خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 10-12-2016، 01:20 PM

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
29-07-2013، 04:58 AM -
heyhey آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 1
سپاس ها 7
سپاس شده 9 بار در 2 ارسال
با آکورد مشکل دارم

سلام . دوستان من با آکورد گرفتن مشکل دارم هنوز!...یا من خیلی وسواس و حساسم .. یا اصلا از موسیقی هیچی سرم نمیشه یا ... نمی دونم... اما دانش عمومی و سواد حداقلی من بهم میگه که از بس که حساس شدم روش اینطوری اذیتم میکنه... یعنی مبحث آکوردگیری در عین اینکه مهم و حساس هست اما ساده هم هست... از دوستان پیش کسوت و با دانش این سایت تقاضا دارم تجربه های شخصی و ترفند های کلیدی خودشون رو در اختیار این حقیر قرار بدن و مشکل من رو حل کنن... بسیار سپاسگزارم.
 سپاس شده توسط abbasnaeij ، سعید جوادی ، صالح غلامیان ، محمد سعادتمند ، totiya206 ، namin music ، sina7535 ، ALI.M.R

ارسال: #2
29-07-2013، 08:36 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

RE: با آکورد مشکل دارم

سلام بر شما جناب هی هی شرمنده ولی نام کاربریتون طوری هستش که مجبوریم به این نام صحبت کنیم .شما دقیقا بگو با کجای آکورد مشکلی داری و به چه صورت هستش تا من و دوستان راهنماییت کنیم .

البته من تخصصی بلد نیستم و لی چیزی رو که بصورت گوشی و تجربی یاد گرفتمو بهتون یاد میدم 02

سپاس شده توسط abbasnaeij ، صالح غلامیان ، 1mosafer ، totiya206 ، heyhey ، namin music ، meisamsedighi ، sina7535 ، ALI.M.R

ارسال: #3
29-07-2013، 08:53 AM -
T-bak آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 4
سپاس ها 10
سپاس شده 69 بار در 12 ارسال

به نظرم من قوی بودن گوش همانطور که در اجرای ملودی تاثیر داره در اجرای اکوردها هم تاثیر بسزایی داره یعنی اینکه هر چقد گوش قوی تر باشه راحت تر می تونید اکوردها رو تشخیص و اجرا کنید .. اتفاقا خیلی خوب هست که شما به عنوان یک نوازنده سره این مسئله حساس هستید و سعی دارید هر چه دقیق تر هارمونی یک موزیک رو اجرا کنید .. هارمونی شیرازه ی موسیقی هست و اگه ملکه ی ذهن نشه هیچ یک قطعه رو نمی تونیم به درستی اجرا کنیم ..
من وقتی میخوام اکورد یک اهنگ رو در بیارم اول میام گام اصلی اهنگ رو پیدا می کنم و اکوردهای اون گام رو یادداشت می کنم و با نظر گرفتن چیزای مشترک که همه ی اهنگ ساز ها ، موقع هارمونیزه کردن یک قطعه به همین صورت عمل می کنن و گوش دادن دقیق تر اهنگ و یه مقدار هم از هوش مایه میزارم و اگر هم آکوردهام به تمیزی نسخه اورجیتال نباشه اما نزدیکش هست و به مرور با جایگزینی آکوردها ، سعی می کنم موزیک رو بهتر اجرا کنم ..
توصیه می کنم تا وقتی اکوردهای یک قطعه موسیقی رو یاد نگرفتید اصلا اجراش نکنید ...
کتاب های زیادی هم در همین رابطه هست که با مطالعه اون ها می تونید به هدفتون نزدیک تر بشید .. من و دوستان هم در خدمت شما هستیم ..
 سپاس شده توسط abbasnaeij ، سعید جوادی ، صالح غلامیان ، 1mosafer ، Milad ، totiya206 ، heyhey ، namin music

ارسال: #4
29-07-2013، 09:10 AM -
abbasnaeij آفلاین
کاربر هنرمند
هنرمند
اعتبار: 9
سپاس ها 4717
سپاس شده 1114 بار در 247 ارسال

دوستان میشه خواهش کنم واسه یکی مثل من که گوشی کار میکنم واز اصطلاحات موسیقی مثل نام اکوردها وخیلی چیزای دیگه سر در نمیارم به طور عامیانه روش در اوردن اکورد صحیح رو توضیح بدین یا اصلا مبنای اکورد چیه مثلا من یه تیکه ملودی از اهنگای محلی رو بلدم چجوری باید یه اکورد درست روش بزارم ممنون میشم یه توضیحی بدین02
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، صالح غلامیان ، 1mosafer ، Milad ، محمد سعادتمند ، totiya206 ، heyhey ، namin music ، meisamsedighi ، ALI.M.R

ارسال: #5
29-07-2013، 11:02 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 29-07-2013، 11:15 AM، توسط صالح غلامیان.)
صالح غلامیان آفلاین
بنیان گذار انجمن
بنیان گذار
اعتبار: 80
سپاس ها 7274
سپاس شده 5964 بار در 1312 ارسال

عباس جان چیزی که من تو این مدت یاد گرفتم به صورت خلاصه وار میگم شاید به درد دوستان بخوره البته من شاید 30 درصد آکورد رو درست بگیرم ولی یک روشی که استادم بهم گفته اینه که:

وقتی یک ملودی رو میزنی باید ببینی داخل هر ضرب از چه شاستی هایی استفاده کردی بعد نگاه میکنی تو اون ضرب اولین نت و آخرین نتی که زده شده چیه.

آکوردی که میخوای بگیری باید این دو تا نت توش باشه حالا ممکنه اون دو تا نت داخل چند تا آکورد باشه ولی شما با توجه به ملودی و با استفاده از گوشت باید تشخیص بدی از میون این آکورردها کدوم درسته من از این روش استفاده کردم و پیشرفت هم کردم ولی فقط تمرین میخواد اگه معکوس آکورد ها رو یاد بگیری آکوردگیری برات راحت و لذت بخش میشه02

البته این روش همیشه کار ساز نیست آکورد آخرین مبحث هارمونی هستش و خیلی پیچیده تر از این حرفاست
 سپاس شده توسط 1mosafer ، abbasnaeij ، totiya206 ، سعید جوادی ، heyhey ، namin music

ارسال: #6
29-07-2013، 12:31 PM -
Milad آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
همکار افتخاری
اعتبار: 46
سپاس ها 741
سپاس شده 2275 بار در 491 ارسال

(29-07-2013، 04:58 AM)heyhey نوشته است: سلام . دوستان من با آکورد گرفتن مشکل دارم هنوز!...یا من خیلی وسواس و حساسم .. یا اصلا از موسیقی هیچی سرم نمیشه یا ... نمی دونم... اما دانش عمومی و سواد حداقلی من بهم میگه که از بس که حساس شدم روش اینطوری اذیتم میکنه... یعنی مبحث آکوردگیری در عین اینکه مهم و حساس هست اما ساده هم هست... از دوستان پیش کسوت و با دانش این سایت تقاضا دارم تجربه های شخصی و ترفند های کلیدی خودشون رو در اختیار این حقیر قرار بدن و مشکل من رو حل کنن... بسیار سپاسگزارم.
جناب هی هی شما یه نکاتی رو نفرمودید...

اول بگید مشکلتون با گرفتن آکورده؟
با چی آکورد میگیری خب؟ کیبورد؟گیتار؟یا سازتونو بفرمایید

یا اصن میخوایید آکورد در بیارید؟
اینارو بفرمایید تا کمکتون کنیم
DWL
 سپاس شده توسط 1mosafer ، abbasnaeij ، totiya206 ، سعید جوادی ، heyhey

ارسال: #7
29-07-2013، 12:59 PM -
Milad آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
همکار افتخاری
اعتبار: 46
سپاس ها 741
سپاس شده 2275 بار در 491 ارسال

(29-07-2013، 09:10 AM)abbasnaeij نوشته است: دوستان میشه خواهش کنم واسه یکی مثل من که گوشی کار میکنم واز اصطلاحات موسیقی مثل نام اکوردها وخیلی چیزای دیگه سر در نمیارم به طور عامیانه روش در اوردن اکورد صحیح رو توضیح بدین یا اصلا مبنای اکورد چیه مثلا من یه تیکه ملودی از اهنگای محلی رو بلدم چجوری باید یه اکورد درست روش بزارم ممنون میشم یه توضیحی بدین02

بعد از راهنمایی های آقای غلامیان عزیز بنده هم نکاتی رو عرض میکنم که میشه گفت مکمل گفته ی زیبای آقای T-Bak هستش
ایشون درست فرمودن

در مرحله اول عباس جان باید به این نکته توجه داشته باشی که : درسته شما گوشی کار میکنید و این خیلی هم خوبه و کاملا گوشتون رو عادت میده به صداها و تشخیصشون
اما نباید به همین بسنده کنید!شما الان باید از این تواناییتون بهتر استفاده کنید و برید به سمت مباحث تئوری تا معلوماتتون رو با تجربه تون میکس کنید و موفق تر بشید

الان هرکسی هم توضیح بده مطمئن باشید به معلومات تئوری نیاز هست تا کاملا درک کنیم

اما واسه بحث آکورد باید بگم:تو در آوردن آکورد اولین قدم پیدا کردن گام آهنگ از رو ملودی هستش
شما نت های گامتون رو که بدست آوردید میتونید آکوردهاتون رو پیدا کنید و سپس با استفاده از علم هارمونی اونهارو جاهایی که درسته بچینید

واسه آکورد گذاری رو آهنگ خودتونم اول واسش یه گام انتخاب کنید و بعد آکوردهاشو با سلیقه خئتون بچینید رو ترانه
DWL
 سپاس شده توسط abbasnaeij ، totiya206 ، سعید جوادی ، T-bak

ارسال: #8
29-07-2013، 03:57 PM -
shahin_music آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 5
سپاس ها 125
سپاس شده 518 بار در 92 ارسال

دقیقا همینطوری که این دوست عزیزمون میلاد جان و بقیه اشاره کردن هست
فقط کافیه گام اون آهنگ را تشخیص بدی که اگه گوشی کار میکنی باید گوش قوی داشته باشی
که همه ی اینا مستلزم تمرین تمرین تمرین و بازم تمرین هست
موفق باشی
 سپاس شده توسط abbasnaeij ، معین رضایی ، سعید جوادی

ارسال: #9
29-07-2013، 04:05 PM -
alitehrani180 آفلاین
متخصص کیبورد Gem & Korg Pa1x
کاربر سایت
اعتبار: 18
سپاس ها 2
سپاس شده 1784 بار در 302 ارسال

(29-07-2013، 12:59 PM)Milad نوشته است:
(29-07-2013، 09:10 AM)abbasnaeij نوشته است: دوستان میشه خواهش کنم واسه یکی مثل من که گوشی کار میکنم واز اصطلاحات موسیقی مثل نام اکوردها وخیلی چیزای دیگه سر در نمیارم به طور عامیانه روش در اوردن اکورد صحیح رو توضیح بدین یا اصلا مبنای اکورد چیه مثلا من یه تیکه ملودی از اهنگای محلی رو بلدم چجوری باید یه اکورد درست روش بزارم ممنون میشم یه توضیحی بدین02

بعد از راهنمایی های آقای غلامیان عزیز بنده هم نکاتی رو عرض میکنم که میشه گفت مکمل گفته ی زیبای آقای T-Bak هستش
ایشون درست فرمودن

در مرحله اول عباس جان باید به این نکته توجه داشته باشی که : درسته شما گوشی کار میکنید و این خیلی هم خوبه و کاملا گوشتون رو عادت میده به صداها و تشخیصشون
اما نباید به همین بسنده کنید!شما الان باید از این تواناییتون بهتر استفاده کنید و برید به سمت مباحث تئوری تا معلوماتتون رو با تجربه تون میکس کنید و موفق تر بشید

الان هرکسی هم توضیح بده مطمئن باشید به معلومات تئوری نیاز هست تا کاملا درک کنیم

اما واسه بحث آکورد باید بگم:تو در آوردن آکورد اولین قدم پیدا کردن گام آهنگ از رو ملودی هستش
شما نت های گامتون رو که بدست آوردید میتونید آکوردهاتون رو پیدا کنید و سپس با استفاده از علم هارمونی اونهارو جاهایی که درسته بچینید

واسه آکورد گذاری رو آهنگ خودتونم اول واسش یه گام انتخاب کنید و بعد آکوردهاشو با سلیقه خئتون بچینید رو ترانه

من با حرف دوست خوبم استاد گلم آقا میلاد موافقم
ما هر چی میکشیم از دست نادانسته های خودمونه
چون هر چی فکر کردم دیدم نمیتونم به صورت گوشی راهنمائیت کنم مگه اینکه بودیو حضوری رات مینداختم
بهتره دوست من به تئوری موسیقی رو بیاری و یعنی هممون رو بیاریم
برای همین این تاپیکی رو که لینکشو گذاشتم ایجاد کردم تا بتونم این تئوری رو بدونه هزینه کلاس و غیره بیاموزیم
خیلی طولانیه ولی خیلی کار آمده و تکمیله
اینم لینکش
http://musicsazan.ir/Thread-%D8%A2%D9%85...%D9%84-PDF

موفق باشید 02
به سلامتی پسری که ......
10 سالش بود پدرش زد تو گوشش هیچی نگفت .........
20 سالش بود پدرش زد تو گوشش هیچی نگفت .........
30 سالش بود پدرش زد تو گوشش زد زیره گریه !!!!!!!!!
و وقتی پدرش از او پرسید چرا گریه میکنی گفت اون وقتا دستات نمیلرزید.....
 سپاس شده توسط abbasnaeij ، totiya206 ، سعید جوادی ، Milad ، سعید شهباز ، heyhey ، meisamsedighi ، sina7535

ارسال: #10
30-07-2013، 11:34 PM -
heyhey آفلاین
کاربر جدید
کاربر سایت
اعتبار: 1
سپاس ها 7
سپاس شده 9 بار در 2 ارسال

(29-07-2013، 12:31 PM)Milad نوشته است:
(29-07-2013، 04:58 AM)heyhey نوشته است: سلام . دوستان من با آکورد گرفتن مشکل دارم هنوز!...یا من خیلی وسواس و حساسم .. یا اصلا از موسیقی هیچی سرم نمیشه یا ... نمی دونم... اما دانش عمومی و سواد حداقلی من بهم میگه که از بس که حساس شدم روش اینطوری اذیتم میکنه... یعنی مبحث آکوردگیری در عین اینکه مهم و حساس هست اما ساده هم هست... از دوستان پیش کسوت و با دانش این سایت تقاضا دارم تجربه های شخصی و ترفند های کلیدی خودشون رو در اختیار این حقیر قرار بدن و مشکل من رو حل کنن... بسیار سپاسگزارم.
جناب هی هی شما یه نکاتی رو نفرمودید...

اول بگید مشکلتون با گرفتن آکورده؟
با چی آکورد میگیری خب؟ کیبورد؟گیتار؟یا سازتونو بفرمایید

یا اصن میخوایید آکورد در بیارید؟
اینارو بفرمایید تا کمکتون کنیم

عرض ادب و سپاس از همه ی دوستان... بطور خاص من با اف ال استودیو و با کیبرد لپ تاپ پیانوی نکسوز رو هم معمولن می ذارم. و مشخصن میخوام یه ملودی (یی) که توی ذهنمه بتونم آکوردهاش رو پیاده کنم. سپاس
 سپاس شده توسط abbasnaeij

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi