خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 29-04-2017، 05:50 PM

امتیاز موضوع:
  • 38 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #41
23-12-2013، 09:01 PM -
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
اعتبار: 25
سپاس ها 438
سپاس شده 1251 بار در 368 ارسال

RE: بحث آزاد در رابطه با Pa900 ، مقایسه با سایر ارنجرها

(23-12-2013، 07:50 PM)معین رضایی نوشته است: این حرفی که شما میزنید معطلیه برای عوض کردن ریتم با یک خاموش روشن کردن حل میشه بنده هم 2x داشتم ,والان 3x همیشه برای بار اول ارگ گیج میزنه صدا هم دیر عوض میکنه که بنده بعد خاموش کردن دیگه مشاهده نکردم تو تری هم بعضی اوقات پیش میاد Pire mard

اتفاقا این موضوع برای من جای سوال داره

من هم یک ست 180 مگابایتی ریختم

یک سری تایم گرفتم حدودا 9 دقیقه طول کشید بیاد بالا ، سری 7 دقیقه طول کشید !

نمیدونم این اختلاف دو دقیقه ای برای چی هست وقتی چیزی توی کیبورد تغییر نکرده !

با خاموش روشن کردن هم برای من هم پیش اومد که سری دوم راحتتر لود میکرد ! نمیدونم جریان چیه!
چیزی که درست است همیشه پر طرفدار نیست ، چیزی هم که پر طرفدار است همیشه درست نیست !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط معین رضایی ، totiya206 ، صالح غلامیان ، سعید جوادی ، علی حقانی

ارسال: #42
23-12-2013، 09:40 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 23-12-2013، 09:42 PM، توسط معین رضایی.)
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
اعتبار: 10
سپاس ها 376
سپاس شده 1687 بار در 444 ارسال

چون موقعی که دستگاه on میشه سمپل ها لود میشن میاد بالا و اونهارو به صورت پیش فرض میشناسه تا وقتی که شما سته دیگه ای بریزید و این مسئله درتمامیه مدل های کرگ صدق میکنه چون ست جدید رو میریزید کند میشه دستگاه و نمیشناسه تا وقتی که دستگاه خاموش روشن نشه اگر دقت کنید موقع بالا اومدن تمام دستگاه ها سمپل ها loading pcm رو کیبردتون مینویسه این برا همون موضوع هست Laie_54
 سپاس شده توسط hamed_a ، totiya206 ، صالح غلامیان ، سعید جوادی ، علی حقانی

ارسال: #43
23-12-2013، 11:17 PM -
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

دوستان یک مورد به ایراد های 900 اضافه کنم . نمیدونم توی 800 و .. هم این موضوع هست یا خیر ؟

فعلا یکبار موقعی که ریتم ساختم و موقعی که گزینه سیو رو زدم کیبورد هنگ کرد

یکبار هم همین الان موقع لود کردن یک صدای سمپل از یک ست هنگ کرد !
چیزی که درست است همیشه پر طرفدار نیست ، چیزی هم که پر طرفدار است همیشه درست نیست !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط totiya206 ، صالح غلامیان ، سعید جوادی ، mohamad pa3X

ارسال: #44
23-12-2013، 11:47 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 23-12-2013، 11:50 PM، توسط hamed_a.)
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

و یک مقایسه وکال 900 با 3x که واقعا خیلی خیلی با ارزشه :

3x توی قسمت وکال pitch Correction داره !!! اما 900 نداره ( و فکر نمیکنم هیچ ارنجر کرگ دیگری داشته باشه ! )

یعنی تا حدی که تنظیم کنید میتونه خارج خواندن رو تصحیح کنه

خیلی جالب بود برام . فکر نمیکردم سازی داشته باشه !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط totiya206 ، keyboardist ، معین رضایی ، صالح غلامیان ، علی حقانی ، سعید جوادی

ارسال: #45
24-12-2013، 12:58 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 24-12-2013، 12:59 AM، توسط معین رضایی.)
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
سپاس ها 376

حامد جان g70 رولند داره ...که ده برابره 3x هست ...
 سپاس شده توسط hamed_a ، صالح غلامیان ، totiya206 ، علی حقانی ، سعید جوادی ، abbasnaeij

ارسال: #46
24-12-2013، 01:24 AM -
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

دم شما گرم

من رولند اصلا سر رشته ندارم و اون زمانی که اگر اشتباه نکنم E96 بود ( 15 سال پیش ) خیلی واسه خودش سر و صدا کرده بود

ولی واقعا فکر نمیکردم توی ارنجر ها باشه . خیلی به کار میاد

دم رولند و کرگ گرم گذاشتن

خدا کنه به زودی روی 900 هم بذارن !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، سعید جوادی ، abbasnaeij

ارسال: #47
24-12-2013، 01:53 AM -
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
سپاس ها 376

رولند یک ارنجر تمیز نمیزنه موندم ؟ بزنها کرگ وا میمونه روزی 200 بار باید کرگ خداروشکر کنه که رولند ارنجر نداده بیرون ...وگرنه الان داشت هنوز pa50 pa80 میزد کرگ .اگر بتونه روصداهای شرقی کار کنه قول میدم بهترین ارنجر دنیا رو میده بیرون اورینتال باشه اخ اخ اخ رولند هارمونیش انقد طبیعیه که من اون روز دیدم از هر چی کرگه بدم اومد ...ساز فقط رولند هیف که ساپورت نمیشه تو کشورمون ...یک استادی دارم بنده e60 رولند داره اقا یک ریتم درست کرده که انگار درام بقلته گیتار باس و لیگ .اونورتن .تمبا بقله دستته صدای مردم هم هی هوی میکنن توش میاد یک کیبرده ولی ده هاتا نوازنده توشن به طور خیلی طبیعی ...ولی تو تری صد سال سیاه این حرکتو نمیشه کرد ...ولی با این حال جوابه کاره مارو کرگ میده چون صداهای شرقی استفاده مکنیم
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، hamed_a ، علی حقانی ، milad2015 ، سعید جوادی ، reza partonia ، mohamad pa3X ، abbasnaeij ، namin music

ارسال: #48
25-12-2013، 12:40 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 25-12-2013، 01:10 PM، توسط hamed_a.)
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

دوستان یک مشکلی که باعث هنگ کردن میشه ، همراه با عکسش :

این ارور نمیدونم دقیقا چی هست و توی نت هم ندیدم کسی تاحالا با این مشکل بر خورده باشه

چیزی که از عنوان ارور مشخصه ، این هست که مشکل سخت افزاری SSD داخلی دستگاه هست . اما بخاطر اینکه فقط توی ستی که دارم گلچین میکنم این ارور پیش میاد و با خاموش روشن کردن دستگاه میشه یکی دو صدا رو لود کرد و دوباره به این مشکل خورد ، مشکل کاملا نرم افزاری هست

این ارور زمانی پیش میاد که میخواید یک صدای سمپل شده رو توی لیست صدا های یوزر اضافه کنید

فکر نمیکنم ارور شایعی هم باشه . چون این ارور حتی غلط املایی داره ! و Sound توش نوشته شده Sounf !

حالا شاید Sounf اصطلاحه که من نمیدونم

[تصویر:  08083709138658614967.jpg]

گاهی اوقات موقعی که دارم صدا لود میکنم دایره ای که میچرخه و نشان دهنده این هست که دستگاه در سلامت داره کار لود یا سیو یا هر چیزی میکنه ، ثابت میشه و بعد از چند ثانیه دیگه حتی کلاویه هم کار نمیکنه و به اصطلاح هنگ میکنه . گاهی اوقات هم دایره می ایسته ، ولی صدای کلاویه میاد . بعد از چند دقیقه این ارور ظاهر میشه
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط totiya206 ، سعید جوادی

ارسال: #49
25-12-2013، 07:18 PM -
reza partonia آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 1
سپاس ها 34
سپاس شده 68 بار در 21 ارسال

این مشکل دیسک ارور برای بنده 1 بار قبلا پیش اومده . البته نه با 900 با ساز pa800 یکی از دوستان که دقیقا بنده 30 دقیقه داشتم پشت سر هم اکسپورت و اینپورت میکردم , به این مشکل برخوردم . احساس کردم بهدستگاه فشار اومده و کلا بیخیال اکسپورت اینپورت مجدد شدم . ساز شخصی بنده هم 2x هست . تا حالا همچنین اروری نه تنها در 2x . حتی در pa1x و pa3x ندیدم . مگر ارور کمبود فضا برای لود سمپل
behrad_hami
 سپاس شده توسط hamed_a ، totiya206 ، abbasnaeij ، علی حقانی ، سعید جوادی

ارسال: #50
01-01-2014، 10:34 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-01-2014، 10:37 PM، توسط reza partonia.)
reza partonia آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 1
سپاس ها 34
سپاس شده 68 بار در 21 ارسال

(23-12-2013، 06:28 PM)سعید جوادی نوشته است:
(23-12-2013، 05:00 PM)hamed_a نوشته است: دوستان یک مطلب در مورد سرعت 900 بگم

من غیر از 80 خودم خیلی با ساز های جدید تر کار نکرده بودم و هر کدوم رو در حد تست کار کردم

اما این چند وقته قسمت شد در حد همون تست ساز های بیشتری هم تست کردم و به یک موضوع خیلی جالب برخوردم

من فکر میکردم منظور از سرعت ، فقط مربوط به پروسه بوت و لود ست ها اشاره میشه

چون توی 900 شما فقط تو این دو مطلب معطل میشید و Please Wait میبینید

دیشب حدود 3-4 ساعت با 2x کار کردم و تازه فهمیدم تفاوت توی چی هست!!

توی 2 ایکس شما هر ریتمی ( ریتم های سمپل دار ) رو برای اولین بار انتخاب میکنید ، چند ثانیه ای باید منتظر بمونید تا ریتم انتخاب بشه ! 11

در صورتی که توی 900 اصلا این خبرا نیست !

تمامی دستورات در لحظه انجام میشه

حامد جان من 2سال با 2ایکس کار کردم و باید بگم با این تجربت مخالف هستم . بعضی وقتها وقتی ستی رو روی کیبوردت لود میکنی نمیدونم از چی هستش دیر عمل میکنه تا ریتمو اجرا کنه و هی چشمک میزنه اگر توجه کرده باشی ؛ میمیره تا ریتمو اجرا کنه . من بعضی وقتها با لود کردن گلوبال دیگه این مشکل رو حل میکردم و یا یه بار خاموش روشن میکردم درست میشد.

حتی یه نکته جالبم یادم اومد : یبار یه ورژن بودش که اصلا خوب نبود و باگ داشت برای همین 2 ایکس که وقتی اونو میریختم رو سیستم کلا برنامه هارو دیر لود میکرد و ریتم با تاخیر اجرا میشد.
در ساز 2x که دارای هارد دیسک هست . اگر ریتم های مورد نظرتون رو به هارد انتقال بدید همچنین مشکلی هیچ وقت نخواهید داشت . و بلا فاصله ریتم چنج میشه بدون تاخیر . وقتی شما ریتم های گلچین رو منتقل میکنی به هارد دستگاه کیبورد راحت تر کار میکنه . مخصوصا وقتی ست جدید و پر حجم لود میکنید . ریتم ها برای اندکی چشمک زن و بعد اجرا میشه . اما به محض انتقال همان ریتم به هارد مشکلی نخواهد بود ( اگر یک بار هر ریتم رو اجرا کنید برا ی بار دوم هم همچنین مشکلی نخواهید داشت . معمولا برای ست هایی که بار اول لود میشه ( در زمان روشن بودن دستگاه ) این مشکل پیش میاد .
behrad_hami
 سپاس شده توسط totiya206 ، سعید جوادی

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi