خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 05-12-2016، 04:59 AM

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
22-05-2013، 01:55 AM -
javad-tyros آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 4
سپاس ها 48
سپاس شده 162 بار در 26 ارسال
ایجاد صفحه بریل روی صفحات لمسی کرگ

با نام خدا
سلام دارم خدمت مدیریت محترم و یکا یک کار بران و بازدید کنندگان و دوستان محترم.
بنده اولین پستم را با معرفی یک صفحه که بنده خودم روی کیبرد pa500persian و pa800 که داشتم استفاده میکردم آغاز میکنم که شاید به درد دوستانی که معلولیت نابینایی دارند بخورد..
نمیدونم شاید بعضی از دوستان بنده را میشناسند:
بنده جواد نوعی نابینای مطلق نوازنده کیبرد هستم و در زمینه برنامه سازی کیبرد نیز فعالیت دارم.
بگذریم:
یه داستان کوچولویی بگم بعدش بریم سر اصل مطلب:
بنده سه سال پیش بنا به علاقه ی شدیدی که به صداهای ایرانی pa500persian داشتم تصمیم گرفتم بگیرمش و با استاد بزرگوار آقای یاسر رجایی در میان گذاشتم حتي ایشان سه روز کیبردشان را به بنده امانت دادند و بنده بردم خانه و تا چهار روز هیچ چیزی به ذهنم نرسید ولی با توکل بر خداوند و امید به ایده هایی که در ذهن داشتم کیبرد را خریدم و بعد چند روز و ایجاد چندین طرح به فکر افتادم که یه صفحه بریل =به خط نابینایی= روی صفحه لمسی pa500persian بچسبانم تا از تریق آن گزینه های مختلف صفحه را به کمک یه فرد بینا مرور و یادداشت کنم و تا بتوانم باهاش کار کنم.
و به علت اینکه بنده جزئیات صفحه را روی مونیتور لمسی نمیتونستم ببینم با ایجاد اون صفحه به راحتی توانستم با کیبردی لمسی مانند افراد بینا کار کنم و نتیجه اش همان برنامه ی j&y1 بود که تقدیم پرشینیهای عزیز کردیم.
که الان ظاهراً 90 درصد پریشینیها دارند ازش استفاده میشند و روی تمامی کیبردهایی که شرکت کرگ اینران توضیع میکنند این برنامه را گذاشته اند.
و اما ساختار این صفحه یک ورقه تلقی هست که اکثراً روی بعضی از جزوه ها به صورت جلد ایجاد میکنن، هستش علت اینکه ما این ورقه را انتخاب کردیم اینه که هم صفحه برای افراد بینا قابل دید باشه و هم نوشته های بریل که نابینا مدام دستشو روی نوشته ها میکشه زود زود پاک نشه.
در پستهای بعدی تصویری هم از این صفحه را سعی میکنم برای دانلود آماده کنم.
جا دارد از همکاریهای ارزنده استاد رجایی هم نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم.
در صورتی که افراد نابینا این صفحه را نیاز داشتند بنده از همینجا قول میدهم با هزینه ای بسیار پایین 5 هزار تومان بعلاوه هزینه پستیش براشون آماده کنم و شیوه نصبشو هم تلفنی بهشان توضیح بدهم.
و اگه شرکتهای مربوطه حمایت کنند این یه شیوه معمول بین افراد نابینا میشه و هیچ فرد نابینایی از این امکان محروم نمیمانند.
در شهر ما =اردبیل= یک نفر دیگه از دوستان بنده نیز با استفاده از همین صفحه بریل الان pa800 داره و به رواحتی میتونه ازش استفاده کند.
البته یه سری هم کلیدهای میانبر روی کرگ pa800 و امسال آن هست اینو هم استاد سینا تهماسبی که سازنده ی اصلی صداهای ایرانی pa500persian هستند به من یاد داده اند اگه یه وقت یه بخشی هم برای آموزش صفحات کیبرد برای نابینایان هم در این سایت اجرا بشه بنده حاضرم با آموزشهای صوتی و متنی در خدمت کاربران عزیز باشم.
خوب خیلی خسته کننده بود ولی امیدوارم پستهای آینده کوتاهتر از این متن باشد.
برداشتهای دیگران را در وسعت خویش حل کن تا مثل دریا باشی!!!!!
 سپاس شده توسط Mr.Energy ، سعید جوادی ، namin music ، صالح غلامیان ، سعید شهباز ، totiya206 ، jorg az berlin ، Amir-Ariya ، saeed hadian ، sameti ، پویاکرگ 500 پ ، ALI.M.R ، رضا اعتمادی

ارسال: #2
22-05-2013، 02:24 PM -
Mr.Energy آفلاین
ناظر بخش یاماهاوکاربرمتخصص
کاربر سایت
اعتبار: 2
سپاس ها 5
سپاس شده 6 بار در 1 ارسال
RE: ایجاد صفحه بریل روی صفحات لمسی کرگ

ایده خیلی خیلی جالبی هست جواد جان ... واقعأ آفرین و بهت تبریک میگم
منتظرم عکسهاش رو زودتر ببینم
آخه برام سوال پیش اومده که با تغییر منوها و نوشته ها خوندن خط بریل و همینطور نوشته شدنش روی صفحه به چه صورته
ممنون
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، صالح غلامیان ، javad-tyros ، سعید شهباز ، ALI.M.R ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #3
22-05-2013، 04:01 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

سلام و عرض ادب دارم خدمت 2عزیز گل انجمن موزیکسازان

آقای جواد نوعی و آقا علیرضای گل واقعا خوشحالمون کردین با ورودتون به این انجمن .انشالله به امید خداوند متعال و با کمک شما عزیزان بتونیم یه انجمن خوب در سطح کشور داشته باشیم و بتونیم با سایتهای دیگه هم همکاری جدی و دوستانه داشته باشیم و از دانسته های خودمون به نحو احسنت استفاده کنیم .

آقای نوعی بنده هم مثل علیرضای عزیز منتظر این ایده ای که فرمودین هستم 02

سپاس شده توسط Mr.Energy ، صالح غلامیان ، javad-tyros ، سعید شهباز ، پویاکرگ 500 پ ، ALI.M.R

ارسال: #4
09-06-2013، 11:34 PM -
javad-tyros آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 48

سلام دوستان خیلی عذر میخام یادم رفته بود الان اقدام به تهیه تصویر میکنم در پست بعدی براتون آپلود میکنم.
 سپاس شده توسط سعید شهباز ، صالح غلامیان ، سعید جوادی ، علی راد ، ALI.M.R

ارسال: #5
11-06-2013، 06:43 AM -
javad-tyros آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 48

سلامی دوباره
دوستای عزیز بنده یه تصویری از روی کیبردی که =PA800= بنده صفحه لمسی را روش نصب کردم گرفتم در دو نوع یکی در حالتی که کیبرد روشن است و دومی در حالتی که خاموش است:
این هم لینک دانلود مستقیم:
http://javadorg.nazuka.net/images%26vide...0blind.rar
اگه در مورد نهوه کار باهاش هم نیاز بود توضیح میدم.
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، صالح غلامیان ، علی راد ، سعید شهباز ، ALI.M.R ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #6
11-06-2013، 08:01 AM -
علی راد آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 6
سپاس ها 44
سپاس شده 413 بار در 84 ارسال

با سلام خدمت دوستان و به خصوص آقای جواد نوعی عزیز
راستش من تصاویر رو نگاه کردم و هیچ چی که نفهمی دم هیچ تازه گیج هم شدم24
اگه می شه یه توضیح مختصری در مورد نحوه کارش بگین
ممنون
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، صالح غلامیان ، javad-tyros ، سعید شهباز ، ALI.M.R

ارسال: #7
11-06-2013، 11:01 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

سلام

بنده این صفحه بریل رو دیدم خیلی جالب بود ولی برای من یک سوال این وسط پیش اومده که خب مانیتور لمسی هستش و نوشته ها هم در هر قسمت فرق میکنه و دستورعمل های متفاوتی وجود داره
حالا شما چطوری با این موارد کار میکنید؟واقعا استعداد خاصی میخواد اینکار

سپاس شده توسط صالح غلامیان ، علی راد ، javad-tyros ، سعید شهباز ، ALI.M.R ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #8
17-06-2013، 02:32 PM -
javad-tyros آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 48

سلام خدمت دوستان عزیزم
عرض کنم حضورتان از اینکه دیر دیر جواب پستها را مینویسم پوزش میخوام چون سرگرم ساخت یه برنامه برای pa800 بودم به همین خاطر مشغول بودم.
و اما نحوه کار با کیبرد لمسی با استفاده از صفحه بریل:
از آنجایی که میدانید بیشتر افرااد معلول از جمله نابینایان با کمترین امکانات بیشترین استفاده را میتوانند بکنند!!!
برای استفاده از این صفحه بریل بنده به شرح زیر پیش رفتم:
بعد از طراحی و نصب صفحه بریل روی صفحه لمسی کیبردم با کمک خانمم کلیه منوهای مورد نیازم را از جمله منوهایی که گرافیک زیاد یا بهتره بگم گزینه های زیادی توشون بود را بررسی کردیم و بنده جای گزینه ها را پرسیدم به صورتی که دستم را روی گزینه ها میگذاشتم و بررسی میکردم مثلاً سمت راست حرف y گزینه close هست یا سمت چپ حرف z مثلاً save
به این ترتیب کلیه منوهای:
media- sound perform- vocal- efect- swich- global- و...
سایر منوها را بر حسب نیازم بررسی و صدابرداری کردم تا اگه یه کسی پیشم نباشه در صورتی که جای گزینه ای از یادم بره من اون فایل را گوش کنم.
و نتیجه اش این شد.
یعنی اولش یه کمی باید زحمتشو هم فرد نابینا هم خانوادش تحمل کنند تا فرد معلول بتواند جایی برسد.
صفحه ای که براتون معرفی کردم متشکل از یه سری حروفات و علایم بریل است و هر فرد نابینایی هم میتونه خودش به سلیقه خودش تهیه بکنه ولی اگه از یک استانداردی استفاده کنیم اون وقت مشکلات سریعتر حل میشه یعنی
اگه یه دوست نابینایی به من زنگ بزند و بگوید جای مثلاً wright کجاست من بهش میگم
بالای صفحه سمت راست گوشه: باید دستتو سمت بالایی حرف فلان بزاری تا رایت برات فعال بشه.
اگه باز هم مشکلی بود بنده در خدمتتان هستم.
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، سعید جوادی ، سعید شهباز ، abbasnaeij ، ALI.M.R ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #9
18-06-2013، 01:17 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

احسنت به این پشتکار و استعداد ..واقعا اخر هرکاری که بکنی یه بهره خوب میبری از کارو زحمتت.بنده یه تشکر دیگه هم باید بکنم از همسر آقای نوعی که واقعا در زیمنه موسیقی با ایشون همکاری میکنن و در کارها کمک دست ایشون هستن انشالله که همیشه سلامتو سرزنده باشن ...حالا ما به خانوم میگیم بیا یدونه بخون من ارگ بزنم ناز میکنه15بعدش میره اونیکی اتاق برا خودش میخونه 2736

سپاس شده توسط صالح غلامیان ، سعید شهباز ، abbasnaeij ، ALI.M.R

ارسال: #10
08-07-2013، 07:08 AM -
abbasnaeij آفلاین
کاربر هنرمند
هنرمند
اعتبار: 9
سپاس ها 4717
سپاس شده 1114 بار در 247 ارسال

از قدیم گفتن خداوند گر به حکمت ببندد دری به رحمت گشاید در دیگری اینم از هموناشه02
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، سعید جوادی ، سعید شهباز ، ALI.M.R ، پویاکرگ 500 پ

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi