خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 01-05-2017، 12:58 AM

امتیاز موضوع:
  • 38 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #31
23-12-2013، 03:09 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 23-12-2013، 03:19 AM، توسط saeid322.)
saeid322 آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 1
سپاس ها 59
سپاس شده 44 بار در 10 ارسال

RE: بحث آزاد در رابطه با Pa900 ، مقایسه با سایر ارنجرها

(22-12-2013، 04:39 AM)Amir-Ariya نوشته است:
(22-12-2013، 03:16 AM) نوشته است: دستت درد نکنه حامد جان که توضیح دادی.فقط این هم بگمو این بحث رو تمام کنم،اینکه میگید ماشین بخری مهم نیست جه روغن موتوری توشه درسته روغنش مهم نیست ولی موتورش مهمه.باید ببینی داری پول میدی یه ماشین که ظاهرش خوشکل هست را میگیری آیا موتورش هم خوبه قطعات خوب و با کیفیتی توش بکار رفته یا نه مثل ایران خودرو یکی که ندونه بیاد آردی رو به خاطر این که اطاقش پژو هست را فکر کند پژوه میخره بعد کاپوت را میزنه بالا میبینه موتورش پیکانه،از این کلک ها ایرانیها و چینی ها خوب بلدن.
سعيد جان شما داري راجب برند كرگ صحبت ميكني اين برند مثل برند BMW ميمونه و هيچ وقت نمياد مثل ايران خودرو كه مثال زدين هر قطعه رو از يك دستگاه برداره
تمام خودروهاي Toyota كه وارد ايران و كشورهاي منطقه ميشن منتاژ تركيه هستن آيا اين خودروها كيفيت پاييني دارن؟Pa900 هم منتاژ چين و تحت نظارت ايتالياست و بردها و چيپ هاي اصلي دستگاه ساخت ژاپن هستن پس مطمئن باشيد كيفيت سخت افزار مطلوبي داره.

چیپ ژاپنی!!! اگه پیدا کردین سلام ما رو هم برسونین.خود ژاپن الان وسایلی که درست میکنه از قطعات مالزی و چین استفاده میکنه.دوست من دیگه همچین چیزی پیدا نمیشه.باز خوبه این آقا حامد اصلاً آدم تعصبی نیستش و در مورد سازش هر مشکلی باشه را میگه،تو همون پست قبلش که در مورد باز کردن کیبوردش و چینیها نوشته یه کم دقت کنید چی نوشته.
 سپاس شده توسط keyboardist ، علی حقانی ، hamed_a ، سعید جوادی

ارسال: #32
23-12-2013، 03:37 AM -
Amir-Ariya آفلاین
مدیر بازنشسته
همکار افتخاری
اعتبار: 28
سپاس ها 893
سپاس شده 2243 بار در 454 ارسال

(23-12-2013، 03:09 AM)saeid322 نوشته است: چیپ ژاپنی!!! اگه پیدا کردین سلام ما رو هم برسونین.خود ژاپن الان وسایلی که درست میکنه از قطعات مالزی و چین استفاده میکنه.دوست من دیگه همچین چیزی پیدا نمیشه.باز خوبه این آقا حامد اصلاً آدم تعصبی نیستش و در مورد سازش هر مشکلی باشه را میگه،تو همون پست قبلش که در مورد باز کردن کیبوردش و چینیها نوشته یه کم دقت کنید چی نوشته.

سلامتون سفارشي برسونم يا معمولي؟؟
دوست عزيز ميدونم تعصوب شما روي 3x ما هم نگفتيم 3x ساز بديه خودم اگه داشتم حتما ميخريدمش ولي بايد قبول كني يه رقيب قدر اومده براش با نصف قيمت چه ژاپني چه چيني چه ايراني داره كار ميكنه مثل كره تا امروز هم به جز مشكل هاي نرم افزاري من نديدم كسي مشكل سخت افزاري باهاش داشته باشه
Bunnyearsmiley
 سپاس شده توسط keyboardist ، علی حقانی ، hamed_a ، سعید جوادی ، mohamad pa3X ، saeid322 ، پرشین موزیک ، Saeed_B

ارسال: #33
23-12-2013، 12:50 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 23-12-2013، 12:57 PM، توسط hamed_a.)
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
اعتبار: 25
سپاس ها 438
سپاس شده 1251 بار در 368 ارسال

(23-12-2013، 03:09 AM)saeid322 نوشته است:
(22-12-2013، 04:39 AM)Amir-Ariya نوشته است:
(22-12-2013، 03:16 AM) نوشته است: دستت درد نکنه حامد جان که توضیح دادی.فقط این هم بگمو این بحث رو تمام کنم،اینکه میگید ماشین بخری مهم نیست جه روغن موتوری توشه درسته روغنش مهم نیست ولی موتورش مهمه.باید ببینی داری پول میدی یه ماشین که ظاهرش خوشکل هست را میگیری آیا موتورش هم خوبه قطعات خوب و با کیفیتی توش بکار رفته یا نه مثل ایران خودرو یکی که ندونه بیاد آردی رو به خاطر این که اطاقش پژو هست را فکر کند پژوه میخره بعد کاپوت را میزنه بالا میبینه موتورش پیکانه،از این کلک ها ایرانیها و چینی ها خوب بلدن.
سعيد جان شما داري راجب برند كرگ صحبت ميكني اين برند مثل برند BMW ميمونه و هيچ وقت نمياد مثل ايران خودرو كه مثال زدين هر قطعه رو از يك دستگاه برداره
تمام خودروهاي Toyota كه وارد ايران و كشورهاي منطقه ميشن منتاژ تركيه هستن آيا اين خودروها كيفيت پاييني دارن؟Pa900 هم منتاژ چين و تحت نظارت ايتالياست و بردها و چيپ هاي اصلي دستگاه ساخت ژاپن هستن پس مطمئن باشيد كيفيت سخت افزار مطلوبي داره.

چیپ ژاپنی!!! اگه پیدا کردین سلام ما رو هم برسونین.خود ژاپن الان وسایلی که درست میکنه از قطعات مالزی و چین استفاده میکنه.دوست من دیگه همچین چیزی پیدا نمیشه.باز خوبه این آقا حامد اصلاً آدم تعصبی نیستش و در مورد سازش هر مشکلی باشه را میگه،تو همون پست قبلش که در مورد باز کردن کیبوردش و چینیها نوشته یه کم دقت کنید چی نوشته.

من این رو میدونم که اگر چین توانایی تولید چیپست های مدرن و درست حسابی رو داشت ، تا الان هزار مدل سی پی یوی کامپیوتر و چیپست های حرفه ای زده بود

اگر توانایی تولید چیپست حرفه ای داشت ، نمیومد دست به دامن ایفون بشه تا اسمبل کنه ، خودش تولیدش میکرد

اگر توانایی تولید تلفن همراه حرفه ای داشت ، نمیومد S4 رو تقلید کنه و یه اسباب بازی از روش بزنه

اگر توانایی طراحی کیبورد داشت ، نمیومد با برند ایتالیایی قرارداد ببنده و تولید و مونتاژ بزنه . خودش یه برند جدید کیبورد میزد

آقا سعید ، من برد 900 رو باز نکردم قطعاتش رو ببینم . اما اینو میدونم که 99% چیپستهای اصلی مثل پردازشگر و .. طراحی و ساخت کشور های دیگه مثل کره ، ژاپن و ایتالیا و .. هست و به نظر من توی طراحی و ساخت چیپستهای اصلی چین جایگاهی نداره

شکی تو این نیست که بدنه و کلاویه و ... تولید چین هست ( با طراحی ایتالیا ) . همون طور که 800 و یک سری ساز دیگه هم همین طورن و قبلا در موردش بحث شد

برد 900 هم کاملا طراحی ایتالیاست و امکانش هست که غیر از چیپست های اصلی که کشور سازنده رو هم روش داره ، باقیش تولید داخل چین باشه

در مجموع هم ، از نظر شخص من این مهم نیست که اصلا تولید کجاست . مهم اینه هر کسی ساخته باشه ، دهها سال بدون مشکل کار کنه . حالا چه سبزی فروش سر کوچه ما تولیدش کنه ، چه امریکا ، چه ژاپن و چه ادم فضایی ها بیارنش

اما به تجربه میگم ، چیزی که توی چین طراحی نشده باشه و فقط توی چین تولید یا اسمبل بشه ، مورد اطمینان کامل هست
چیزی که درست است همیشه پر طرفدار نیست ، چیزی هم که پر طرفدار است همیشه درست نیست !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، keyboardist ، Amir-Ariya ، saeid322 ، علی حقانی

ارسال: #34
23-12-2013، 01:00 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

دوستان بزارین من کارو تموم کنم .من با یکی از تعمیر کاران و مخترعین خوب کشورمون که اولین بار کارت یاماها a3 رو هم ایشون اخرتاع کردن براش البته برای ریتمهای ایرانی منظورم هستش و خود ایشون هم هرچند یک بار سفرهای خارجی دارن و بیشتر مواقع به چین میرن فرمودن که 3تا از کیبوردهای ما اصلا ربطی به چین نداره

pa3x-pa800-pa2x این 3 عدد کلا در خود ایتالیا داره مونتاژ میشه و ربطی به چین نداره .

مادربورد کیبورد 900 هم طراحی خود ایتالیا هستش و در خود چین مونتاژ میشه با نظارت ایتالیا . بدنه و کلاویه و یکسری کارای کعمولی کیبورد کلا خط تولیدش در خود چین هستش و اصلا ربطی به ایتالیا نداره فقط نظارت میکنه همینو بس.

یکی قبلا میگفت 3 ایکس داخل چین اسمبل میشه و بیشتر قطعاتش چینی هست ولی باید بگم که اون آقا جز حرف مفت هیچی نداره بزنه و فقط بازار گرمی میکنه من اینو از طرف کسی میگم که خودش شخصا کیبورد وارد میکنه و هر بار میره چین حدود 50 الی 100 عدد pa50 میخره و با چشمهای خودم دیدم که در خود کارخونه و خط تولیدش فیلم گرفته بود و یه مترجم ایرانی هم باهاش بود.

سپاس شده توسط hamed_a ، keyboardist ، saeid322 ، علی حقانی

ارسال: #35
23-12-2013، 01:02 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

[/quote]

[/quote]

سعید جان چیپ ژاپنی هم پیدا میشه و شکم نکن که هست درسته الان اوضاع اقتصادی ما طوری هستش که بیشتر لوازم چینی وارد میکنیم ولی آیسی ژاپنی هم وجود داره و هنوزم تولید میشه .

سپاس شده توسط hamed_a ، keyboardist ، saeid322 ، علی حقانی

ارسال: #36
23-12-2013، 05:00 PM -
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

دوستان یک مطلب در مورد سرعت 900 بگم

من غیر از 80 خودم خیلی با ساز های جدید تر کار نکرده بودم و هر کدوم رو در حد تست کار کردم

اما این چند وقته قسمت شد در حد همون تست ساز های بیشتری هم تست کردم و به یک موضوع خیلی جالب برخوردم

من فکر میکردم منظور از سرعت ، فقط مربوط به پروسه بوت و لود ست ها اشاره میشه

چون توی 900 شما فقط تو این دو مطلب معطل میشید و Please Wait میبینید

دیشب حدود 3-4 ساعت با 2x کار کردم و تازه فهمیدم تفاوت توی چی هست!!

توی 2 ایکس شما هر ریتمی ( ریتم های سمپل دار ) رو برای اولین بار انتخاب میکنید ، چند ثانیه ای باید منتظر بمونید تا ریتم انتخاب بشه ! 11

در صورتی که توی 900 اصلا این خبرا نیست !

تمامی دستورات در لحظه انجام میشه
چیزی که درست است همیشه پر طرفدار نیست ، چیزی هم که پر طرفدار است همیشه درست نیست !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، saeid322 ، علی حقانی ، Saeed_B

ارسال: #37
23-12-2013، 06:28 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 23-12-2013، 06:29 PM، توسط سعید جوادی.)
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

(23-12-2013، 05:00 PM)hamed_a نوشته است: دوستان یک مطلب در مورد سرعت 900 بگم

من غیر از 80 خودم خیلی با ساز های جدید تر کار نکرده بودم و هر کدوم رو در حد تست کار کردم

اما این چند وقته قسمت شد در حد همون تست ساز های بیشتری هم تست کردم و به یک موضوع خیلی جالب برخوردم

من فکر میکردم منظور از سرعت ، فقط مربوط به پروسه بوت و لود ست ها اشاره میشه

چون توی 900 شما فقط تو این دو مطلب معطل میشید و Please Wait میبینید

دیشب حدود 3-4 ساعت با 2x کار کردم و تازه فهمیدم تفاوت توی چی هست!!

توی 2 ایکس شما هر ریتمی ( ریتم های سمپل دار ) رو برای اولین بار انتخاب میکنید ، چند ثانیه ای باید منتظر بمونید تا ریتم انتخاب بشه ! 11

در صورتی که توی 900 اصلا این خبرا نیست !

تمامی دستورات در لحظه انجام میشه

حامد جان من 2سال با 2ایکس کار کردم و باید بگم با این تجربت مخالف هستم . بعضی وقتها وقتی ستی رو روی کیبوردت لود میکنی نمیدونم از چی هستش دیر عمل میکنه تا ریتمو اجرا کنه و هی چشمک میزنه اگر توجه کرده باشی ؛ میمیره تا ریتمو اجرا کنه . من بعضی وقتها با لود کردن گلوبال دیگه این مشکل رو حل میکردم و یا یه بار خاموش روشن میکردم درست میشد.

حتی یه نکته جالبم یادم اومد : یبار یه ورژن بودش که اصلا خوب نبود و باگ داشت برای همین 2 ایکس که وقتی اونو میریختم رو سیستم کلا برنامه هارو دیر لود میکرد و ریتم با تاخیر اجرا میشد.

سپاس شده توسط hamed_a ، معین رضایی ، saeid322 ، علی حقانی

ارسال: #38
23-12-2013، 06:41 PM -
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

دقیقا درست میفرمایی

هیمنطوره ، اما برای ست هایی که حجمش بالای 140-50 مگابایت باشه

این ست دوستمون رو اینفو گرفتم حدود 80 مگابایت بود

میگم ، من خودم 2x نداشتم که ببینم ست های حجم بالا و پایین رو یجور لود میکنه یا خیر

در مجموع حرفم رو پس میگیرم و میگم : برای ست های زیر 100 مگ کیبورد 900 اتلاف وقت نداره . اما برای ست های بالاتر یه مقدار تاخیر داره برای لود ریتم و ..
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط معین رضایی ، saeid322 ، علی حقانی ، سعید جوادی

ارسال: #39
23-12-2013، 07:46 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 23-12-2013، 07:47 PM، توسط معین رضایی.)
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
اعتبار: 10
سپاس ها 376
سپاس شده 1687 بار در 444 ارسال

تو 3x هم همینطوره 70 میگو توی 5 دقیقه میخونه ولی بیشتر باشه 9
دقیقه اخرشه 256 هم تو 12 دقیقه تایم گرفتم
 سپاس شده توسط hamed_a ، saeid322 ، علی حقانی ، سعید جوادی

ارسال: #40
23-12-2013، 07:50 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 23-12-2013، 07:51 PM، توسط معین رضایی.)
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
اعتبار: 10
سپاس ها 376
سپاس شده 1687 بار در 444 ارسال

این حرفی که شما میزنید معطلیه برای عوض کردن ریتم با یک خاموش روشن کردن حل میشه بنده هم 2x داشتم ,والان 3x همیشه برای بار اول ارگ گیج میزنه صدا هم دیر عوض میکنه که بنده بعد خاموش کردن دیگه مشاهده نکردم تو تری هم بعضی اوقات پیش میاد Pire mard
 سپاس شده توسط saeid322 ، علی حقانی ، سعید جوادی

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi