوادی ، سعید شهباز ، aligole ، ATMX ، petros

ارسال: #2
15-07-2013، 10:56 AM -
Milad آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
همکار افتخاری
اعتبار: 46
سپاس ها 741
سپاس شده 2275 بار در 491 ارسال

RE: عشق به خوانندگی

ممنون
بحث خوبیه

بنظر من مسله اول داشتن استعداد و توانایی هستش
بعد پرورش استعداد
و بعد هم هزینه کردن براش

توانایی که میگم واقعا هرکسی نمیتونه داشته باشه
صدای قوی رو همه ندارن

به جرات میشه گفت 99 درصد خواننده های پاپ داخل ایران اصلا مناسب نیستن و اسه خوانندگی و صداشون خیلی ضعیفه
DWL
 سپاس شده توسط امید ، صالح غلامیان ، 1mosafer ، سعید شهباز ، totiya206 ، سعید جوادی ، aligole ، پارسانیا ، ATMX

ارسال: #3
15-07-2013، 11:41 AM -
دلخسته آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 2
سپاس ها 0
سپاس شده 86 بار در 14 ارسال

طبق اخرین اماری که من داشتم بیشترین خواننده ایران داره در سطح جهان
حرفهای میلاد کاملا درسته ولی حرف اول سرمایه میزنه تو این زمان اخه خیلی کم پیدا میشه یکی بخواد روت سرمایه گذاری کنه تا به این مرحله برسی خیلی سخته
هرخواننده ای که میبینی بیشترشون استاد یه هنری هستند یکیشون استاد گیتاره یکی ویلون...
چند روز پیش در یکی از شبکه های ماهواره نگاه میکردم یکی از خوانندهای ایرانی بنام شب پره میگفت من خیلی دوست دارم با خوانندهای ایرانی کار کنم دوست دارم چندتا از گیتاریست های معروف ایرانی اینجا بیارم باهم یه اهنگ به عشق ایران بدیم بیرون میگفت اما حیف که بودجشو ندارم
 سپاس شده توسط امید ، صالح غلامیان ، 1mosafer ، سعید شهباز ، totiya206 ، Milad ، سعید جوادی ، aligole ، ATMX

ارسال: #4
15-07-2013، 04:26 PM -
Milad آفلاین
همکار افتخاری
سپاس ها 741

در واقع بحث سرمایه هم بستگی به هدف و انگیزه طرف داره....
خود من الان میتونم سه تا آلبوم بدم بیرون!هزینشم واقعا ناچیزه...چون میتونم با دوست و آشنا و همینطور خودم کارو را بندازم

اما اینکه چجوری بخونیو چی بیخونی خیلی مهمه

متاسفانه کسانی که وااااقعا توانایی دارن دیگه تو این سیل خواننده های الکی نمیتونن خودشونو نشون بدن
در اینصورته که واقعا سرمایه خیلی لازمه
حالا از کجا بیاره؟
بیچاره باید خودش با استعدادش بسوزه ...
مردم ماهم خیلی بیمعرفتی میکنن البته!به یه سری آهنگایی گوش میدن و یه کنسرتهایی میرن که لیاقت وقت طلف کردن هم ندارن خواننده هاشون و همین بی سواد ها مردمی میشن و اونایی که حقشونه بهش نمیرسن

فرهنگ سازی هم خیلی لازمه...هر روز تو ایران چندین خواننده جدید به بازار میان
DWL
 سپاس شده توسط سعید شهباز ، امید ، totiya206 ، سعید جوادی ، aligole ، صالح غلامیان ، پارسانیا ، ATMX ، petros

ارسال: #5
15-07-2013، 10:59 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

سلام

واقعا حق با شماست دوستان همیشه اونی که از همه تنبل تر و هیچی بلد نیست میاد بالا ..نمیگم کسایی هم پیدا میشن که واقعا استعداد دارن ومیان بالا ولی چه فایده که ازشون استقبال نمیشه مثل شادمهر عقیلی که واقعا معرکه بود

بخدا آلبوم های داخل ایرانش رو گوش کنید اصلا قابل قیاس باخارج کشور نیست .تمام شعراش همه پر معنی هستن

خود معین رو ببینید تمامی شعره و آهنگسازی رو بچه های ایران انجام دادن ولی حیف اسمی از این دوستان نیست .اگرم باشه کمه و اون بیسواد هایی که عقده خوندن و نوازندگی دارن نمیزارن اینظور آدما بیان بالا و خودی نشون بدن .

یکی از دوستان من عشق آهنگسازی داره ولی بنده خدا پول نداره یه کیبورد بخره ..آخه آدم چی بگه شده پدر خانواده بنده خدا ..خدایی بهش گفتم که آقا من میکروفن و میدی کنترلر و کارت صدارو برات میخرم کار کن ..بله اومدیم کار کنیم حاا خواننده ها بلانصبت شما عزیزان همشون مسخره بازی در میاوردن ..همه جوره مشکل داریم هیچ کدوم همکاری نکردن ..ظرف میگفت این که بتونه بخره خب منم میخرم میشم آهنگساز 31

واقعا خوانندگی استعداد خدادادی میخواد که هرکسی نداره

سپاس شده توسط totiya206 ، صالح غلامیان ، Milad ، امید ، سعید شهباز ، aligole ، پارسانیا ، ATMX

ارسال: #6
16-07-2013، 07:52 AM -
sameti آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 7
سپاس ها 406
سپاس شده 758 بار در 159 ارسال

بله خوانندگی استعداد میخواد، عشق میخواد، صدا میخواد، نفس میخواد، تمرین میخواد،هنجره خوب میخواد، پتانسیلشو هرکی حس کرد داره باید با جسارت بره دنبالش.
یه خواننده خوب باید ساز بلد باشه ،بزنه یا با نت یا گوشی. ریتم و صدا و تمپو ضرب و مترونوم و گام و چهارچوب موزیکی که نواخته میشه رو بشناسه ودر همین چهارچوب با صداش بازی کنه و بهش زینت بده تحریر بده و اوج و فرود خوبی داشته باشه از تسلط و کنترل بالایی رو صداش برخوردار باشه، جنس صداشو بشناسه سبکشو مشخص کنه از طریق همین چیزا رستشو مشخص کنه با تمرین کارشو توسعه بده.
اولین و بهترین قدم بعد از پیدا کردن استعداد در خود آدم: تعلیم دیدن پیش یه استاد موسیقی برای آوازه. تا اصولی یادش بگیری بعدش خدا بزرگه. چقدر طول میکشه و چقدر هزینه داره رو نمیدونم.
 سپاس شده توسط امید ، سعید جوادی ، صالح غلامیان ، totiya206 ، Milad ، سعید شهباز ، aligole ، 1mosafer ، پارسانیا ، ATMX

ارسال: #7
19-07-2013، 06:17 AM -
aligole آفلاین
مدیر بخش پلی بک
کاربر سایت
اعتبار: 22
سپاس ها 1014
سپاس شده 1604 بار در 256 ارسال

سلام
امید جان تاپیک جالبیه و حرفای قشنگی توش زده شده.موردهایی که دوستان عزیز گفتن به نظر من همه جور میشه وقتی که یه چیز باشه.اون اصل کاریه همس یعنی همون عشق خوانندگی.وقتی این باشه همه چیز جور میشه.عشق به خوانندگی که باشه آدم واسش سرمایه گذاروآهنگسازو........اینا همه جور میشه دیگه.آقا بد میگم؟24
دارم توی جوونی پیر میشم

سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، سعید شهباز ، امید ، سعید جوادی ، 1mosafer ، ATMX

ارسال: #8
20-07-2013، 02:09 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

(19-07-2013، 06:17 AM)aligole نوشته است: سلام
امید جان تاپیک جالبیه و حرفای قشنگی توش زده شده.موردهایی که دوستان عزیز گفتن به نظر من همه جور میشه وقتی که یه چیز باشه.اون اصل کاریه همس یعنی همون عشق خوانندگی.وقتی این باشه همه چیز جور میشه.عشق به خوانندگی که باشه آدم واسش سرمایه گذاروآهنگسازو........اینا همه جور میشه دیگه.آقا بد میگم؟24

منم با صحبتهای شما موافق هستم ولی خب بعضی وقتها هم میبینی برعکس در میاد ..مثلا اونیکه ت. شهراهای کوچیک هستش و هیچ گونه جا برای بالا بردن علم موسیقیش نداره باید چیکار کنه؟مثلا تو شهر خود ما هستن جوونهایی که واقعا صدا دارن ولی خب کسی پیدا نشد که حمایت کنه و ......
انشالله که روزی برسه که تو هر شهری یک استدیو ضبط صدا حداقل باشه که دوستان و عزیزان هم میهن ما بتونن استعدادشون رو به همه نشون بدن و بتونن اینطوری آهنگسازها و سرمایه گذارهارو بطرف خودشون بکشن.

سپاس شده توسط totiya206 ، امید ، صالح غلامیان ، 1mosafer ، سعید شهباز ، ATMX ، petros

ارسال: #9
02-08-2013، 12:41 AM -
navid1367 آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 6 بار در 1 ارسال

من باهاتون مخالفم خواننده شدن کی گفته آسونه؟ اونایی که اسمشونو گذاشتین خواننده اسمشون یچیز دیگست خواننده نیست عزیزم
 سپاس شده توسط Amir-Ariya ، Milad ، صالح غلامیان ، سعید شهباز ، سعید جوادی ، ATMX

ارسال: #10
02-08-2013، 01:06 AM -
Milad آفلاین
همکار افتخاری
سپاس ها 741

(02-08-2013، 12:41 AM)navid1367 نوشته است: من باهاتون مخالفم خواننده شدن کی گفته آسونه؟ اونایی که اسمشونو گذاشتین خواننده اسمشون یچیز دیگست خواننده نیست عزیزم
نوید جان کسی مستقیما نگفت کار آسونیه
قطعا حق با شماست!
با تفسیر درست از هنر خوانندگی واقعا کار سختیه...
اما دید هرکسی فرق میکنه!مخصوصا تو شرایط و جامعه ما
DWL
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، سعید شهباز ، سعید جوادی ، ATMX

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi