خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 06-12-2016، 02:41 PM

امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امتیازات: 2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
19-01-2014، 11:16 AM -
milad2015 آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
اعتبار: 12
سپاس ها 530
سپاس شده 854 بار در 233 ارسال

در خواست اموزش اتصال کیبورد به باند

ببخشید اگه بخوام ارگم رو به باند یا آمپلی فایر وصل کنم چه نوع فیشی لازمه و از کجای ارگ به کدوم قسمت میکسر یا باند وصل میشه
هر کس بد ما به خلق گوید/ما دیده ی دل نمی خراشیم/ما خوبیِ او به خلق گوییم/تا هر دو دروغ گفته باشیم
 سپاس شده توسط 1mosafer

ارسال: #2
19-01-2014، 12:32 PM -
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
اعتبار: 10
سپاس ها 376
سپاس شده 1687 بار در 444 ارسال

RE: در خواست اموزش اتصال کیبورد به باند

قسمت پشت ارگتون نوشته ماین اوت پوت به صورت لفت و رایت ودو سر سوزنی میخوره دوست عزیز دوسر به ارگ میزنید و دو سر به امپلی یا میکسرتون H
 سپاس شده توسط رضا اعتمادی ، 1mosafer ، milad2015

ارسال: #3
20-01-2014، 06:43 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 20-01-2014، 07:11 PM، توسط 1mosafer.)
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره
مدیر ارشد
اعتبار: 58
سپاس ها 5899
سپاس شده 3211 بار در 685 ارسال

(19-01-2014، 11:16 AM)milad2015 نوشته است: ببخشید اگه بخوام ارگم رو به باند یا آمپلی فایر وصل کنم چه نوع فیشی لازمه و از کجای ارگ به کدوم قسمت میکسر یا باند وصل میشه

سلام به همگی
میلاد جان ضمن تایید مواردی که دوست خوبمون آقای معین رضایی فرمودند

باید عرض کنم با اینکه شما سوالتون بصورت کلی هستش و مشخص نکردید که کیبوردتون چیه و یا از چه میکسر و یا باندی استفاده میکنید چند نکته را هم من به طور شفاف تری براتون تشریح میکنم

اول این که بدانید دستگاه های صوتی اغلب دارای ورودی و خروجی صدا هستند و با استفاده از درگاه های ورودی صدا را دریافت نموده و با استفاده از درگاه های خروجی صدا را به بیرون هدایت میکنند

رابط بین تمام این دستگاه ها کابل است و از انواع کابل های مختلف برای کارهای متفاوت میتوان استفاده کرد

در تمام دستگاه های کیبورد گزینه INPUT به معنی ورودی است و گزینه OUTPUT به معنی خروجی

مثلاً درگاهی که روی کیبور شما وجود دارد و شما هدفون خود را به آن میزنید یک درگاه خروجی است که آنرا بعنوان OUTPUT میتوان نام برد

و جایی که مثلاً میکروفن را به کیبورد میزنید یک درگاه ورودی است و ان را نیز میتوان INPUT بحساب آورد

کیبورد دستگاهی است که هم قابلیت دریافت صدا را دارد و هم قابلیت خارج کردن صوت

همچنین تمام میکسر ها نیز هم قابلیت ورودی دارند و هم قابلیت خروجی

دوست عزیزم ترسیم کلی این سیستم به این صورت است که شما با استفاده از کابل ها از قسمتهای خروجی OUTPUT کیبورد خود صدا را گرفته و به قسمت های ورودی INPOUT میکسر خود وصل میکنید و میکسر هم از قسمت خروجی خود صدا را به باند ها هدایت میکند تا شما صدای کیبوردتان را از باند ها بشنوید
به شکل این کابل توجه کنید:

[تصویر:  speaker_cable.jpg]
بهترین روش این است که شما 2 عدد از این کابل با متراژ دلخواهتون تهیه نموده و یک سر هر کدام از این کابل ها را به یک درگاه خروجی خود متصل کنید یکی را به L OUTPUT و دیگری را به R OUTPUT
و طرف دیگر کابل ها را به روی میکسر خود وصل کنید به قسمت LINE IN و یا MIC و یا AUX IN
دقت داشته باشید که در این روش شما صدا را به صورت مجزا یعنی LEFT و RIGHT از کیبورد خود گرفته و به همان صورت مجزای LEFT و RIGHT هم به میکسر میرسانید

[تصویر:  mixer-inputs-270x300.jpg]
در روش دیگر شما میتوانید مثلاً از کابلی که یک طرفش 2 عدد فیش مونو است و طرف دیگرش 1 عدد فیش استریو است استفاده کنید
در این حالت شما طرف استرو را به قسمت هدفون کیبورد میزنید و طرف های دیگر را طبق روش قبل به میکسر متصل میکنید

حالت های متنوع دیگری نیز برای اینکار وجود دارد که روش کلی همانی است که عرض کردم (از خروجی کیبورد به ورودی میکسر)
اما همین دو روش بهتر است و شما به هر حال بهتر است که یکی از این دو حالت کابل را تهیه کنید
در کابلی که در تصویر زیر مشاهده میکنید قسمت مشکی رنگ را به درگاه فیش هدفون کیبورتان میزنید و دو قسمت قرمز و خاکستری را به میکسر خود در 2 لاین مجزای LEFT و RIGHT

[تصویر:  632866130393219098.jpg]
در کابلی همانند تصویر زیر نیز قسمت مشکی رنگ که یک فیش میکروفنی بزرگ 6.35 میلیمتری است را به قسمت هدفون کیبورد و دو عدد فیش قرمز و سفید RCA که مونو هستند را به AUX و یا RCA میکسر متصل میکنید

[تصویر:  6_35mm6_3mmStereoJack.jpg]

نکته 1 - اینکه همیشه سعی کنید LEFT را به LEFT وصل نموده و RIGHT را به RIGHT
نکته 2 - اگر یک کابل دو سر مونو در اختیار داشتید و یا یکی از کابل هایتان آسیب دید ... کابل سالم را به قسمت LEFT MONO در کیبورد و یا میکسر متصل کنید
و کابل آسیب دیده را که در قسمت RIGHT بوده ... از کیبورد و میکسر خارج نمایید
اغلب دستگاه ها به صورت اتوماتیک تشخیص میدهند که شما از یک کابل دارید استفاده میکنید و در اینحالت همان یک کابل را که به مونو وصل کردید جکم استرو پیدا میکند و تمام صدا های کیبورد را پخش میکند
توضیح : در تنظیمات ممکن است گاهی نوازندگان و یا تنظیم کنندگان صداها را طوری تنظیم کرده باشند که LEFT و RIGHT جداگانه در باند ها پخش و شنیده شوند
ولی با استفاده از LEFT MONO تمام صداهای چپ و راست یکجا شنیده خواهد شد

[تصویر:  kronos_rear.jpg]

میلاد جان به ازای تمام قسمتهایی که در تصویر زیر روی میکسر میبینید فیش و کابل وجود دارد و شما میتوانید با روشهای متفاوتی کیبورد خود را به میکسر وصل کنید ولی معمولاً خروجی میکسر خیلی متنوع نیست و با یک یا دو نوع کابل یه باند ها متصل میشود

[تصویر:  liveyamahastagemixer.l.jpg]

اما اگر شما باند های اکتیو داشته باشید و یا تهیه کنید دیگر نیازی به میکسر نیست و مستقیما میتوانید کابل های باند اکتیو خود را به خروجی های کیبورد خود وصل کنید

امیدوارم که تونسته باشم موارد مورد لزوم رو بیان کنم

اگر مورد یا مسئله دیگه هم بود بپرسید و مطمئن باشید که دوستان زیادی توی سایت هستند که تجربه کافی برای راهنمایی شما را در این زمینه و یا موارد دیگر دارند
موفق و پیروز باشید
ارادتمند فرزام چهره گشا
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط Amir-Ariya ، abbasnaeij ، رضا اعتمادی ، milad2015 ، sameti ، keyboardist ، totiya206 ، vahidmojaz

ارسال: #4
21-01-2014، 12:00 PM -
Zandi آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 3
سپاس ها 94
سپاس شده 167 بار در 42 ارسال

ببخشید من یه 500 دارم و می خوام به سیستم سینمای خانگی سونی وصل کنم آیا جواب می ده چون فاصله زیاده و طول سیم زیاد می شه . در ضمن شنیم سیستم سینمای خانگی آسیب ممکنه ببینه؟
من می خوام برا جشن های کوچیک مثل تولد پسرم ازش استفاده کنم و توان بالا مد نظرم نیست و بیشتر کیفیت صدا برام مهمه
در صورت نیاز از چه سیستمی می تونم استفاده کنم که هم میکروفن بخوره و هم کیبورد رو ساپورت کنه . زیاد هم نمی خوام هزینه کنم چون سالی یکی دوبار بیشتر برام کاربرد نداره
رفته بودم جمهوری تو امجد یه بابایی بهم یه باند و میکسر کو چیک معرفی کرد که از پشت میکروفن می خورد و تنظیم می شد. تقریباً شبیه همو نایی که مداحا سر قبر م برن در اسکیل کوچیک05
ممنون میشم جواب بدینLaie_54
 سپاس شده توسط رضا اعتمادی ، milad2015 ، 1mosafer ، totiya206

ارسال: #5
21-01-2014، 06:09 PM -
milad2015 آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
سپاس ها 530

با تشکر از فرموده های خوبتون دوستان من ارگم pa 500 هست . اینم فیشی هست که دارم و باهاش اهنگ ارگ رو با کامپیوتر ضبط می کنم می خواستم بدونم ایا این سیم رو میشه برا اتصال به باند ازش استفاده کرد و به کجای ارگ وصلش کنم
[تصویر:  02869513610853206923.jpg][تصویر:  00847754610384525363.jpg]
هر کس بد ما به خلق گوید/ما دیده ی دل نمی خراشیم/ما خوبیِ او به خلق گوییم/تا هر دو دروغ گفته باشیم
 سپاس شده توسط 1mosafer ، totiya206

ارسال: #6
23-01-2014، 04:00 PM -
milad2015 آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
سپاس ها 530

دوستان من این فیش رو خریدم و بنا بر فرمایش دوست عزیز فرزام چهره گشا باید یک طرف به لفت و رایت ارگ وصل بشه و دو سر دیگه به لفت و رایت امپلی فایر حالا اگه امپلی فایر L و R نداشت چی؟؟؟[تصویر:  88904258620614571878.jpg]
 سپاس شده توسط totiya206

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi