خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 05-12-2016، 03:00 PM

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
16-09-2013، 01:33 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 16-09-2013، 01:40 PM، توسط love rock.)
love rock آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 3
سپاس ها 25
سپاس شده 60 بار در 11 ارسال
Music  ترانهء "درياچه " از دانيال

با سلام اين ترانه از خودم رو به همه دوستان انجمن تقديم ميكنم

انگشت روسيماي گيتار اونطوري ميكشم كه تو
زخمه به قلب من زدي ، حالا صداشو بشنو

زلال و پاكي مثل يك ،درياچه از عشق و اميد
بي غل و غش تري تو از، آب شدن برف سفيد
ستاره هاي آسمون ،تو چشم تو رنگين تره
عزيزم توي دل تو ، آسمونم آبي تره
گاهي اوقات تو فكر من فقط تو ميموني و بس
تو رو تو زندگيم ميخوام تو هر دقيقه هر نفس
خالي زه سنگيني صبح يا غوغا ي دور برم
وقتي سراغ تو ميام تو آغوش تو ميپرم
عاشق اون رنگ طلوع خورشيد نگاهتم
شبا محو درخشش صورت مثل ماهتم
تا اينكه غرق تو ميشم سكوتي ميگيره منو
پوست تنم يخ ميزنه از شوق بوسيدن تو
شرم نگاهتو ميخوام صداي آهتو ميخوام
تو رقص پروانه و شمع تا مرز سوختن بات ميام
خداي عاشقا بگو قبله تو كدوم وره
چون من ميخوام ،دعا كنم ،امشب به صبح راه نبره ه ه ه ه.
علت اينكه اسمش رو درياچه گذاشتم هم اينه كه تو جمع دوستان نشسته بوديم بنا به عادت براي تفريح بچه ها يك كلمه گفتند تا من باش شعر بگم از قضا اون كلمه درياچه بود . خوش باشيد 0204 ضمنا اگه كسي خواست روش آهنگ بزاره (كه اين يكي نسبت به ترانه قبلي ساده تره ) لطفاً به خودمم خبر بده چون يه ووكال جالبي هم براي دارم .
 سپاس شده توسط totiya206 ، سعید جوادی ، Amir-Ariya ، abbasnaeij ، 1mosafer ، صالح غلامیان ، سعید شهباز ، erfan-asa

ارسال: #2
17-09-2013، 11:48 AM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره
مدیر ارشد
اعتبار: 58
سپاس ها 5899
سپاس شده 3211 بار در 685 ارسال

RE: ترانهء "درياچه " از دانيال

سلام به همگی

030303

آقا دانیال به قریحه خوبتون تبریک میگم واقعاً زیبا و دوست داشتنی نوشتید.

فقط نکته ای به نظرم میرسه که خواستم بازگو کنم.

وقتی که برای نوشتن ترانه از زبان و ادبیات محاوره ای استفاده میکنیم باید توجه داشت که استفاده از کلمات رسمی و ادبی و به قولی جدی خیلی جالب در نمیاد و با کلیات محتوای شعر جور نیست و به گوش آدم کمی نامانوس میشه.

گاهی اوقات در انتخاب قافیه سراینده دچار چالش میشه و کلمه ای رو انتخاب میکنه که ممکنه کمی با ابیات شعر نا همگون باشه.

مثلاً کلمه " بشنو " کمی با ادبیات مطرحه در شعر شما جور نیست و فقط تونسته قافیه رو جور کنه و مفهوم رو برسونه

برای ادبیات محاوره ای کلمه ای مثل " گوش کن " خوبه که استفاده بشه.

دانیال جان نکته ای که عرض کردم خیلی شامل حال این شعر شما نمیشه ولی برای بیان این مطلب که به ذهنم رسیده بود خواستم از ابیات شعر خود شما استفاده کنم .

جسارت برادرت رو ببخش و امیدوارم که روز به روز شاهد موفقیت های بیشترت باشیم.

02
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، Amir-Ariya ، abbasnaeij ، سعید شهباز

ارسال: #3
17-09-2013، 08:55 PM -
love rock آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 3
سپاس ها 25
سپاس شده 60 بار در 11 ارسال

(17-09-2013، 11:48 AM)1mosafer نوشته است: سلام به همگی

030303

آقا دانیال به قریحه خوبتون تبریک میگم واقعاً زیبا و دوست داشتنی نوشتید.

فقط نکته ای به نظرم میرسه که خواستم بازگو کنم.

وقتی که برای نوشتن ترانه از زبان و ادبیات محاوره ای استفاده میکنیم باید توجه داشت که استفاده از کلمات رسمی و ادبی و به قولی جدی خیلی جالب در نمیاد و با کلیات محتوای شعر جور نیست و به گوش آدم کمی نامانوس میشه.

گاهی اوقات در انتخاب قافیه سراینده دچار چالش میشه و کلمه ای رو انتخاب میکنه که ممکنه کمی با ابیات شعر نا همگون باشه.

مثلاً کلمه " بشنو " کمی با ادبیات مطرحه در شعر شما جور نیست و فقط تونسته قافیه رو جور کنه و مفهوم رو برسونه

برای ادبیات محاوره ای کلمه ای مثل " گوش کن " خوبه که استفاده بشه.

دانیال جان نکته ای که عرض کردم خیلی شامل حال این شعر شما نمیشه ولی برای بیان این مطلب که به ذهنم رسیده بود خواستم از ابیات شعر خود شما استفاده کنم .

جسارت برادرت رو ببخش و امیدوارم که روز به روز شاهد موفقیت های بیشترت باشیم.

02
خیلی ممنون که وقت گذاشتید درست میفرما یید بیت اول جزءاصل ترانه نبود بعدا اضافه شد. بشنو هم برای جور در آمدن قافیه استفاده شد .ضمنان اگه با وزن شعر نمیخونه ان را با کسر ب بخونید درست میشه . تفاوتی که شعر با ترانه میکنه تو آزادی استفاده از ادبیاتی ملموس تر . محاوره ای تر و در عین حال احساسی تره و اصولا برای همین لذت بیشتری برای نویسنده و مخاطب داره . من حتما وقتی غزل می نویسم هرگز از کلمات محاوره ای استفاده نمی کنم . اما مخاطب ترانه که عموما جوانان هستند گاهی تحمل ادبیات کلاسیک ندارند. دوست دارن به زبون اونا صحبت کنی . ممنون از انتقاد مفیدتون 02
 سپاس شده توسط totiya206 ، صالح غلامیان ، 1mosafer ، abbasnaeij ، سعید شهباز

ارسال: #4
18-09-2013، 04:53 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره
مدیر ارشد
اعتبار: 58
سپاس ها 5899
سپاس شده 3211 بار در 685 ارسال

زنده باشی دانیال جان
پس حدس من درست بود در مورد بیت اول!
اتفاقاً من هم با کسره خوندم ( بـِــ شـِـ نو ) و درست بود و توی هیچ جای دیگه هم مشکلی از بابت وزن و ریتم نداشت.که جای تحسین داره.
در باره اینکه ادبیات محاوره برای ترانه های امروزی روانتر و جوان پسند تره من هم با شما هم عقیده ام
ولی با گفته شما " تفاوتی که شعر با ترانه میکنه تو آزادی استفاده از ادبیاتی ملموس تر . محاوره ای تر و در عین حال احساسی تره و اصولا برای همین لذت بیشتری برای نویسنده و مخاطب داره . " مخالفم.
چرا که استفاده از کلمات محاوره ای برای نوشتن ترانه یک قرار داد و یا سبک شخصیه و به هیچ عنوان یک اصل ترانه سرایی نیست و تفاوت محسوب نمیشه.
نقطه قوت ترانه سرایان بزرگی همچون شهیار قنبری ، اردلان سرافراز ، ایرج جنتی عطایی و ... استفاده و یا ابداع کلمات تکی و یا ترکیبی جدید و گاهاً قلمبه سلمبه ایه که ساخته ذهن خلاق خودشونه
و درک عمیقشون نسبت به ادبیات و مطالعه و تجربه زیادشون باعث تقویت این موضوع شده
خیلی وقتها برای اولین بار کلمه ای رو در شعر اونها مشاهده میکنیم که پیشتر هیچ جای دیگری اونها رو ندیده و نشنیدیم.
...
باز هم تشکر میکنم بابت ترانه زیبایی که در اینجا قرار دادین و آرزو میکنم که به زودی شما در جایگاه ترانه سرایان رده اول ببینیم20
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط سعید شهباز ، totiya206 ، abbasnaeij ، love rock

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi