خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 27-05-2017، 10:35 AM

امتیاز موضوع:
  • 38 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #11
21-12-2013، 01:08 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 21-12-2013، 01:10 AM، توسط saeid322.)
saeid322 آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 1
سپاس ها 59
سپاس شده 44 بار در 10 ارسال

RE: بحث آزاد در رابطه با Pa900 ، مقایسه با سایر ارنجرها

با سلام خدمت آقای حامد که زحمت این جدول مقایسه و معرفی 900 را کشیدند.راستش شما چند اشتباه در جدول مقایسه تون داشتید در مورد pa3x اول اینکه رم pa3x فابریک 128 می باشد نه 256،در صورت لزوم شخص میتونه به 256 ارتقاع بده.دوم pa3x برد ویدئو ندارد،سوم شما نوع کلاویه همه را نوشتین نیمه سنگین،در صورتی که کلاویه pa3x از نوع فنری نیمه سنگین می باشد و همچنین از لحاظ سایز و کیفیت کلی تفاوت با مدلهای دیگر دارد.یکی دیگه اینکه شما هیچ اشاره ای به این نکردین که کیبوردهای 900 و 800 و 600 بعد اینکه کیبورد از برق کشیده شود یا برق قطع شود باید دوباره ست را لود کرد که باعث اتلاف وقت شده،در حالی که pa3x دارای باطری مخصوص می باشد که در صورت قطع برق حتی تا چند روز ست را نگه میدارد و نیازی به لود دوباره ندارد،دکمه استندبای دارد که زمانی کیبورد را با استندبای خاموش کنید در زمان روشن کردن،کیبورد بدون هیچ اتلاف زمانی آماده کار میشود.
 سپاس شده توسط keyboardist ، Amir-Ariya ، totiya206 ، hamed_a ، abbasnaeij ، سعید جوادی ، صالح غلامیان ، علی حقانی

ارسال: #12
21-12-2013، 01:27 AM -
Amir-Ariya آفلاین
مدیر بازنشسته
همکار افتخاری
اعتبار: 28
سپاس ها 893
سپاس شده 2243 بار در 454 ارسال

سعيد جان آقا حامد بر اساس منابع موجود در سايتها اين مقايسه رو انجام دادن و خيلي از موارد كه شما فرموديد اشتباه هستن درسته ولي در منابع همين گونه بيان شده
مثلا كلاويه هاي 900 نوشتن نيمه سنگين با قابليت افترتاچ و كلاويه هاي 3x هم نوشته شده نيمه سنگين با قابليت افترتاچ و هيچ چيز ديگري بيان نشده
درسته كه در عمل تفاوت هاي دران ولي در منابع اين گونه بيان شده.
 سپاس شده توسط totiya206 ، saeid322 ، hamed_a ، abbasnaeij ، keyboardist ، سعید جوادی ، صالح غلامیان ، علی حقانی ، Saeed_B

ارسال: #13
21-12-2013، 02:20 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 21-12-2013، 02:22 AM، توسط saeid322.)
saeid322 آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 1
سپاس ها 59
سپاس شده 44 بار در 10 ارسال

درسته امیر جان ولی وقتی یک جدول مقایسه درست میشه باید با دقت لازم و آگاهی کامل این کار انجام بشه،حداقل باید خارج از جدول یه توضیح میدادن ،که درسته کلاویه همشون نیمه سنگینه ولی کلاویه 3x زمین تا آسمون با بقیه تفاوت داره چون هم از لحاظ سایز هم از لحاظ فنری بودن و هم از لحاظ کیفیت ساخت تفاوت دارد.در دو مورد هم که کلاً اشتباه نوشته اند.
افرادی هستند که آگاهی لازم در مورد کیبوردی ندارن و میخواهن کیبورد تهیه کنند این مقایسه ها خیلی روی خریدشون تاثیر داره.مثلاً ایشون میگویند که 900 باید با 3x مقایسه شود چون شباهتهای بسیار زیادی با هم دارن و کیبوردهای دیگه در حدش نیستند.وقتی یک شخص نا وارد اینها را ببینه میگه خوب پس اینکه مثل pa3x هست چرا برم دو برابر پول بدم و اونو بگیرم خوب همین 900 را میگیرم.این در حالیست که 900 بجز یک سری کارائیهای نرم افزاری اصلاً قابل قیاس با 3x نیست.
من اصلاً قصد تخریب کار ایشون را ندارم،دستشون درد نکنه زحمت کشیدن ولی به نظر من کسی که میخواهد مقایسه ای انجام دهد باید با همه اون کیبوردها کار کرده باشد و تمام معایب و محاسن آنها را بداند و حداقل یک مقدار آشنایی به علم الکترونیک هم داشته باشد.
باز هم دست ایشون درد نکنه که زحمت کشیدن برای تهیه این مقایسه.
 سپاس شده توسط hamed_a ، abbasnaeij ، سعید جوادی ، Amir-Ariya ، علی حقانی ، rezamusic7

ارسال: #14
21-12-2013، 12:02 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 21-12-2013، 09:49 PM، توسط hamed_a.)
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
اعتبار: 25
سپاس ها 438
سپاس شده 1251 بار در 368 ارسال

آقا سعید ،ممنون بابت ایرادات گرفته شده

مورد 1 و 2 منطقی بود و اصلاح شد ( البته رم 128 مدل 3 ایکس توانایی ذخیره 256 مگابایت اطلاعات فشرده شده رو داره و من هم از 256 منظورم همین بود . اما واضح تر بیان شد )

و اما مورد 3 و ادامه توضیحات :

در رابطه با اینکه شما فرمودید ، باید با همگی این ساز ها کار کرده باشد :

میخواستم این موارد رو سورپرایز کنم ، اما مجبورم کردید که الان رو کنم :

اینجا اتاق منه . همونطور که میبینید این کیبورد رو با Pa500 Persian و Pa3x عملی و قدم به قدم با دوستان تست کردیم

به زودی هم تک تک منو ها و ریتم و تمامی صفحات منو های 900 و 3x رو با هم توی یک تاپیک مجزا قیاس خواهم کرد !

[تصویر:  45313684338691561465.jpg]

[تصویر:  19531185205742541449.jpg]

و اما در رابطه با کلاویه ها :

ببینید دوست گرامی ، من نمیدونم شما کی هستید و کدوم ساز ها زیر دستتون بوده و یا امتحان کردید . اما قطعا تا الان مثل من 3 ایکس و 900 رو کنار همدیگه در یک لحظه تست نکردید

کلاویه یک چیز کاملا سلیقه ای هست .من قبل از 900 ، 80 داشتم

من توی فروم همسایه اولین پستی که نوشتم شهادت حرف خودم هست : اینکه اولین لحظه ای که از کارتن 900 رو در اوردم و روی کلاویش زدم بلند گفتم " خب ب ب ، کلاویش که مرخصه ! "

این دید من توی لحظه اول بود نسبت به 80 !

اما یک روز گذشت ، و بعد از یک روز دیدم کلاویه های وحشتناک خوبی داره و خیلی خیلی خیلی مانور روش میشه داد و توی همون فروم همسایه نوشتم نظرم داره راجع به کلاویش عوش میشه

و حالا پریروز رفته بودم جمهوری . وقتی با کلاویه 80 و 800 تست زدم ، دیدم چقدر افتضاح بوده ( 80 ) و نگاهم کاملا عوض شده بود

پس این یک چیز کاملا سلیقه ای هست . ضمن اینکه :

این آقایی که پشت ساز من توی عکس هست دوست منه ، و غیر از این 3x یک 900 هم قبل از من برای خودش خریده بود

در رابطه با کلاویه ها که داشتیم صحبت میکردیم ، حرفش این بود که با گذشت زمان ، بالاخره علم پیشرفت میکنه و همه چی بهتر میشه . منظور کسی که هم 900 داره و هم 3x این بود که کلاویه های 900 جدید تر و با علم روز هست و بهتر از 3x هست

من هم به عنوان کسی که حد اقل با هر کدوم از سازهای نام برده یک ساعتی کار کردم ، به جرات میگم از نظر من کلاویه 900 شبیه هیچ کدوم از کیبورد های کرگ نیست و خیلی خیلی قابلیت مانور بالایی حتی بیشتر از کلاویه های خیلی سفت 2 ایکس و 3 ایکس داره . این حرف من دلیل بر این نمیشه از بقیه کیبورد ها کلاویش بهتره . این فقط نظر شخصی بندست

این از مستندات من بود ، شما هم اگر حرفی دارید با سند بزنید و عکس یا فیلم یا هر چیزی که دارید بذارید

و اما در رابطه با اینکه قابل قیاس با 3x هست

دوست من ، شما به من بگو شباهت های این کیبورد (900 ) با 800 چطوری هست و شباهت های 900 با 3 ایکس چی هست

و در نهایت 800 و 3 ایکس چقدر به هم شبیهند

از توی جدول خودم میشه به همین قیاس رسید . پس میبینیم که 800 حرفی واسه گفتن جلوی این کیبورد نداره

900 دقیقا ورژن محدود شده 3 ایکس هست . بله درست میفرمایید ، کسی که میکروفن فانوتم نیاز نداره چرا باید 2 برابر پول بده ؟ کسی که 2 تا خروجی آنبالانس بیشتر نیاز نداره چرا باید 2 برابر پول بیشتر بده 3 ایکس بگیره ؟ کسی که پد یا همون ویبراتور رو لازم نداره چرا باید دو برابر پول بده . برای کسی که مهم نیست صدای آمبیانس چند تا از درام کیت ها گرفته شده از واقعی باشه چرا باید دو برابر پول بده ؟
من خودم به شخصه این امکانات نیازم نبود

ضمن اینکه بفرمایید که " 900 بجز یک سری کارائیهای نرم افزاری اصلاً قابل قیاس با 3x نیست " دقیقا شامل چه چیزهایی میشه که با 3x قابل مقایسش نمیکنه ؟!

ضمن اینکه ، از اینجا هم میشه این دو رو با هم مقایسه کرد و بقیه سازها رو بازی نداد که : شما دفترچه راهنمای آخرین ورژن سیستم عامل 3 ایکس رو که بخونید ، توش به وضوح نوشته که توی سیستم عامل جدید صداهای ساز شما با 900 و 600 یکسان شد تا بتونید از ریتم ها و صدا های اونها بدون مشکل استفاده کنید

این برای بهترین ارنجر کرگ حرف خیلی بزرگیه ، که صداهاش رو هماهنگ با یک مدل پایین تر از خودش کنن
توی ورژن 1.11 سیستم عامل 3 ایکس و ورژن 1.62 که چند روز پیش برای دوستم نصب کردم ، صداهای پیانو از دو صفحه با 3 صفحه افزایش پیدا کرد و هماهنگ با 900 شد!

شما باطری 3x رو میگید ؟ چرا سرعت لود 900 رو نمیگید که از تمامی کیبورد های کرگ و حتی 20-30% از 3 ایکس طبق آزمایش خودم و گفته های دوستم بیشتر هست .اگر چیزی جا مونده باشه ، سرعت دقیق لود کردن هست که 900 از تمامی ارنجر های کرگ سر تر هست . این مهم تر هست یا باطری بکاپ ؟وسط برنامه شما بخوای ست لود کنی باتری به کمکت میاد ؟ از تایم لود کردن کم میکنه ؟ ضمن اینکه ، 900 هم باتری بکاپ داره ، اما برای ساعت هست . من فکر میکنم ، اگر این باتری سخت افزاری هم با رم ارتباط داشته باشه توی سیستم عامل های بعدیش میشه انتظار بوت شبیه 3 ایکس رو داشت !

ضمن اینکه ، کی گفته که 3 ایکس زمانی که روی استند بای باشه بلادرنگ آماده به کار میشه برادر من ؟؟؟

خودم به شخصه تست گرفتم و تایم . در صورتی که باطری بکاپ هم باشه ، بوت دستگاه حدود 2 دقیقه طول میکشه

[تصویر:  53481054269630957532.gif]

توی دفترچه همونطوری که میبینید و با رنگ قرمز مشخص کردم ، نوشته " در صورتی که PCM ها لود شده باشه ، با باطری بکاپ سرعت بوت بیشتر شده و کمتر از دو دقیقه (Shorter Time منظور این هست که کمتر از 2 دقیقه اول طول میکشه ، اگه قرار بود بلادرنگ باشه مینوشت دو سوت!! ) طول میکشه ، نه اینکه آماده به کار هست !

باتری ، فقط سمپل های رم رو نگه میداره ( مثل زمانی که شما کامپیوتر رو استند بای میذارید برق توی رم جریان داره تا اطلاعاتش پاک نشه ) و خود پروسه بوت باید اجرا بشه

و در نهایت :

فرمودید که "
حداقل یک مقدار آشنایی به علم الکترونیک هم داشته باشد. "

من جزو اولین نفر ها توی دنیا هستم که جرات باز کردن و درست کردن کیبورد 900 رو داشتم !

این عکس به جرات میگم اولین عکس داخل 900 توی تمام نت و دنیا هست !

[تصویر:  96370330866835644143.jpg]

پس به اندازه کافی از تمامی علم ها و علم الکترونیک سر رشته دارم و توی مقایسه روی یه تیکه کاغذ از روی سایت سازنده نیازی به سر رشته داشتن از علم کوانتوم و الکترونیک و قوانین انیشتین نیست :)

ضمن اینکه ، این جمله شما یه مقدار مشکوکه و بوی بحث های فروم همسایه رو میده !!!!

چون خیلی بی مربوط و بدون مقدمه گفته شد !

انشاله که این صحبتهای شما از روی دلسوزی بوده باشه و جوابهای من هم قانع کننده شما
چیزی که درست است همیشه پر طرفدار نیست ، چیزی هم که پر طرفدار است همیشه درست نیست !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط keyboardist ، سعید جوادی ، abbasnaeij ، Amir-Ariya ، saeid322 ، صالح غلامیان ، علی حقانی ، پرشین موزیک ، Saeed_B

ارسال: #15
21-12-2013، 03:22 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 21-12-2013، 03:36 PM، توسط Zandi.)
Zandi آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 3
سپاس ها 94
سپاس شده 167 بار در 42 ارسال

دوست عزیز ضمن تشکر از جدول مقایسه ای تون ، در جدول ارائه شده فرمودین 600 برد mp3 نداره؟ بزرگترین حسن 600 نسبت به 500 اینه که این برد رو داره!!!
در ضمن در مورد قیمت 600 در حدود 3450 هستش .(همین امروز پرسیدم) بازار به دلیل اینکه مشتری منتظر پایین اومدنه کاملاً راکد شده و اونها هم یه کمی قیمت رو بالا می برن تا ما فکر کنیم می خواد بالا بره و خرید کنیم .
چون وقتی قیمتها رو به پایین اومدن باشه اکثر مشتریان صبر می کنن بیاد پایینتر و خرید نمی کنن و این برای مغازه دار با احتساب خواب سرمایه و کرایه محل و... یعنی فاجعه!
 سپاس شده توسط hamed_a ، سعید جوادی ، abbasnaeij ، keyboardist ، saeid322 ، صالح غلامیان

ارسال: #16
21-12-2013، 05:27 PM -
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

(21-12-2013، 03:22 PM)zandof نوشته است: دوست عزیز ضمن تشکر از جدول مقایسه ای تون ، در جدول ارائه شده فرمودین 600 برد mp3 نداره؟ بزرگترین حسن 600 نسبت به 500 اینه که این برد رو داره!!!
در ضمن در مورد قیمت 600 در حدود 3450 هستش .(همین امروز پرسیدم) بازار به دلیل اینکه مشتری منتظر پایین اومدنه کاملاً راکد شده و اونها هم یه کمی قیمت رو بالا می برن تا ما فکر کنیم می خواد بالا بره و خرید کنیم .
چون وقتی قیمتها رو به پایین اومدن باشه اکثر مشتریان صبر می کنن بیاد پایینتر و خرید نمی کنن و این برای مغازه دار با احتساب خواب سرمایه و کرایه محل و... یعنی فاجعه!

بله ، ممنون از تذکر

توی جدول اعمال شد و منتظر ویرایش هستم
چیزی که درست است همیشه پر طرفدار نیست ، چیزی هم که پر طرفدار است همیشه درست نیست !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط Zandi ، سعید جوادی

ارسال: #17
21-12-2013، 06:30 PM -
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
اعتبار: 10
سپاس ها 376
سپاس شده 1687 بار در 444 ارسال

یک سوال دارم این ساز ایا ریتمهای 3x میخونه میگن میخونه ولی اونروز نخوند چرا ؟
گلوبالشو پاک نکردم به نظرتون از گلوبالشه ؟ بد خر خر میکنه بلندگوهاش بهش ولوم میدی چرا؟ من تمامی صحبتاتونو قبول دارم 900 سازه بسیار پیشرفته ایه ...برادر کوچیکه 3x هست ...
 سپاس شده توسط milad2015 ، صالح غلامیان ، علی حقانی ، سعید جوادی

ارسال: #18
21-12-2013، 08:38 PM -
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

(21-12-2013، 06:30 PM)معین رضایی نوشته است: یک سوال دارم این ساز ایا ریتمهای 3x میخونه میگن میخونه ولی اونروز نخوند چرا ؟
گلوبالشو پاک نکردم به نظرتون از گلوبالشه ؟ بد خر خر میکنه بلندگوهاش بهش ولوم میدی چرا؟ من تمامی صحبتاتونو قبول دارم 900 سازه بسیار پیشرفته ایه ...برادر کوچیکه 3x هست ...

بله ، 900 تمامی ست های ارنجرهای کرگ رو میخونه

در رابطه با باند ها هم ، خب باندهاش به نسبت اندازه ساز که کوچک تر شده ، صداش هم کمتر شده

من به شخصه تا الان توی ریتم تا ته زیاد نکردم ،

به هر حال حتی باند رو هم تا ته زیاد کنی خر خر میکنه
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط keyboardist ، صالح غلامیان ، معین رضایی ، saeid322 ، علی حقانی ، سعید جوادی

ارسال: #19
21-12-2013، 09:00 PM -
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
اعتبار: 10
سپاس ها 376
سپاس شده 1687 بار در 444 ارسال

مرسی خروجیش قوی هست مثل 3x کیفیت ریکوردش چطوره ...قسمت وکالش حرفه ای هست به پای 3x میرسه من کنجکاو شدم این دستگاه رو بخرم ...بیبنم چطوراس .. ایا راسته میگن قطعاتش از کیفیت خیلی پاینی برخورداره و 800 بهتر از 900 هست از لحاظ سخت افزاری >>> ممنون میشم جواب سوال بندرو بدید تشکرLaie_54
 سپاس شده توسط hamed_a ، keyboardist ، saeid322 ، علی حقانی ، mahya ، سعید جوادی

ارسال: #20
21-12-2013، 09:15 PM -
علی حقانی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
اعتبار: 12
سپاس ها 622
سپاس شده 873 بار در 263 ارسال

(21-12-2013، 08:38 PM)hamed_a نوشته است:
(21-12-2013، 06:30 PM)معین رضایی نوشته است: یک سوال دارم این ساز ایا ریتمهای 3x میخونه میگن میخونه ولی اونروز نخوند چرا ؟

بله ، 900 تمامی ست های ارنجرهای کرگ رو میخونه

در رابطه با باند ها هم ، خب باندهاش به نسبت اندازه ساز که کوچک تر شده ، صداش هم کمتر شده

من به شخصه تا الان توی ریتم تا ته زیاد نکردم ،

به هر حال حتی باند رو هم تا ته زیاد کنی خر خر میکنه

نه اين خر خر كردن باند ربطي به بلندي صدا نداره واگه صدا هم كم باشه اون خرخر رو داره اين مشكل براي من هم پيش اومده و بيشتر بخاطر تنظيم نبودن درست و استاندار نبودن ساخت ريتم هستش
 سپاس شده توسط hamed_a ، saeid322 ، سعید جوادی

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi