خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 08-12-2016، 06:34 AM

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 1.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
02-07-2014، 12:34 PM -
djmb آفلاین
متخصص Fl Studio
پاسخگو
اعتبار: 20
سپاس ها 716
سپاس شده 1152 بار در 453 ارسال

سوال در مورد اسپیکر مانیتورینگ

سلام به دوستان هنرمند و عزیز
چندتا سوال در مورد اسپیکر مانیتورینگ داشتم که خیلی وقته ذهنمو درگیر کرده:
1.اسپیکر مانیتورینگ. فقط برای میکس استفاده میشه یا هم میکس و هم مسترینگ!؟
2.منظور از میکس تو مانیتورینگ خیلی دقیقتره آینه که مثلا صدای کیت با کلپ کاملا مچ شن؟
3.تنظیم بیس در مانیتورینگ انجام میدم و با باند معمولی گوش میدم بیس تو باند معمولی خیلی زیاده به نظرتون مشکل از کجای کاره؟
4.یه آهنگ تو مانیتورینگ کیفیتش بالا باشه تو بقیه پلیر ها هم باکیفیت؟

من خودم فقط برای مچ کردن صدا ها از مانیتورینگ استفاده میکنم ولی برای مسترینگ از باند معمولی میکس صدها هم با مانیتورینگ اما هر کاری میکنم احساس میکنم به جای کارم ایراد داره
اگه دنبال کسی هستی که زندگیتو تغییر بده برو جلو آیینه...
 سپاس شده توسط ATMX ، Koresh

ارسال: #2
02-07-2014، 08:52 PM -
Koresh آفلاین
عضو هیئت مدیره / متخصص کیوبیس
مدیر ارشد
اعتبار: 41
سپاس ها 1587
سپاس شده 2198 بار در 679 ارسال

RE: سوال در مورد اسپیکر مانیتورینگ

(02-07-2014، 12:34 PM)djmb نوشته است: سلام به دوستان هنرمند و عزیز
2.منظور از میکس تو مانیتورینگ خیلی دقیقتره آینه که مثلا صدای کیت با کلپ کاملا مچ شن؟
3.تنظیم بیس در مانیتورینگ انجام میدم و با باند معمولی گوش میدم بیس تو باند معمولی خیلی زیاده به نظرتون مشکل از کجای کاره؟

من خودم فقط برای مچ کردن صدا ها از مانیتورینگ استفاده میکنم ولی برای مسترینگ از باند معمولی میکس صدها هم با مانیتورینگ اما هر کاری میکنم احساس میکنم به جای کارم ایراد داره
درود
ج 1-هم برای میکس استفاده میشه هم مسترینگ.
ج2-شما زمانی که داری میکس میکنی یک پروژه رو باید سعی کنی که جنسه صداهایی که داری میکس میکنی خوب تویه ذهنت و تویه گوشت دقیق حسشون کنی که متاسفانه با اسپیکر معمولی نمیشه این کار رو تویه گوش و ذهنت دقیق حسشون کنی،ولی اسپیکر مانیتورینگ صداها ورنگ و جنسه رو شفاف و دقیق بهتون نشون میده و از دیسورت شدن در زمان پخش موزیک جلوگیری میکنه.
ج3-این سوالت چندتا جواب داره امکان داره شما ولوم صدای بیس رو دقیق تنظیم نمیکنی که مچ باشه ممکنه هم درجه ساب ووفر رو روی بیس زیاد میکنید که در اسپیکر های معمولی جوابه خوبی نمیده و باعثه شک و تردید میشه در میکستون.
ج4-خیر شما اگه خوب کارتون رو میکس کنی،در سیستم های حرفه ایی هم خوب شنیده میشه.ولی در بعضی از سیستم های معمولی یکسری از صداها بطور اتوماتیک خوب جلوه نمیدن،که دیگه مشکل از میکس نیست مشکل از اون سیستم پخشه که ضعیف هستش.
درضم شما باید اتاقه مخصوصه میکس رو داشته باشین که بتونیین صداهای خوبی از اسپیکر مانیتورینگتون بشنوین،مسترینگ فقط تکمیل کننده ء میکستون هست.

اگه سوال دیگه ایی هم داری در خدمتت هستیم.
با اینکه کم شدی از روزگارم هنوز حس میکنم عطر تنت رو
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، ATMX ، djmb

ارسال: #3
02-07-2014، 10:06 PM -
djmb آفلاین
متخصص Fl Studio
پاسخگو
سپاس ها 716

(02-07-2014، 08:52 PM)Koresh نوشته است:
(02-07-2014، 12:34 PM)djmb نوشته است: سلام به دوستان هنرمند و عزیز

درود
ج 1-هم برای میکس استفاده میشه هم مسترینگ.
ج2-شما زمانی که داری میکس میکنی یک پروژه رو باید سعی کنی که جنسه صداهایی که داری میکس میکنی خوب تویه ذهنت و تویه گوشت دقیق حسشون کنی که متاسفانه با اسپیکر معمولی نمیشه این کار رو تویه گوش و ذهنت دقیق حسشون کنی،ولی اسپیکر مانیتورینگ صداها ورنگ و جنسه رو شفاف و دقیق بهتون نشون میده و از دیسورت شدن در زمان پخش موزیک جلوگیری میکنه.
ج3-این سوالت چندتا جواب داره امکان داره شما ولوم صدای بیس رو دقیق تنظیم نمیکنی که مچ باشه ممکنه هم درجه ساب ووفر رو روی بیس زیاد میکنید که در اسپیکر های معمولی جوابه خوبی نمیده و باعثه شک و تردید میشه در میکستون.
ج4-خیر شما اگه خوب کارتون رو میکس کنی،در سیستم های حرفه ایی هم خوب شنیده میشه.ولی در بعضی از سیستم های معمولی یکسری از صداها بطور اتوماتیک خوب جلوه نمیدن،که دیگه مشکل از میکس نیست مشکل از اون سیستم پخشه که ضعیف هستش.
درضم شما باید اتاقه مخصوصه میکس رو داشته باشین که بتونیین صداهای خوبی از اسپیکر مانیتورینگتون بشنوین،مسترینگ فقط تکمیل کننده ء میکستون هست.

اگه سوال دیگه ایی هم داری در خدمتت هستیم.
Thanksواقعا واقعا ممنونم مرسییییییییییییییییییییی 40
استاد من فقط تو تنظیم بیس مشکل زیادی دارم بقیه کارا و میشه درست کرد

یه دکمه پشت باند مانیتورینگمه روشنش میکنم بیس بیشتر میشه نباید برای میکس از اون استفاده کنم؟
 سپاس شده توسط Koresh ، صالح غلامیان

ارسال: #4
03-07-2014، 12:58 PM -
MRN آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 3
سپاس ها 32
سپاس شده 112 بار در 39 ارسال

[/quote]

یه دکمه پشت باند مانیتورینگمه روشنش میکنم بیس بیشتر میشه نباید برای میکس از اون استفاده کنم؟
[/quote]

مدل مانیتورتون چیه؟ احتمالا دکمه کالیبره باید باشه.اگه اتاق آکوستیک دارین از این امکان استفاده کنید.
برام هیچ حسی شبیه تو نیست کنار تو درگیر آرامشم
همین از تمام جهان کافیه همین که کنارت نفس میکشم
 سپاس شده توسط djmb ، Koresh ، صالح غلامیان

ارسال: #5
03-07-2014، 01:39 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-07-2014، 01:42 PM، توسط djmb.)
djmb آفلاین
متخصص Fl Studio
پاسخگو
سپاس ها 716

[/quote]

مدل مانیتورتون چیه؟ احتمالا دکمه کالیبره باید باشه.اگه اتاق آکوستیک دارین از این امکان استفاده کنید.
[/quote]
مدلش M-Audio Studiophile AV30ویژگی های M-Audio Studiophile AV30
  • دارای آمپلی فایر با توان 30 وات
  • دارای درایور 3 اینچ برای فرکانس های پایین
  • دارای تویتر 1 اینچ
  • دارای پاسخ فرکانسی از 90 هرتز تا 20 کیلو هرتز
  • دارای خروجی هوا از پشت
  • درای محافظ مغناطیسی برای جلوگیری از تاثیر گذاری نویز بر روی مانیتور
این مشخصاتشه اون دکمه رو روشن میکنم بیس بیشتر میشه برای اینکه بیسم تو اهنگ قشنگ میکس بشه نباید ازش استفاده کنم؟؟Thanks
 سپاس شده توسط Koresh ، صالح غلامیان

ارسال: #6
03-07-2014، 02:27 PM -
djmb آفلاین
متخصص Fl Studio
پاسخگو
سپاس ها 716

دوستان این یکی از کارای جدیدمه

میخواستم بدونم این اهنگم تو میکس و مسترینگ چه مشکلی داره؟Thanksحجمش کمه وقتتونو زیاد نمیگیره برا دانلود
دانلود اهنگ
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، Koresh

ارسال: #7
03-07-2014، 04:44 PM -
MRN آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 3
سپاس ها 32
سپاس شده 112 بار در 39 ارسال

[/quote]
مدلش M-Audio Studiophile AV30ویژگی های M-Audio Studiophile AV30
  • دارای آمپلی فایر با توان 30 وات
  • دارای درایور 3 اینچ برای فرکانس های پایین
  • دارای تویتر 1 اینچ
  • دارای پاسخ فرکانسی از 90 هرتز تا 20 کیلو هرتز
  • دارای خروجی هوا از پشت
  • درای محافظ مغناطیسی برای جلوگیری از تاثیر گذاری نویز بر روی مانیتور
این مشخصاتشه اون دکمه رو روشن میکنم بیس بیشتر میشه برای اینکه بیسم تو اهنگ قشنگ میکس بشه نباید ازش استفاده کنم؟؟Thanks
[/quote]

(03-07-2014، 02:27 PM)djmb نوشته است: دوستان این یکی از کارای جدیدمه

میخواستم بدونم این اهنگم تو میکس و مسترینگ چه مشکلی داره؟Thanksحجمش کمه وقتتونو زیاد نمیگیره برا دانلود
دانلود اهنگ

- این دکمه در واقع فقط بیس رو اضافه نمیکنه علاوه بر این اگر اتاق آکوستیک در اختیار دارید برای بهتر شدن کیفیت فرکانس ها بهتره از این قابلیت بهره ببرید.مانیتورهای مدل های پایین به این خاطر که توی فضاهایی مثل استودیوخانگی که اغلب آکوستیک نیستن استفاده میشن برای همچین فضاهایی طراحی شدن تا صدای بیس دیستورت نشه در فضای اتاق.اگر اتاقتون تقریبا نیمه آکوستیک هست میتونید ازش استفاده کنید.اگر فضای اتاقتون شلوغه و شکست صدای زیادی دارید توی محیط استفاده از بیس های واقعی که با این تنظیم که اصطلاحا تنظیم کالیبراسیون اتاق گفته میشه میتونید بیس های قوی تر و بدون دیستورتی رو بشنوید.

- فقط به مشکلات میکس اشاره میکنم.صدای کیک ضعیفه فرکانسش بالاست خیلی قوی نیست.صدای بیس هم همینطور ضعیفه.میکس snare هم خیلی سادست و تقریبا جدا از آهنگ شنیده میشه.پیانو و گیتار میشه گفت خوبه اما کمبود افکت داره.صدای هت و های هت خیلی ضعیفه.

امیدوارم کمکی کرده باشم دوست عزیز.Bunnyearsmiley
برام هیچ حسی شبیه تو نیست کنار تو درگیر آرامشم
همین از تمام جهان کافیه همین که کنارت نفس میکشم
 سپاس شده توسط djmb ، صالح غلامیان ، Koresh

ارسال: #8
03-07-2014، 07:16 PM -
djmb آفلاین
متخصص Fl Studio
پاسخگو
سپاس ها 716

40واقعا واقعا ممنونم دوست عزیز
این کارو با باند معمولی میکس کردم شاید به خاطر اینه که خیلی مشکل داره.
یه مشکل دیگه آینه تو باند مانیتورینگ یه صدا رو گوش میدی خودش خیلی شفافه و اصلا نیازی به تقویت نداره اما تو باند معمولی حس میکنی همون صدا خفس به نظرتون مشکل از چیه؟
میکس سه مرحله اکولایزر و پنینگ و افکت های تاخیره مث ریوب راستش هنوز نفهمیدم نقش اصلی کمپروسور و لیمیتر تو میکس چیه؟
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، Koresh

ارسال: #9
04-07-2014، 12:51 AM -
Koresh آفلاین
مدیر ارشد
سپاس ها 1587

(03-07-2014، 07:16 PM)djmb نوشته است: 40واقعا واقعا ممنونم دوست عزیز
این کارو با باند معمولی میکس کردم شاید به خاطر اینه که خیلی مشکل داره.
یه مشکل دیگه آینه تو باند مانیتورینگ یه صدا رو گوش میدی خودش خیلی شفافه و اصلا نیازی به تقویت نداره اما تو باند معمولی حس میکنی همون صدا خفس به نظرتون مشکل از چیه؟
میکس سه مرحله اکولایزر و پنینگ و افکت های تاخیره مث ریوب راستش هنوز نفهمیدم نقش اصلی کمپروسور و لیمیتر تو میکس چیه؟
درود
دی جی ام بی کمپرسور ها در واقع 3 کاره اصلی رو در میکس انجام میدن:
1-حجم میدن به جنس صدا
2-کیفیت و شفافیت میدن به وکال یا موزیکه مورد نظر
3-به جنس صدا یه نرمی خاص میدن که با گوش خیلی قابله تشخیص نیست بطوره نا محسوس کمپرسور اینکار رو انجام میده.
لیمیتر ها بیشتر در مسترینگ پروژه ازشون استفاده میشه که از دیسورت شدن صدا در زمانه مسترینگ جلوگیری میکنه.
البته قابله ذکر هستش که سمپل ریت که همون 44،100 یا 48،100 میشه و ریزولیشن که شامل همون 16 بیت 24 بیت و 32 بیت فلت میشه و دسی بل صدا db میشه در زمانه مسترینک و اعمال کردنه لیمتر باید خیلی مواظب این چند چیزی که گفتم باشین.که با هم خوب مچ باشن تا باعثه به وجود آمدن نویز های ریز تو کارتون نشن.
موفق باشی
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، djmb

ارسال: #10
04-07-2014، 01:11 AM -
Koresh آفلاین
مدیر ارشد
سپاس ها 1587

(03-07-2014، 02:27 PM)djmb نوشته است: دوستان این یکی از کارای جدیدمه

دانلود اهنگ
ام بی جان موزیکت خیلی ساده هستش و یکنواخت و در واقع بی روحه از لحاظه رنگ و جنسه صدایی.
در مورده میکس هم باید خدمتت عرض کنم که جنسه کیک رو اکولایزر نکردی و ووفر ندادی،صدای گیتار بیس خیلی پایین هستش آرپیج ها پنینگ نشدن Left Right ،صدای دستی هم که بجای اسنکر استفاده کردی ریورب نداره و خشک هستش صداهای سینت سایزری هم که استفاده کردی ریورب ندارن و همش در باند وسط شنیده میشن،که اگر صدای استرینگت رو 25 درجه تو بانده چپ میگرفتی زیبا تر به گوش شنیده میشد.
به هرحال امیدوارم روز به روز در کارت پیشرفت کنی و موفق تر بشی و از انتقاده من ناراحت نشی.
موفق باشی
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، djmb

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi