خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 10-12-2016، 03:12 PM

امتیاز موضوع:
  • 37 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
11-12-2013، 12:55 PM -
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
اعتبار: 25
سپاس ها 438
سپاس شده 1251 بار در 368 ارسال

بحث آزاد در رابطه با Pa900 ، مقایسه با سایر ارنجرها

دوستان سلام

این تاپیک برای روشن شدن اذهان عمومی برای ساز Pa900 ایجاد شده و در این تاپیک سعی میشه که نقات قوت و ضعف های کیبورد Pa900 بدون تعصب و بدون حاشیه پرداخته بشه

نتیجه این تاپیک اینگونه باید باشد که ، مصرف کننده نوعی که قصد خرید Pa900 را دارد ، یا با بحث های این تاپیک به این نتیجه خواهد رسید که ارنجر جدید کرگ ارزش خریدن را دارد ، یا اینکه با توضیحات داده شده از خرید منصرف شده و به فکر مدل یا برند دیگری باشد

و اما قانون مهم این تاپیک :

تمامی صحبتها و چالش های عنوان شده باید مدرک معتبر و مرجع معتبر داشته باشد و فقط از بیان اینکه ، شنیدم ساز خوبی هست ، شنیدم ساز خوبی نیست و ... شدیدا خوددرای کنید

بنده هیچ منفعتی از طرفداری از Pa900 و یا کوبیدن آن ندارم و فقط برای روشن شدن اذهان عمومی و کوتاه شدن دست دلالان که از بالا بردن و پایین اوردن مقطعی هر چیزی و انحراف اذهان سود میبرند ، فعالیت میکنم
چیزی که درست است همیشه پر طرفدار نیست ، چیزی هم که پر طرفدار است همیشه درست نیست !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط پرشین موزیک ، سعید جوادی ، totiya206 ، صالح غلامیان ، saeid322 ، رضا اعتمادی ، مهران وفایی ، husene ، پادشاه ، nmaxi

ارسال: #2
11-12-2013، 01:01 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 22-12-2013، 12:39 PM، توسط hamed_a.)
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

RE: بحث آزاد در رابطه با Pa900 ، مقایسه با سایر ارنجرها

در اولین پست ، به مقایسه این ساز با 3 ارنجر آخر برند KORG میپردازیم

مقایسه 4 ارنجر آخر کرگ بر روی کاغذ :

[تصویر:  00011428054109672803.gif]

و اما طبق قول و قانون تاپیک ، منابع معتبر :

http://www.korgpa.com/en/products/arrang...ation.html

http://www.korgpa.com/en/products/arrang...tions.html

دوستان گرامی ، در صورتی که جدول دارای اشتباه نوشتاری هست ، با ذکر منبع بفرمایید تا تصحیح بشه

دوستان اگر وقتش رو دارند و حوصلشون میگیره ، با کیبورد های یاماها هم همین مقایسه رو انجام بدید
چیزی که درست است همیشه پر طرفدار نیست ، چیزی هم که پر طرفدار است همیشه درست نیست !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، totiya206 ، صالح غلامیان ، mohamad pa3X ، keyboardist ، saeid322 ، علی حقانی ، reza partonia ، سیناد ، Koresh ، رضا اعتمادی ، manedi ، ALI.M.R ، husene ، mahmood-66 ، پادشاه ، ali amd

ارسال: #3
11-12-2013، 01:04 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-08-2014، 02:50 PM، توسط hamed_a.)
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

به وضوح میتوان بر روی کاغذ دید که ، ارنجر جدید کرگ ورژن محدود شده Pa3x هست که چند سر و گردن از ارنجر های قبلی ( غیر از Pa3x ) بالاتر هست

از نظر من ، این کیبورد ، بدلیل شباهت های بسیار زیاد به Pa3x باید با این ساز قیاس شود و Pa800 در حد قیاس با ارنجر جدید کرگ نیست

و اما نقاط ضعف این کیبورد که فعلا توسط خودم و دوستان بدست اومده :

و اما معایب نرم افزاری 900 تا بحال ( همگی برای خودم پیش اومده ) :

1. گاهی اوقات ال سی دی از کار میفته ، و یک ریتم رو باید Start کنی تا دوباره فعال بشه و یا Exit کنی و دوباره داخل شید ( در ورژن جدید سیستم عامل برطرف شد )

2. گاهی اوقات صداهای مثل کوبیده شدن درب به هم از کیبورد میاد ، این صدا فقط از باندها قابل شنیدن هست و توی خروجی هدفون نمیاد

3. کلید Memory گاهی اوقات عمل نمیکند و باید یکبار آکورد گرفته بشه و دوباره فشرده بشه تا کار کنه ( در ورژن جدید سیستم عامل برطرف شد )

4. گاهی اوقات در بدو شروع ریتم ، صداهای عجیب و غریب از کیبورد میاد تا چند ثانیه طول میکشه یا خودش درست میشه و یا SHIFT+START/STOP باید گرفته بشه تا صداها ریست بشه و درست عمل کنه

5. اگر یکی از Assign سوئیچ هارو ، روی ربع پرده بذاریم ، گاهی اوقات با نگه داشتن سوئیچ و فشردن نت های کلاویه عمل ربع پرده کردن کار نمیکنه و اتفاقی نمیفته ( در ورژن جدید سیستم عامل برطرف شد )

و یکی دو ایراد دیگه هم بود که خاطرم نیست میگم بعدا

مشکل سخت افزاری فعلا گزارش نشده ، اما اسمبل بد ، شکایت من و چند تا از دوستان رو در پی داشته

کلاویه اکتاو دوم کیبورد من انگار یکی از پیچ هاش بسته نشده درست و نیمی از کلاویه یکی دو میلیمتر فاصله داره از زمین

همونطوری که میبینید ، یک سری باگ نرم افزاری هست که در اینده نزدیک قطعا حل خواهد شد . همونطوری که ساز Pa3x و ساز Pa800 و تمامی سازهای قبلی کرگ باگ داشتند و دارند و در ورژن های بعدی سیستم عامل حل خواهند شد

این هم سند بابت باگ های نرم افزاری سری های قبلی :

http://electro-music.com/forum/post-357856.html

http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/v...3369b739cc

http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/v...2738c9cc02

و بسیاری مورد های دیگر که با جستجو خودتون میتونید پیدا کنید

پس ایراد های نرم افزاری ، حتی در سیستم عامل ویندوز و دیگر سیستم عامل ها به وضوح دیده میشه و چیز عجیبی نیست و با اپدیت ها و ارتقا های روز میتوان از این مشکلات کم کرد
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط پرشین موزیک ، سعید جوادی ، totiya206 ، صالح غلامیان ، keyboardist ، ابوالفضل برادری ، رضا اعتمادی ، husene ، پادشاه

ارسال: #4
11-12-2013، 01:48 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-09-2014، 01:46 PM، توسط hamed_a.)
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

و اما مقایسه این کیبورد با ساز های قدیمی تر که چند سوال هست که برای خودم هم پیش امده بود و از نظر من جوابش این هاست :

1.

سوال : چرا توی سایت های خارجی KORG Pa800 حدود 3000 دلار قیمت داره ، اما ساز Pa900 حدود 2000 دلار قیمت داره . مگه شما نمیگید که Pa900 بهتره ؟ پس چرا از 800 ارزونتره ؟

جواب : در جواب باید خدمتتون عرض کنم :

سری های قبلی کرگ ، از چندین برد استفاده میکردند و یک سری برد ها به صورت آپشن بود و هست و به همین دلیل ، هزینه تمام شده دستگاه بالا میرفت

اما در کرگ Pa900 برد یه تکه هست و آپشن های ساز های قبلی بر روی برد اصلی نصب هستند و هزینه تمام شده هم قطعا کاهش خواهد داشت .

حالا اینجا شاید برای شما سوالی پیش بیاد که خب ، خوبی 800 و ساز های دیگر این هست که هر قطعه ای و هر قسمتی خراب بشه ما همون قطعه رو با هزینه کمتر تعمیر میکنیم ، اما توی 900 برد یه تکه هست و هزینه تعمیر قطعا بالاتر خواهد رفت

در جواب این سوال و سوال بالایی باید عرض کنم :

شما این تصویر را ببینید ، این یک کامپیوتر قدیمی هست که فقط اندازه یه ساختمان اندازه داشت و هزاران دلار هزینه اش بود . ولی خوبیش این بود که هر قطعه ای خراب میشد همون قطعه سریعا و با هزینه خیلی کم تعمیر میشد

[تصویر:  640px-Eniac.jpg?uselang=fa]

حالا این تصویر رو هم ببینید :

[تصویر:  lenovo-mini-laptop-big.jpg]

همونطوری که میبینید این یک کامپیوتر ( به معنای محاسبه گر که لپ تاپ هم زیر مجموعه کامپیوتر هست ) میباشد که بسیار جدید تر و جمع و جور تر و شیک تر و با کارایی خیلی خیلی بالاتر از کامپیوتر بالایی هست و از همه مهمتر ، هزینه ساختش نسبت به کامپیوتر بالا خیلی ارزونتر هست

ولی مطمئنا ، برد این لپ تاپ یک تکه هست و دیگر این خاصیت جدا بودن قطعات از هم رو ندارد

در پایان این پاسخ ، میشه کامپیوتر بالا را به کیبورد های سری پیش نظیر 800 (قیمت بالا ، اندازه بزرگ ، برد های جدا از هم و هزینه تعمیر پایین ) و لپ تاپ را به Korg Pa900 ( که هزینه تعمیر به طبع بالاتر ، جمع و جور تر و شیک تر و قابلیت پرتابل راحت تر و سبک تر ، کارایی بیشتر ، قیمت به طبع پایین تر ) بسط داد و به پاسخ هاتون برسید

سوال بعدی :

2.

Pa900 در چین تولید میشه ، پس ساز مطمئنی به نظر نمیاد ، اما 800 و یک سری از ارنجر های دیگر کرگ تولید ایتالیا هستند و اطمینان بیشتری دارند

جواب :

کیبورد Pa900 طراحی شده در ایتالیا هست ( همونطوری که به وضوح بر روی جعبه و پشت دستگاه میشه این مورد رو دید ) و تولید شده در چین هست

برای کاهش هزینه ها ، قطعا باید در کشور چین تولید بشود ، نه فقط این کیبورد ، بلکه Pa800 هم طبق گفته یکی از معتبر ترین پوزر های فروم جهانی کرگ ، برای کاهش هزینه ها قطعاتش در چین تولید و در ایتالیا اسمبل میشه

این هم سند :

صحبتهای یوزر
Assyrianpianist
http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/v...d0d79e3f3a

پس تولید در چین ، امری بدیهی هست و مختص Pa900 نیست

و اما یکی از دوستان توی فروم همجوار برای من نوشته بودن که "تمامی باگ ها و مشکلات این دستگاه بر میگرده به اینکه تولید در چین هست "

و این هم نقل قول ایشون :

" شما به عنوان باگهای نرم افزاری ازش صحبت میکنید ناشی از همون مارک Made in chine که پشت کیبردتون خورده!...اگه واقعا ایراد نرم افزاریه پس چرا برای همه یکسان نیست و هرکدومتون یه مشکل خاص دارید و یا مشترک و یا اصلا ندارید؟اونهم در صورتی که همگی کیبرد خودتون رو با آخرین ورژن آپدیت کردید...! "

من در جواب این دوست عرض کردم :

طراحی شده در کشور اصلی ، اسمبل شده در کشور چین هیچ ارتباطی با هم ندارند و مشکلات نرم افزاری هیچ ، هیچ ، هیچ ربطی به تولید در چین نداره

اینها تنها نمونه ایی از ایراد های نرم افزاری pa800

Korg Forums :: View topic - PA800 1.60 Bugs List:

Korg Forums :: View topic - Pa2x/Pa800 OS VERSION 2.02 RELEASED !!!

Korg Forums :: View topic - New OS and Resources v2.03 of PA800

Korg Forums :: View topic - PA2X/PA800 OS 2 BUG LIST

Korg Forums :: View topic - KORG PA800 - OS 1.60 - Drum Bug

Korg Forums :: View topic - Korg Pa800 OS 1.51 bug with Master Transpose locked & sy

Korg Forums :: View topic - New OS bug?

ایرادات نرم افزاری ناشی از برنامه نویسی شرکت سازنده میباشد و هیچ ربطی به تولید در چین ندارد

ببینید ، بحث طراحی یک طرف قضیه هست ، بحث تولید طرف دیگر

توی طراحی ، همونطوری که بالا گفته شد ، به هر حال مشکل نرم افزاری تا ابد الدهر هست و شما تا ابد هم میبینید برای ویندوز آپدیت های جدید میاد که مشکلات قبلی رو بر طرف کنه

اما توی تولید ، میتونه فقط به کیفیت فیزیکی ارتباط داشته باشه که مثلا جنس بدنه خوب نباشه ، مشکلات کلاویه ( که خودم گریبانگیرم و حلش کردم ) و اگر مشکلی در نرم افزار هست ، توسط شرکت کرگ با برنامه نویسی های جدید تر مشکلات حل خواهند شد و کشور چین این میان هیچ کاره هست

این دو سوال جواب فکر میکنم صلی ترین چالش انتخاب بین 900 و دیگر ساز هاست

این مطالب رو ساعت ها وقت برای نوشتن و جمع آوریش کردم ، استفاده بدون ذکر منبع ، حق معنوی بر عهده دارد ( کپی رایت که نداریم ! )

اگر سوال دیگری دارید بفرمایید تا با هم بررسی کنیم
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، totiya206 ، صالح غلامیان ، mohamad pa3X ، keyboardist ، علی حقانی ، مهران وفایی ، husene ، پادشاه ، Saeed_B

ارسال: #5
19-12-2013، 02:19 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-08-2014، 07:38 PM، توسط hamed_a.)
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

دوستان امروز جمهوری بودم و قیمت 900 حدود سیصد هزار تومان افزایش داشته امروز

دیروز خودم از نمایندگی کرگ تلفنی 5800 قیمت گرفتم

امروز قیمت شده 6100 11

گویا یک سری ساز دیگه مثل 3x هم قیمتشون افزایش داشته

6 اکتاوش 11300

این پست هم یکی از پست های همین موضوع هست که صلاح دیدم در پست های اولیه هم کپی بشه :

هدف از این همه زمان گذاشتن برای شما دوستان عزیز ، روشن کردن اطلاعات خرافی و بدون دانش و متعصبانه هست که در فروم های همجوار به وضوح و بدون یک منبع موثق و فقط از روی غرض ورزی نسبت به مقایسه این دو ساز انجام میشه .

هر کسی مثل بنده میتونه با منبع و لینک موثق و اطلاعات صحیح و اینکه از روی حدس و گمان نباشه این مقایسه رو تکمیل کنه بنده در خدمتش هستم . نه اینکه طرف پشت ویترین ساز رو دیده و خوشش نیومده یا موضوعات خنده دار دیگه رو بخواد مقیاسی برای مقایسه این دو ساز قرار بده .

1. بررسی کلی

Korg Pa800

[تصویر:  Pa800small.jpg]

ساز 800 در سال 2006 توسط کرگ به بازار اومد و همونطور که از اسمش میشه حدس زد ، جایگزینی برای Pa80 از طرف کرگ در نظر گرفته شده بود . بدیهی هست که در اون سال با تکنولوژی به روز و قابل قبول ، به موفقیت خوبی دست پیدا کرد . طبق توضیحات سایت سازنده ، کیبورد 800 یک کیبورد رده متوسط حساب شده .

اگر به سایت کرگ نگاهی بندازیم ، میبینیم که همین توضیحات رو در بخش Arranger History خودش به وضوح نوشته :

A successor of the Pa80 with speakers was introduced, named the Pa800. It was a jump forward under the technology point of view: the new Korg tone generator, and the EDS sound synthesis, made their first appearance in this middle-of-line arranger some months before the revolutionary M3 synth line was introduced. Twice the polyphony, physical modeling for guitar effects (based on the REMs technology), track EQ, the new TC-Helicon vocal effects, plus the guitar mode. As usual for Korg, an incremental advance on the surface, yet a ground-breaking innovation in the inner core

و اما 900 :

[تصویر:  korg-pa900-box.jpg]

کرگ Pa900 طبق ادعای شرکت سازنده ( که البته شرکت سازنده اطلاعاتش راجع به کیبورد های تولیدی خودش از یک سری دوستان فروم های همجوار کمتر هست ! چون 900 رو به خاطر امکانات ضعیفش و کاربرد آموزشی و خانگی بالاتر از 800 اسم گذاری کرده !!! ) یک کیبورد رده متوسط با اشتراکات بسیاری با Korg Pa3x و مدل محدود تر آن pa600 هست که نسل جدیدی از ارنجر های کرگ رو به دنیای کیبورد های الکترونیکی معرفی کرد و طبق ادعای شرکت ، جایگزین شایسته ای برای pa800 که با فروش خوبی همراه بود هست و یک جهش عظیم رو به جلو نسبت به این ساز داشته . البته مهندسین با دانش فروم های همجوار در اقدامی نمادین ، توضیحات کارخانه سازنده را تکذیب و این کیبورد رو مبتدی و برای کاربرد استودیویی و خانگی و آموزشی تشخیص دادند . لینک ها و منابع معتبری هم که همیشه همراه با استدلال های خودشون ارائه میدن هم بیانگر منطقی بودن این تشخیص هست. 11

شگفتا که با این همه دانش چرا سعی تولید یک کیبورد حرفه ای و قابل رقابت با ارنجر های کرگ نمی کنند !

Pa900 is the new intermediate model. Sharing many of the technical innovations with Pa3X, and the minimalistic design with Pa600, it is at the same time a worthy successor of the legendary and best selling Pa800 and a massive leap forward to a new generaton of professional arrangers.

این هم لینک جهت صحت مطالب ذکر شده :

http://www.korgpa.com/support/arrangers-history.html

1. نوع کلاویه :

این مورد ، یک بحث کاملا سلیقه ای هست . در این رابطه قبلا بحث کردم . اما برای بحث مجدد باید بگم ، من قبل از 900 ساز 80 داشتم . کلاویه ساز 80 رو خیلی دوست داشتم و به نظرم خیلی خوب می آمد . روزی که رفتم 900 رو بخرم ، ساز رو که از کارتن باز کردن ، دستم رو که به کلاویش زدم ، این جمله رو گفتم که : " خب ، کلاویش که مرخصه ! "

دقیقه اول نسبت به 80 ، کلاویش رو اصلا دوشت نداشتم . اما بعد از گذشت یه مقدار زمان و عادت کردن به کلاویه 900 ، الان کلاویه 80 مثل اسباب بازی برم می مونه و کلاویه 900 رو با هیچ سازی عوض نمیکنم . ساز 900 کلاویه ای داره که بعد از یه مدت کار کردن باهاش و عادت کردن بهش و بدست آوردن قلقش ، باهاش مانور بسیار بسیار بسیار بالایی دارید و خیلی خوب به نواختن شما پاسخ میده و از نظر سرعت عمل عالی هست . ببینید دوستان این جمله رو فکر میکنم توی مقایسه هزار بار نیاز باشه بگم : تکنولوژی سال 2013 که جدید ترین کیبورد کرگ یعنی 900 در اون سال معرفی شده ، مطمئن باشید در هر زمینه ای تکامل یافته تر از مدل های قبلی هست .

این در هر زمینه ای قابل بسط هست . یک تلویزیونی که سال 2014 ساخته شده ، از تلویزیونی که سال 2009 ساخته شده قطعا راندمان بالاتر و طراحی تکامل یافته تری داره . حالا بنا به قیمت و جیب اقشار مختلف ، با امکانات مختلف و قیمت های مختلف عرضه میشه . اما شک نکنید که از نظر تکنولوژی قابل مقایسه با قبلی ها نیست .

هیچ کسی نمیتونه ثابت کنه و تحمیل کنه که کلاویه 900 از 800 بهتر هست یا بدتر یا 3 ایکس ، بهتر از فلان هست . چون در صورت تحمیل این موضوع ، شما که رنگ سبز رو که دوست دارید ، دارید به کسانی که رنگ آبی دوست دارند تحمیل میکنید !

2. سمپل رم

ساز 800 در حالت پیش فرض و بدون باز کردن و تعمیرات و دستکار ی های سخت افزار دارای 64 مگابایت سمپل رم هست . در حال حاضر با انواع اقسام دستکاری ، تعمیر و تغییر از قبیل تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری ، رم ساز 800 رو تا 256 مگابایت افزایش میدن .

ساز 900 در حالت پیش فرض و به احتمال زیاد غیر قابل تغییر ، دارای 192 مگابایت سمپل رم پیش فرض کارخانه ای هست .

حالا بحثی که توی این دو ساز مطرح هست ، این هست که هر سازی با تکنولوژی سالی که ساخته شده دارای مقدار بالاتری سمپل رم هست .

به عبارت دیگه ، ساز 80 که دارای 16 مگابایت فلش کارت بود ، حدود 30 دقیقه زمان میبرد تا 16 مگابایت رو رایت کنه .

ساز 800 هم در حال حاضر با رم کارخانه ای 64 مگابایت ، حدود 7 ، 8 دقیقه زمان نیاز داره تا این مقدار رم رو رایت کنه

ساز 900 هم با 192 مگابایت رم ، حدود 8 دقیقه زمان نیاز داره که 192 مگابایت رم رو رایت کنه

حالا به این موضوع پی میبریم که :

اگر ساز 80 رو بخوایم مظهر اقتدار بدونیم و اینقدر دستکاریش کنیم تا با ساز 2013 قابل مقایسه بشه ، برای لود 192 مگابایت رم فکر میکنم حدود یک روز زمان نیاز داره تا لود کنه!

اگر ساز 800 رو بخوایم مظهر اقتدار و پرچمدار کرگ معرفی کنیم و بخوایم با دستکاری های فراوان نرم افزاری و سخت افزاری ، سمپل رمش رو به 256 مگابایت افزایش بدیم ، طبق ادعای دوستان در تاپیک های همجوار برای لود یک ست 256 مگابایتی حدود 45 دقیقه زمان نیاز داره!

حالا عقل سلیم ، به نظر شما قبول میکنه که ساز با 192 مگابایت سمپل رم پیش فرض و بدون دستکاری و با سرعت لود 7 دقیقه رو قبول کنه یا یک رم 256 مگابایتی غیر کارخانه ای با انواع و اقسام دستکاری های سخت افزاری و نرم افزاری و در نهایت با سرعت لود 45 دقیقه ای ؟! ! ! !

این هم لینک یک کیبورد 800 دستکاری شده که به ادعای دوستمون سرعت لودش 4 برابر شده . در این فیلم ، یک ست 64 مگابایتی به مدت 6 دقیقه و 30 ثانیه لود میشه :

http://www.aparat.com/v/YfIM2

و این هم یک فیلم از لود کردن یک ست 111 مگابایتی در Pa900 که در مجموع 5 دقیقه و 30 ثانیه زمان میبره تا این ست رو لود کنه ( توجه داشته باشید حجم این ست دو برابر حجم ست بالایی که در 800 دستکاری شده 6 دقیقه و 30 ثانیه طول کشید تا لود بشه هست )

http://www.aparat.com/v/uTW4D

3. صداهای کارخانه ای و پردازشگر های تولید کننده صدا :

دوستان این بحث ، یکی از مهمترین بحث های موجود در مقایسه دو کیبورد با هم هست . چون بیشترین پولی که برای خرید کیبورد پرداخت میشه ، بابت این مورد میتونه باشه . اگر بخوایم واضح تر مثال بزنیم ، میشه گفت صداهای ساز و پردازشگر های تولید کننده صدا مثل موتور یک اتوموبیل هستن که هر چقدر قدرتمند تر باشه پول بیشتری باید پرداخت کنید ( باقی تجهیزات هم در قیمت موثر هستند ، اما این مورد به تنهایی درصد زیادی از قیمت رو شامل میشه . مثل بنز C200 و C230 که فقط بخاطر موتور قوی تر قیمت خیلی بالاتری داره ، وگرنه بدنه و امکانات تقریبا مشابه هم هستند )

و اما ، طبق مقایسه فیزیکی و با استفاده از اطلاعات سایت سازنده ، میشه گفت که ساز 900 دارای 75 صدای DNC که جدیدترین تکنولوژی در طبیعی سازی صدا هست میباشد و ساز 800 دارای 25 صدای DNC

ساز 900 دارای 1100 صدای کارخانه ای است و ساز 800 دارای 950 صدای کارخانه ای

ساز 800 تکنولوژی Gutiar Mode 1 داره که شبیه ساز گیتار و نواختن ریتم با گیتار هست اما ساز 900 دارای تکنولوژی Guitar Mode 2 هست که تکامل یافته ورژن 1 هست

درام کیت های ساز 900 ، 70 تا هستند و ساز 800 دارای 64 درام کیت هست

باز هم در این مورد قضاوت بهتر بودن کدام ساز با شما !

4. نمایشکر و حساسیت تاچ

این مورد هم یکی از مزیت های بزرگ 900 حتی نسبت به 3 ایکس هست که به گرد پای 900 هم نمیرسند. با مراجعه به پست اول همین تاپیک ، میتونید از مشخصات دقیق ال سی دی هر 3 ساز دیدن کنید .

اما در یک اجماع کلی : ساز 900 دارای ال سی دی 7 اینج با رزولوشن 800*480 هست که از تمامی زوایا مثل گوشی موبایل های جدید بدون تغییر و تخریب رنگ ها قابل دیدن هست و از تاچ بسیار بسیار خوبی برخوردار هست . بنده روی ال سی دی یک محافظ زدم و یک لایه سلفون هم روی محافظ کشیدم ، اما با تمام این دو مورد ، تاچ ساز به کوچکترین اشاره ، پاسخ میده و اصلا التماسی نیست.

اما ساز 800 و حتی 3 ایکس ، دارای یک ال سی دی 320*240 هستند ( که اگر اشتباه نکنم 4 اینج هست ) که با کوچکترین زاویه گرفتنی ، اصلا قابل دیدن نیست و رنگ ها هم کاملا به هم میریزه . قیاس بین حساسیت 800 و 900 هم با شما دوستان و بنده نظر شخصی ام رو به شما تحمیل نمیکنم . خودتون این دو ساز رو کنار هم بذارید و تست کنید تاچ کدوم بهتره !

5. قابلیت پرتابل و حمل و نقل و جنس بدنه

این جمله که جنس بدنه 900 خوب نیست برای اولین بار توسط مهندسین با دانش فروم های همجوار بیان شد و اینکه با چه معیار و ملاکی این جمله قصار رو فرمودند ، جای بسی بحث داره !

اما در مجموع ، بدون تعصب بخوایم بگیم ، قالب بندی ساز 800 تمیز تر از 900 هست ، چون ساز 900 پشتش خیلی به هم چفت نمیشه انگار میتونست تمیز تر در بیاد . اما جنس بدنش شبیه بقیه ساز ها از پلاستیک هست و نمیدونم منظور از بد بودن جنس بدنه دقیقا چی هست ! اگر قراره با بدنه ساز کشتی گرفته بشه و یا روش آزمایش استحکام بتن انجام بشه که خب بحثش چیز دیگه هست . کسانی که ادعا می کنند جنس بدنه 900 خوب نیست ، لطفا توضیح بدن چه آزمایشی روش انجام دادند که متوجه شدند جنس بدنه 900 خوب نیست !

و پنل و دکمه ها هم که هم زیباتر و با کلاس تر از 800 هست و هم اینکه دکمه ها نرم و با کوچکترین اشاره عمل میکنند و مثل 800 خشک نیستند تا چند وقت یکبار هم چند تاشون بشکنه و نیاز به تعویض هم داشته باشه .

از نظر اندازه هم ، همه میدونیم که تکنولوژی در حال کوچک تر کردن لوازم مورد نیاز بشر هست .

این عکس میتونه مقیاس مقایسه 900 و 600 و 300 با ارنجر های سری قبلی باشه :

[تصویر:  1993.jpg]

دوستان ، در سال 2014 دیگه نیازی نیست که برد ویدئو برای ساز 900 آپشنال باشه و یک برد اضافه براش طراحی بشه یا برد mp3 یک آپشن جاگیر برای 900 باشه . بخاطر همین ، دهها برد آپشنال و اصلی که در 800 و 80 و 2 ایکس و .. که استفاده شده رو ، هم برای کوچک کردن طراحی و هم برای کاهش هزینه ها ( هم تولید کننده هم مصرف کننده که این اتفاق در 900 هم افتاد و قیمتش از 800 هم پایین تر اومد ) رو در یک برد اصلی جمع کردند .

از نظر تعمیرات در صورت خرابی ، شما اگر برد آپشن هم داشتید قطعا کل برد و تعویض نمیکردید و فقط قطعه خراب شده ( مثل خازن و یا ای سی ) رو تعویض میکردید (مثل سوختن رم 800 که شایع بود و هست که فقط ای سی سوخته رو تعویض میکنند ) . مهندسین توانای فروم همجوار تعمیرات را بهانه بد بودن اجتماع تمام برد ها در یک برد میدونن و به موارد بحث شده بالا اشاره ای نمیکنند !

تمام موارد فوق ، باعث میشه تا ساز 900 تنها 10 کیلو گرم وزن داشته باشه و تقریبا عرض هم اندازه 5 کلاویه فقط باشه و حاشیه اضافی نداشته باشه .

طراحیش هم که از نظر من یک طراحی زیبا و با کلاس با حد اکثر قابلیت به کار گیری آسان هست و از رنگ آبی 800 بسیار شکیل تر هست . البته این نظر شخصی هست و شاید نظر خوانندگان با نظر من متفاوت باشه .

6.لود کردن سمپل های Sf2 به صورت مستقیم

دوستان یکی از مزیت های 900 نسبت به حتی 3 ایکس ، این هست که سمپل های sf2 رو بصورت مستقیم و بدون هیچ تبدیل کردنی باز میکند . سمپل های sf2 دارای دو ورژن 0 و 1 هستند و سمپل های ورژن 0 بصورت مستقیم در کیبورد 900 باز می شوند .

مهندسین متخصص فروم های همجوار جمله گوهر باری گفتند که این سمپل ها باید تبدیل بشوند تا توی 900 باز شوند ، پس همین فایل ها توی 800 هم باز می شوند !!! این جمله با مثابه این هست که دایی بنده باید عموی بنده بشه تا با بابای من برادر بشه ! 15 خب اگر قادر به بالا کشاندن 800 و مقایسه با ساز تکمیل 900 نیستید ، مجبور نیستید به هر دری بزنید تا حرفهای بی سر و ته عنوان کنید !

من یک فایل sf2 که توی 900 مستقیم باز میشه رو میذارم و بدون دستکاری توی 800 لود کنید ! توجه داشته باشید همین سمپل توی 900 مستقیما و بدون دستکاری باز می شود

http://uplod.ir/or0xu78ant89/sf2.rar.htm

و اینکه مثل تبدیل کردن 800 به 2 ایکس و اژدها و گودزیلا برای داشتن کارایی بهتر سعی در دستکاری سمپل گذاشته شده نکنید !
وگرنه اگر تبدیل به فرمت دیگری می کنید دیگه سمپل sf2 نیست !!

مثل 800 ای که دل و روده اش رو بریزند بیرون و جاش برد 2 ایکس بذارن تا رم و صداهای بهتری داشته باشه !

همونطوری که در بالا توضیح دادم اوندیگه ساز 800 نیست !

و اما برتری sf2 نسبت به KMP و دیگر فرمت ها این هست که ، شما این فرمت رو می تونید توی نرم افزار های آهنگسازی هم باز کنید و قبل از ریختن داخل کیبورد اون ها رو تست کنید و هر کاری خواستید باهاشون انجام بدید و چندین برتری دیگر نسبت به باقی فرمت ها .

7.لود کردن ست دیگر ارنجر ها

فکر میکنم این آخرین بحث قیاس باشه و کافی باشه ، اگر شما مورد دیگه رو نیاز دارید تا مقایسه بشه بفرمایید در خدمت هستم .

و اما این مورد هم یکی از مهمترین مواردی هست که تنها سازی که در سری کرگ به 900 برتری داره 3 ایکس هست ( و اون هم بخاطر رم بیشتر )

شما تمامی ست های ساز های قبلی کرگ یعنی 50 ، 80 ، i3 ، Pa1x ، Pa2x ، Pa3x ، Pa800 ، و Pa3x ( تا سقف حجم ست 192 مگابایت ) رو میتونید توی 900 لود کنید . هیچ محدودیتی جز حجم ست بالای 192 مگابایت در لود کردن ندارید و تمامی ست های دیگر ارنجر ها رو همونطور که در کیبورد اصلی که ست در اون استفاده میشه میتونید در 900 هم داشته باشید .

اما ساز 800 ، فقط ست های خودش و ارنجر های قبلی ( که با نرم افزار pa80 converter ) که تبدیل شدن رو میتونید در 800 استفاده کنید .

این مزیتی هست که 800 هیچ موقع و با هیچ دستکاری نرم افزاری و سخت افزاری نمیتونه بهش دست پیدا کنه . ضمن اینکه اگر دل و روده 800 رو بیرون بریزند و تبدیل به 2 ایکس و 10 ایکس و ... کنند دیگه 800 نیست ، در اصل ساز 2 ایکس یا مدل های دیگر هست با چهره 800 ! پس هیچ موقع تبدیل شده ساز 800 که حتی تبدیل شده اش هم قابل رقابت با 900 نیست رو به رخ این ساز تکمیل نباید کشید !

در مجموع و جمله آخر ، شرکت کرگ ساز 900 رو بدلیل طرحی نرم افزاری و سخت افزاری 900 نام گذاری کرده که قطعا یک سر و گردن از 800 بالاتر بوده که این اتفاق افتاده . اگر غیر از این بود اسم این ساز Pa700 میشد . شک نکنید ! به همین دلیل ، به صحبتهای غیر کارشناسی و از روی هوا و بدون دلیل و مدرک و این جملات که بدون دلیل فلان چیز خوبه و فلان چیز بده بسنده نکنید و از فکر خودتون و سایت سازنده برای مقایسه ساز ها با همدیگه استفاده کنید تا بهترین انتخاب رو داشته باشید !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط totiya206 ، Amir-Ariya ، keyboardist ، سعید جوادی ، صالح غلامیان ، علی حقانی ، husene ، پادشاه

ارسال: #6
19-12-2013، 11:56 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

ایول پس بازم رفت بالا ساز؟ دیروز یکی از دوستان جمهوری بوده و قیمت 900 رو 5500 به گفتن 11 الان شما میگی شده 6100؟ خدا کنه بیان پایین این سازها اگه اینطوری بره بالا فکر کنم بعد محرم سربه فلک بکشه36

سپاس شده توسط صالح غلامیان ، hamed_a ، totiya206 ، علی حقانی ، husene

ارسال: #7
21-12-2013، 12:01 AM -
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

بعضی مواقع من کاری نکنم بهتره !!! Shadab

آقا سعید بعد از چندین سال که تو کار موسیقی هستم ، یه بار کلا پریروز زنگ زدم نمایندگی کرگ برای قیمت گرفتن ، فرداش رفتم دیدم 300 تومان گذاشتن روش 05

ولی من به شخصه اصلا موافق نیستم که ساز بالا بره . بدلیل اینکه هر چی بره بالاتر ، فاصله قیمتی ما هم با ساز بالایی مثل 3 ایکس بیشتر میشه و خریدش برامون سخت تر !

اصلا نباید خوشحال باشیم 300 تومان به نفعمون شده !
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط keyboardist ، totiya206 ، سعید جوادی ، صالح غلامیان ، علی حقانی

ارسال: #8
21-12-2013، 12:05 AM -
keyboardist آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 3
سپاس ها 149
سپاس شده 148 بار در 41 ارسال

(21-12-2013، 12:01 AM)hamed_a نوشته است: بعضی مواقع من کاری نکنم بهتره !!! Shadab

آقا سعید بعد از چندین سال که تو کار موسیقی هستم ، یه بار کلا پریروز زنگ زدم نمایندگی کرگ برای قیمت گرفتن ، فرداش رفتم دیدم 300 تومان گذاشتن روش 05

ولی من به شخصه اصلا موافق نیستم که ساز بالا بره . بدلیل اینکه هر چی بره بالاتر ، فاصله قیمتی ما هم با ساز بالایی مثل 3 ایکس بیشتر میشه و خریدش برامون سخت تر !

احتمالا اون مغازه از خودش يه قيمتي داده بيرون ، چون من ديروز بعد از پستي كه شما گذاشتيد زنگ زدم سپيد موج و قيمت رو همون 5800 اعلام كردن
 سپاس شده توسط totiya206 ، hamed_a ، سعید جوادی ، صالح غلامیان ، علی حقانی

ارسال: #9
21-12-2013، 12:29 AM -
hamed_a آفلاین
مدیر بخش KORG PA900
مدیر ارشد
سپاس ها 438

(21-12-2013، 12:05 AM)keyboardist نوشته است:
(21-12-2013، 12:01 AM)hamed_a نوشته است: بعضی مواقع من کاری نکنم بهتره !!! Shadab

احتمالا اون مغازه از خودش يه قيمتي داده بيرون ، چون من ديروز بعد از پستي كه شما گذاشتيد زنگ زدم سپيد موج و قيمت رو همون 5800 اعلام كردن

من از فروشگاه ریاضی پرسیدم گفت شده 6100

کارت گارانتی هم حاضر شد شخصا رفتم از سپید موج کیان گرفتم کارت رو

توی راه هم یه مغازه هست که یه 900 حدود یک ماهه گذاشته توی نایلون تو ویترین

از اون هم پرسیدم گفت اکبنده و 6100 !!

خود سپید موج هم همین قیمت رو داد

ضمن اینکه 600 رو هم از خود سپید موج شخصا پرسیدم ، گفت " قیمت امروز 3600 "

حالا نمیدونم قیمت قبلیش بالاتر بوده یا پایین تر . اگر کسی قیمت 600 رو هم داره بگه ببینیم بالا رفته یا پایین
آلبرت اینشتین
 سپاس شده توسط keyboardist ، سعید جوادی ، صالح غلامیان ، علی حقانی

ارسال: #10
21-12-2013، 12:51 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

قیمت قبلی 600 بین 3900 تا 4100 بودش .الان اومده پایین خب خوبه پس و بنظر منم بیشتر از 2 میلیون ارزش نداره

سپاس شده توسط keyboardist ، hamed_a ، صالح غلامیان ، علی حقانی

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi