خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 06-12-2016، 12:41 PM

امتیاز موضوع:
  • 38 رأی - میانگین امتیازات: 3.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
05-09-2013، 08:10 PM -
مهیار آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 2
سپاس ها 8
سپاس شده 37 بار در 6 ارسال

درخواست کمک تعویض کلاویه کیبرد کاسیو

سلام دوستان
من یه کیبرد کاسیو خریدم که 3 تا کلاویه اش شکسته بوده و تعمیر شده و فرونشنده به من نگفته بود
الان میخوام این 3تا کلاویه رو عوض کنم
یه میدی کنترولر دارم umx610 کلاویه هاش سفت تر و خوشگل تر هست (البته نمیخوره به این کیبورد)
میخواستم ببینم:
1-میشه کل کلاویه هاشو عوض کرد و مدل جدید انداخت؟ (مثل میدیه سفت تر باشه)
2- هزینه 61 کلاویه و هر کلاویه تکی حدودا چقدر میشه؟
3-تعمیرش رو کسی بلده؟ خودم میتونم اون 4-5 تا پیچو باز و تعمیر کنم؟ کار سختی هست؟
4-کلاویه ها تقریبا شل هستن به خصوص از اکتاو 4 به بعد ، راهی هست همه شون رو سفت تر کنیم؟

متشکرم از دوستان
 سپاس شده توسط totiya206 ، abbasnaeij ، سعید جوادی ، صالح غلامیان ، سعید شهباز ، رضا اعتمادی ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #2
06-09-2013، 01:49 PM -
مهیار آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
سپاس ها 8

RE: درخواست کمک تعویض کلاویه کیبرد کاسیو

28
دوستان این همه اینجا نوازنده کیبرد ، یعنی یه نفر هم بلد نیست؟؟؟
فقط میخوام 3تا کلاویه رو عوض کنم و بقیه کلاویه ها خیلی شل شده ، سفتش کنم
یعنی مثل موتوری شده که باید آچارکشی بشه کلاویه هاش شل شده به خصوص پر استفاده ها یعنی 3 اکتاو آخر
 سپاس شده توسط totiya206 ، صالح غلامیان ، abbasnaeij ، سعید جوادی ، سعید شهباز ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #3
06-09-2013، 03:00 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 06-09-2013، 03:01 PM، توسط صالح غلامیان.)
صالح غلامیان آفلاین
بنیان گذار انجمن
بنیان گذار
اعتبار: 80
سپاس ها 7274
سپاس شده 5964 بار در 1312 ارسال

سلام دوست عزیز خوش اومدید به جمع دوستانه ی این انجمن.02

آخر هفته ها معمولا بچه ها مراسم هستند و در سایت حضور ندارند نهایتا تا فردا اساتید بخش کیبورد میان و شما رو کاملا راهنمایی میکنند خیالتون راحت باشه مهیار جان.04
 سپاس شده توسط totiya206 ، مهیار ، abbasnaeij ، سعید جوادی ، سعید شهباز ، رضا اعتمادی ، پویاکرگ 500 پ ، footty

ارسال: #4
07-09-2013، 10:29 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

(05-09-2013، 08:10 PM)مهیار نوشته است: سلام دوستان
من یه کیبرد کاسیو خریدم که 3 تا کلاویه اش شکسته بوده و تعمیر شده و فرونشنده به من نگفته بود
الان میخوام این 3تا کلاویه رو عوض کنم
یه میدی کنترولر دارم umx610 کلاویه هاش سفت تر و خوشگل تر هست (البته نمیخوره به این کیبورد)
میخواستم ببینم:
1-میشه کل کلاویه هاشو عوض کرد و مدل جدید انداخت؟ (مثل میدیه سفت تر باشه)
2- هزینه 61 کلاویه و هر کلاویه تکی حدودا چقدر میشه؟
3-تعمیرش رو کسی بلده؟ خودم میتونم اون 4-5 تا پیچو باز و تعمیر کنم؟ کار سختی هست؟
4-کلاویه ها تقریبا شل هستن به خصوص از اکتاو 4 به بعد ، راهی هست همه شون رو سفت تر کنیم؟

متشکرم از دوستان

مهیار جان سلام

به انجمن موزیکسازان خوش اومدی

شما یک لطفی کن و از کیبوردت و کلاویه هاش عکس بگیر و برامون بزار تا بتونم خوب راهنماییت کنم

در مورد سوال اوت باید بگم بله میتونی کل کلاویه هارو عوض کنی بشرطی که از همون مدل کلاویه بزاری براش. مثل میدیه نمیتونی بکنیش اگر میشد خود کارخونه میکرد

در مورد قیمتشم دیگه آخرش باید 50 تومن بیشتر نباید بدی شایدم کمتر

سوال 3 باید عرض کنم شما عکسش رو بزار اگر نتونستی بفرست خودم برات درتش میکنم

سوال جهارمت رو هم باز همون جواب شماره 3 رو شامل میشه باید دید که مشکل از کجاست

سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، مهیار ، abbasnaeij ، سعید شهباز ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #5
08-09-2013، 10:58 AM -
مهیار آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
سپاس ها 8

سلام عزیز سپاس گزارم
ممنون از لطفتون
این عکسای کیبرد هست :
3تا کلاویه اش شکسته بوده و با چسب چسبیده شده (هر3تا از ته کلاویه شکسته همون جای که با قرمز مشخص کردم)
[تصویر:  473e6cf89c0a20a94.jpg]
لق هم شدن کلاویه ها و 3اکتاو آخرتاچش ضعیف شده باید خیلی محکم بزنیم روی کلاویه ها
[تصویر:  473eeb1c3a9323662.jpg]
/
[تصویر:  473eabf14f6692543.jpg]
این هم عکس از پشت کیبرد هست 10-12 تا پیچ داره
[تصویر:  473e8670f49cb8901.jpg]
.
[تصویر:  473e38525782928c5.jpg]
ای روسپی
من در دیارم کسانی را دیدم----------که دین خدا را چوب میزنند به قیمت دنیایشان
شرفت را شکر که اگر میفروشی از تن می فروشی
نه از دین .
(دکتر فریدون فرخزاد)
 سپاس شده توسط 1mosafer ، totiya206 ، abbasnaeij ، صالح غلامیان ، سعید جوادی ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #6
08-09-2013، 03:01 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره
مدیر ارشد
اعتبار: 58
سپاس ها 5899
سپاس شده 3211 بار در 685 ارسال

سلام به همگی
آقا مهیار عزیز ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی به شما
در مورد مشکل کیبوردتان چند مطلب را به عرض میرسانم
دوست عزیز اگر تمایل به تعویض کلاویه ها دارید لطفاً مدل کیبورتون رو عنوان کنید تا قیمت کلاویه های آن را خدمتتان عرض کنم چون قیمت در مدل های متفاوت متغیر است.
اگر هم مایل به تعمیر و چسباندنشان دارید در صورتی که خودتان میتوانید کیبورد را باز کنید و کلاویه ها را خارج نمایید بفرمایید تا که یک روش خیلی عالی برای چسباندن کلاویه ها خدمتتان آموزش دهم تا از اولش هم محکمتر شود.
اما در مورد شل شدن کلیه کلاویه ها که فرمودید از اکتاو 4 به بعد به این حالت در آمده و تاچش ضعیفه باید عرض کنم که به احتمال قوی لاستیک های پستونکی زیر کلاویه ها به مشکل خورده و فرسوده شده که نیاز به تعویض دارد که حتی تعمیرکاران هم باید این مطلب را از نزدیک ببینند تا متوجه دلایل اصلی مشکل شوند حتی ممکن است فنر ها حالت خود را از دست داده باشند و یا خوردگی و فرسودگی در قسمت های نگهدارنده کلاویه ها (خارها) بوجود آمده باشد.
به طور معمول کلاویه های ارگ کاسیو کلاً نسبت به مدل های دیگر شل تر هستند و از کیبوردی که اصالتاً برای تمرین و شروع مناسب است بیش از این هم انتظاری نمیرود.
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط abbasnaeij ، totiya206 ، صالح غلامیان ، مهیار ، سعید جوادی ، سعید شهباز ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #7
09-09-2013، 10:22 AM -
مهیار آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
سپاس ها 8

سلام و تشکر بسیار بابت کمک شما
راستش مدل کیبورد ctk 900کاسیو هست من اول میخواستم psr740 بگیرم
ولی فقط برای تمرین پیانو و استفاده در نرم افزار ها (کیوبیس و اف ال) استفاده میکنم برای همین کارمو راه میندازه
اون 3تا کلاویه قبلن شکسته بوده و دوباره تعمیر شده (باچسب) اگه بشه میخوام فقط همین 3تا رو عوض کنم و بعد کلاویه ها هم سفت کنم چون فکر کنم هزینه 61 کلاویه خیلی زیاد بشه
پس باید لاستیک پستونکی برای کلاویه ها بخرم و 3تا کلاویه ، همین؟
فنر خاصی لازم نداره بگیرم؟
ای روسپی
نه از دین .
(دکتر فریدون فرخزاد)
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، totiya206 ، صالح غلامیان ، 1mosafer ، abbasnaeij ، سعید شهباز ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #8
09-09-2013، 12:38 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

(09-09-2013، 10:22 AM)مهیار نوشته است: سلام و تشکر بسیار بابت کمک شما
راستش مدل کیبورد ctk 900کاسیو هست من اول میخواستم psr740 بگیرم
ولی فقط برای تمرین پیانو و استفاده در نرم افزار ها (کیوبیس و اف ال) استفاده میکنم برای همین کارمو راه میندازه
اون 3تا کلاویه قبلن شکسته بوده و دوباره تعمیر شده (باچسب) اگه بشه میخوام فقط همین 3تا رو عوض کنم و بعد کلاویه ها هم سفت کنم چون فکر کنم هزینه 61 کلاویه خیلی زیاد بشه
پس باید لاستیک پستونکی برای کلاویه ها بخرم و 3تا کلاویه ، همین؟
فنر خاصی لازم نداره بگیرم؟

مهیار جان همون طور آقای چهره گشا عرض کردن باید کیبورد باز بشه شاید اصلا فنری در کار نباشه شاید خارش شکسته باشه و صدتا دلیل دیگه .شما کجا تشریف داری؟ اگر تهران باشی که خود آقای چهره گشا ترتیبش رو میده 53 اگرم نه که برای بنده بفرستی من بطور رایگان براتون درست خواهم کرد و تنها حزینه خرید کلاویه ها یا پستونکها برای شما بقی میمونه +حزینه رفتو برگشت

سپاس شده توسط totiya206 ، صالح غلامیان ، مهیار ، 1mosafer ، abbasnaeij ، سعید شهباز ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #9
09-09-2013، 02:21 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-09-2013، 02:29 PM، توسط مهیار.)
مهیار آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
سپاس ها 8

خیلی ممنونم از شما سعید جان و همینطور آقای چهره گشا عزیز خیلی محبت دارید توی بقیه فروم ها اینطوری نیست 020202 من تهران هستم
راستش دلیل اینکه نمیدم بیرون تعمیر کنن اینه که عادت دارم با وسایل ور برم 15
یعنی وقتی موتور داشتم روزی 4-5 ساعت باهاش ور میرفتم همیشه روغنی بودم
خیلی کنجکاوم ببینم توش چطوریه و اینکه اگه دفعه بعدی نیاز به همین تعمیر برای سازهای آینده ام داشتم خودم بتونم تعمیرش کنم
پس به نظر شما اول کیبورد رو باز کنم مشکلشو بفهمم چیه بعد یه کلاویه اش رو ببرم جمهوری تا 3تا کلاویه همونطوری بخرم و شروع کنم به تعمیر (دستکاری) ؟ نوع پستونکی ها برای تمام کیبرد ها یکسان هست یا فرق داره؟
البته نمیدونم خار چیه ولی کل کلاویه ها صدا دارن و نت های درست رو اجرا میکنن نصفه ی سمت راستش چون خیلی استفاده میشه شل شده کلاویه ها
ای روسپی
نه از دین .
(دکتر فریدون فرخزاد)
 سپاس شده توسط totiya206 ، 1mosafer ، abbasnaeij ، سعید جوادی ، سعید شهباز ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #10
10-09-2013، 11:00 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

مهیار جان اگه اینطوری باشه که خیلی خوبه پس اینکارو بکن هم تمرینی میشه برات و هم اینکه در آینده خدارو چه دیدی تعمیر کار ارگ شدی 04

نوع پستونکها بله فرق میکنه و باید حتما همون مدل رو ببری تا بتونی تهیه کنی .

پشت کیبوردت رو باز کن و فقط یات باشه که هرپیچ رو جای خودش ببندی و بدونی جای هرکدومم کجاست بعدش کلاویه هارو باز کن کار خاصی نداره .راستی عکس هم میخوای بگیری سعی کن با کیفیت باشه و یکمی دورنما تر بگیری خیلی خوبه تا بتونیم تشخیص بدیم که پیچهای اصلی کجاست . سعی کن عکسهارو بصورت عمودی بگیری

سپاس شده توسط 1mosafer ، totiya206 ، abbasnaeij ، مهیار ، سعید شهباز

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi