خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 08-12-2016، 06:34 AM

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
24-06-2013، 04:57 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 25-06-2013، 01:05 AM، توسط سعید شهباز.)
سعید شهباز آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
مدیر ارشد
اعتبار: 68
سپاس ها 4016
سپاس شده 4928 بار در 917 ارسال

روشهاي صحيح نگهداري از KORG PA500 persian

دوستان و كاربران عزيز در اين تاپيك به بررسي روشهاي صحيح نگهداري,نظافت,حمل و نقل,محل استقرار و ساير مسايل مرتبط با اين موضوع مي پردازيم
 سپاس شده توسط totiya206 ، سعید جوادی ، 1mosafer ، پویاکرگ 500 پ ، abbasnaeij

ارسال: #2
24-06-2013، 05:31 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 25-06-2013، 09:23 PM، توسط سعید شهباز.)
سعید شهباز آفلاین
مدیر ارشد
سپاس ها 4016

RE: روشهاي صحيح نگهداري از KORG PA500 PERSIAN

آيا كشيدن پلاستيك روي كيبورد ممكن است خطري براي كيبورد ايجاد نمايد؟

پاسخ : بيشتر نوازندگان مايلند براي نگهداري بهتر كيبورد خود دستگاه خود را با پلاستيك بپوشانند اين كار در نگاه اول بي خطر به نظر مي آيد اما با يك نگاه دقيق و فني مي توان گفت هر وسيله الكترونيكي كه از انرژي الكتريكي استفاده ميكند در نهايت توليد گرما مي كند و براي دفع اين گرما روزنه هايي در زير و اطراف دستگاه ايجاد شده كه در واقع محلي براي خروج گرماي توليد شده توسط مدارات داخلي دستگاه است پس اگر تصميم داريد تا دستگاه خود را با پلاستيك بپوشانيد يادتان باشد حتما روزنه ها و منافذ خروج هوا را باز بگذاريد تا گرما باعث رسيدن آسيب به مدارات داخلي نشود.
بهتر است براي كشيدن پلاستيك از نوع مرغوب و زخيم آن استفاده كنيد بعضي از پلاستيكها به علت نداشتن كيفيت مناسب روي بدنه دستگاه از خود اثر نامطلوب و غير قابل جبران ميگذارند.
سعي كنيد بعد از گذشت مدت زمان كوتاه مثلا بعد از شش ماه پلاستيك را تعويض كنيد.
روي بلندگوها را هرگز با پلاستيك نپوشانيد.
پلاستيك روي پيچ بند , قربيلك و ولوم ها را براي دسترسي بهتر بريده يا با ايجاد شكاف روي پلاستيك حركت را براي اين ابزارها آسان كنيد.
هنگام بريدن پلاستيك دقت كنيد تا به بدنه آسيبي نرسد.
پلاستيك را به بدنه نچسبانيد بلكه سعي كنيد پلاستيك روي پلاستيك قرار بگيرد و سپس با چسب نواري بهم چسبانده شود.
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، سعید جوادی ، 1mosafer ، پویاکرگ 500 پ ، abbasnaeij

ارسال: #3
24-06-2013، 06:50 PM -
صالح غلامیان آفلاین
بنیان گذار انجمن
بنیان گذار
اعتبار: 80
سپاس ها 7274
سپاس شده 5964 بار در 1312 ارسال

ممنون سعید جان اطلاعات مفیدی بود من خودم هرگز روی کیبوردامو پلاستیک نمیکشم کار اعصاب خورد کنی هستش یکی از دوستام برام این کارو میکنه یک بار روی کیبوردم پلاستیک کشیدم یادم رفت خروجی های بیس رو باز منم یکی دو ساعت با دستگاه کار کردم بعد متوجه شدم کیبورد به لرزه افتاده پلاستیکم برداشتم درست نشد خلاصه با راهنمایی یکی از دوستان کیبوردو باز کردم دیدم پیچ های داخلی همه شل شدن سفتشون کردم درست شد.15
 سپاس شده توسط totiya206 ، سعید شهباز ، سعید جوادی ، 1mosafer ، پویاکرگ 500 پ ، abbasnaeij ، ابوالفضل برادری

ارسال: #4
24-06-2013، 07:59 PM -
totiya206 آفلاین
فعال دربخش موسیقی
عضو ویژه
اعتبار: 27
سپاس ها 9504
سپاس شده 2067 بار در 499 ارسال

(24-06-2013، 06:50 PM)صالح غلامیان نوشته است: ممنون سعید جان اطلاعات مفیدی بود من خودم هرگز روی کیبوردامو پلاستیک نمیکشم کار اعصاب خورد کنی هستش یکی از دوستام برام این کارو میکنه یک بار روی کیبوردم پلاستیک کشیدم یادم رفت خروجی های بیس رو باز منم یکی دو ساعت با دستگاه کار کردم بعد متوجه شدم کیبورد به لرزه افتاده پلاستیکم برداشتم درست نشد خلاصه با راهنمایی یکی از دوستان کیبوردو باز کردم دیدم پیچ های داخلی همه شل شدن سفتشون کردم درست شد.15

مرسی خیلی عالی بود سعید جان
واقعا سپاس43434040
چوتیشه مباش وجمله زی خود متراشچون رنده زکارخویش بی بهره مباش
تعلیم ز اره گیردرعقل معاش
[b]چیزی سوی خودمی کش وچیزی میپاش
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، سعید شهباز ، سعید جوادی ، 1mosafer ، پویاکرگ 500 پ ، abbasnaeij

ارسال: #5
25-06-2013، 02:12 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 25-06-2013، 09:22 PM، توسط سعید شهباز.)
سعید شهباز آفلاین
مدیر ارشد
سپاس ها 4016

RE: روشهاي صحيح نگهداري از KORG PA500 persian

چند نکته جهت استفاده از کیف یا کاور
اغلب دوستاني كه براي اجراي برنامه مرتب در حال جابجايي كيبورد خود ميباشند معمولا كيبورد خود را با كيف ابردار جابجا ميكنند شايد كيف وسيله مناسبي براي جابجايي هاي موقتي به شمار بيايد اما اين را بدانيد كه وسيله مناسبي نيست و در صورت جابجايي ناصحيح ممكن است آسيب جدي به دستگاه برسد بنابراين پيشنهاد ما ساختن يك جعبه از جنس چوب است كه در آن از بالا باز شده و كليه وسايل ولوازم جانبي كيبورد هم در آن جاي مي گيرد و خيلي از نوازندگان به علت گران بودن كيبورد خود از اين روش استفاده ميكنند. استفاده از جعبه هاي چوبي گاهأ كار جابجايي را سختتر ميكنند اما تضميني براي حمل كيبورد گرانقيمت شماست.
پيشنهاد ميكنيم در صورتي كه كيبورد خود را توسط كيف جابجا ميكنيد براي جلوگيري از فشار به دسته پيچ بند يك ابر مكعبي را كه در وسط آن سوراخي ايجاد شده است روي پيچ بند قرار داده تا از حركت و فشار بي مورد به پيچ بند جلوگيري شود.
هيچ گاه منبع تغذيه را درون جيب روي كيف قرار ندهيد اين كار ممكن است به صفحه نمايشگر لمسي دستگاه آسيب برساند.
هنگامی که کیبورد درون محفظه کیف قرار دارد اقدام به روشن کردن آن نکنید. در برخی موارد دیده شده نوازندگان جهت تمرینات خانگی فقط با باز کردن زیب کیف و برداشتن روی کیف اقدام به تمرین میکنند این کار باعث بالا رفتن حرارت دستگاه میشود.
هنگامی که کیبورد را با کیف ابری جابجا میکنید هنگام زمین گذاشتن دقت کنید تا ضربه شدید به کیبورد وارد نشود (جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به دکمه و جک های پنل جلو)
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، سعید جوادی ، 1mosafer ، پویاکرگ 500 پ ، sameti ، abbasnaeij

ارسال: #6
29-09-2013، 11:35 AM -
پویاکرگ 500 پ آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 1
سپاس ها 858
سپاس شده 72 بار در 16 ارسال

RE: روشهاي صحيح نگهداري از KORG PA500 persian

سلام خدمت آقا شهباز عزیز طبق تجربه من بهتره موقع حمل و نقل با وسیله حمل بشه و علاوه بر ابر یه پارچه زخیم یه متری رو دستگاه باشه که به دستگاه ضربه وارد نشه سعی کنین به همراه پایه ببرین در مهونیا رو اپن آشپزخونه قرار ندین ، وقتی تو خونه میزارین رو پایه ست یه پارچه ای روش بکشین که خاک روش نشینه
 سپاس شده توسط 1mosafer ، totiya206 ، abbasnaeij ، سعید شهباز

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi