خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 25-02-2017، 04:30 AM

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
30-09-2013، 07:44 PM -
nasirmusic آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 3
سپاس ها 11
سپاس شده 86 بار در 21 ارسال

Lightbulb  استفاده از تجربیات آهنگسازی و صحنه اجرای موسیقی

دوستان عزیزم
میخواهیم تجربیات خود را با هم قسمت کنیم.در فرهنگ ما تجربه و تخصص بطور سری میماند تا ما به اصطلاح بتوانیم بر دیگران ارجح باشیم و این فرهنگ غلط و خودخواهانه و غیر انسانی است
ما با تقسیم علم خود باعث ارتقاع وپیشرفت هم زبانان خود میشویم واین کاری بس نیکو وبیاد ماندنی وباعث سرافرازی خود ماست. به هر حال نمیخواهم شعار بدهم و از خود شروع میکنم و امیدوارم هنرمندان عزیز هم در این تقسیمات شرکت کنند.
بنده هزاران ست را دانلود و گوش کردم ولی متاسفانه با عرض پوزش از ارسال کنندگان بیشتر آنها به نویز شبیه بودند تا کار خوب.
موسیقی نظم آواها است و زیبایی کار در خلق این نظم است.
تنظیم نبودن اصوات دلیل خرابی کل کارمیشود چه در آهنگسازی و چه در اجرای روی صحنه
کار خوب مستلزم یک نظم ارتشی وار است.با بالا بردن صدا ها خلع و کمبود کل کار را نمیشود جبران کرد کار باید اصولی و پایه ای باشد ومطما نن برای هر قسمت موسیقی دلیل واستفاده ای
قرار دارد. مثلا یک باس ملودی خوب و مناسب که همچون چفت وبست با ریتم باشد پشت صدای خواننده است.بعضی دوستان عزیز یا توجه به ان ندارند یا صدای نکره از ان میسازند که در هردو صورت کار ناقص است.
در قسمتهای بعد به اجزاء دیگر یک ست کامل می پردازیم.04
 سپاس شده توسط سعید شهباز ، totiya206 ، Milad ، Amir-Ariya ، 1mosafer ، abbasnaeij ، erfan-asa ، پویاکرگ 500 پ ، سعید جوادی ، صالح غلامیان ، ابوالفضل برادری

ارسال: #2
08-10-2013، 07:26 AM -
nasirmusic آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 11

RE: استفاده از تجربیات آهنگسازی و صحنه اجرای موسیقی

دوستان امروز میخواهم یک استایل تنظیم شده خوب برای دانلود قرار دهم .
اسم این استایل راک اصفهان است و برای آهنگهای آرام درست شده. بسیار کاربرد دارد.
از واریشن ۳و۴ استفاده کنید.البته واریشن ۳ حاوی ضد ضرب است که جازیستها در اجرای زنده روی صحنه استفاده میکنند. از باس ملودیک استفاده کرده ام که با آوردن فشار اضافه روی کیبورد صدای سیم باس تولید میکند. نواختن آهنگهای آرام تسلط برای اجرای زنده را بالا میبرد.
انتظار تشکر ندارم چون این کار را انسانی و برای عشق به موسیقی و دل خودم انجام میدهم.
حالشو ببرید.04
2851513703
دانلود
www.4shared.com/rar/fyJX1-CY/ZARSAZSET.html

دیگران کاشتند و ما خوردیم ما بکاریم که دیگران بخورند
 سپاس شده توسط 1mosafer ، سعید جوادی ، erfan-asa ، totiya206 ، سعید شهباز ، abbasnaeij

ارسال: #3
08-10-2013، 10:20 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

سلام و درود فراوان بشما جناب آقای نصیر عزیز

واقعا لذت بردم این متن و خواسته شمارو خوندم راستش منم با نظر شما مواق هستم و در نظر دارم اگر سایر اساتید هم موافق باشن همگی با هم یک ست خوب بسازیم با استفاده از تجریبات یکدیگر و با توجه به استعدادهایی که هریک از عزیزان دارن میتونیم بهترین ریتمهارو درست کنیم و در کنار هم قرار بدیم و نتیجه کار یک چیز بسیار خوشگل و عامه پسند خواهد بود.02

سپاس شده توسط 1mosafer ، erfan-asa ، totiya206 ، سعید شهباز ، abbasnaeij

ارسال: #4
09-10-2013، 07:15 PM -
nasirmusic آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 11

(08-10-2013، 10:20 AM)سعید جوادی نوشته است: سلام و درود فراوان بشما جناب آقای نصیر عزیز

واقعا لذت بردم این متن و خواسته شمارو خوندم راستش منم با نظر شما مواق هستم و در نظر دارم اگر سایر اساتید هم موافق باشن همگی با هم یک ست خوب بسازیم با استفاده از تجریبات یکدیگر و با توجه به استعدادهایی که هریک از عزیزان دارن میتونیم بهترین ریتمهارو درست کنیم و در کنار هم قرار بدیم و نتیجه کار یک چیز بسیار خوشگل و عامه پسند خواهد بود.02

به گرمی دست شما را میفشارم دوست عزیزم0204
 سپاس شده توسط totiya206 ، abbasnaeij ، 1mosafer

ارسال: #5
09-10-2013، 11:00 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

من نظرم به این صورت هستش که اول باید یک هسته خوب برای ست درست کنیم که تمامی دارم ها و صدای سازهایی که میخواهیم و نوع نواختنشون همه ور آماده کنیم و بعدش شروع به درام کیت سازی کنیم .اگر 30 عدد درام کیت خوب و با فکر بسازیم مطمئنن دیگه احیتیاج به هیچ درام کیتی نداریم .

بهترین صداهارو گلچین کنیم و آماده کنیم و در یک یوزر بطور مرتب قرار بدیم

بهترین راس کیتهارو گلچین کنیم چه قدیمی و چه جدید، چون اگر توجه کنید حتی جدید ترین آهنگها هم با یکسری ریتمهای و راس کیتهای قدیمی اجرا میشه .

من قبلا یکسری صداهای خوب رولند d50رو با بهترین کیفیت سمپل گرفتم

اگر خدا بخواد صداهای 500 رو هم که داریم و ازهمه مهمتر تمامی پرکاشنهای ایرانی 500 پرشین رو دارم و با بهترین کیفیت سمپل گرفتم و روی کیبورد 2 ایکس هم تست شده و هم روی 3ایکس

دوستان بیان و اگر لطف کنند از کیبوردهای حرفه ای مثل ترایتون و یا جی ام ایرانی یکسری صداها و دارم کیتهارو سمپل برداری کنند و استارت کارو بزنیم

هرسری یک ریتم خوب درست میکنیم یکی پایه ریتمو درست میکنه یکی آکوردشو یکی نوع زدن ضربهارو و خلاصه با کمک و همفکری همدیگه میتونیم بهترین ریتمهارو داشته باشیم

حالا باز نظر دوستان مهم هستش

بخدا منم دوست دارم همه چیز رایگان باشه ولی وقتی که یکی میاد تنهایی یه ست رو درست میکنه خب بهش فشار میاد بخواد اون برنامه رو مفتی به کسی بده ولی اگر همه بیان با هم تلاش کنن اونوقت همه چیز برامون بصورت رایگان تموم میشه4302

سپاس شده توسط ابوالفضل برادری ، totiya206 ، abbasnaeij ، 1mosafer

ارسال: #6
10-10-2013، 02:06 AM -
Amir-Ariya آفلاین
مدیر بازنشسته
همکار افتخاری
اعتبار: 28
سپاس ها 893
سپاس شده 2243 بار در 454 ارسال

ساخت ريتم كه گروهي نميشه هر كي ميخواد ساز خودش بزنه
به نظر من اين هم ميشه مثل ساخت آهنگ گروهي براي ايران [تصویر:  15.gif]
 سپاس شده توسط totiya206 ، سعید جوادی ، abbasnaeij

ارسال: #7
10-10-2013، 03:14 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

(10-10-2013، 02:06 AM)Amir-Ariya نوشته است: ساخت ريتم كه گروهي نميشه هر كي ميخواد ساز خودش بزنه
به نظر من اين هم ميشه مثل ساخت آهنگ گروهي براي ايران [تصویر:  15.gif]
سلام

امیر جان با نظرشما کاملا موافق هستم ولی باید سرآخر یکی یا دونفر از اساتیدی که حرفه ای به کار ریتمسازی مشغول هستن تمامی ریتمهارو یجورایی مستر کنند و یه چیز خوب بدیم بیرون

باز نظر نظر شما عزیزان هستش چون یک دست صدا نداره و نمیشه کاریش کرد

سپاس شده توسط totiya206 ، abbasnaeij ، Amir-Ariya

ارسال: #8
10-10-2013، 08:31 PM -
nasirmusic آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 11

دوستان عزیزم
مطالب شما را خواندم. اشکال در پیدا کردن منابع تولید صدای جدید نیست. اشکال از ندانستن اصول وپایه های یک ست خوب است.
اگر دریک اجرای برنامه خیابانی گروهی مثلا اسپانیشها دقت کرده باشید میبینید که مثلا فقط ۲ نفر دارند یک کار پر ودرستی را اجرا میکنند که کار ۴الی۵ نفر است.جواب در ارنج اصولی ودرست موسیقی است.
یک ریتم خوب باید رعایت پایه ای ان ریتم را دارا باشدو به نظر بنده که از شما کمتر هم میدانم کیبوردهای موجود توانایی کافی را دارند ولی درست و اصولی ارنج نمیشوند.
خلق کار خوب و ارزنده با استفاده از ال مانهای موجود روی صحنه انجام میکیرد با ارنج درست و اصولی.
تجربیات بنده حقیراز آنجایی است که سالها برای تربیت یک باند خوب ایرانی تلاش کرده ام و به نقل قول همکارانم همیشه کاری پر درروی صحنه انجام داده ام و در کشورهای اروپایی اغلب نوازندگان ایرانی برای دیدن اجراهای زنده ما روی صحنه میامدند .اگر حمل بر خودستایی نباشد افتخار نواختن برای هنرمندانی حرفه ای که هر کدام تجربه ای در دانشگاه مردمی هنرمندان بوده است. بگذریم.....
حالا چه باید کرد؟
المانهای موجود در یک ست چیست؟
درام که پایه ریتم است موجود میباشد بجز درامهای اختصاصی مثلا ایرانی که آنهم موجود میباشد.
باس که جواب درام پشت صدای خواننده است و آنهم موجود میباشد وماشین میتواند تخصصی تر و پیچیده تر از انسان بنوازد۰
گیتار ملودی که در بخش آرپج / تزیین ریتم است که آنهم موجود میباشد.
کیبورد ضمینه ای که جای خالی ریتم را پر میکند که آنهم موجود میباشد.(صدای آرام ضمینه ریتم)
کیبورد ملودی که بنده کیفیت و عمق(باند )صدای کیبورد ها را مناسب یک کار حرفه ای نمیبینم و باید از یک سینتی سایزر حرفه ای استفاده شود.(خودم از سینت یاماها استفاده میکنم ) این مقوله ای جدا دارد وباید برای یافتن صداهای عمیق و زیبا تلاش کرد.
دوستان اگر با دقت عرایض بنده را مطا لعه فرمایید نکات بسیار مهم و حیاتی در عرصه خلق یک کار خوب موسیقی دارد.
برگ درختان سبز در نظر هوشیار هر ورقش دفتری است معرفت کردگار
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، Amir-Ariya ، abbasnaeij

ارسال: #9
11-10-2013، 03:27 AM -
Amir-Ariya آفلاین
مدیر بازنشسته
همکار افتخاری
اعتبار: 28
سپاس ها 893
سپاس شده 2243 بار در 454 ارسال

راستش بچه ها ميشه يكم به من توضيح بدين من دقيقا متوجه نشدم قراره در اين صفحه راجب چي گفتگو بشه؟آهنگسازي يا ريتم سازي؟24
 سپاس شده توسط ابوالفضل برادری ، totiya206 ، abbasnaeij

ارسال: #10
11-10-2013، 03:53 AM -
nasirmusic آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 11

با سپاس از دقت شما سرورم
استایلها المانهای آهنگسازی هستند وآهنگسازی مقوله عریضی است هر دو به هم ارتباط دارند
استایل دیگری به شکل افغانی برای دانلود آماده کرده ام
این استایل ۶/۸ سنگین نام دارد و از ۶/۸ قدیم است که سالیان پیش استفاده میشده بعد تبدیل به ۶/۸ دوپداله شده که درآهنگهای آرام هنوز هم استفاده میشود و امروزه یک پداله رایجتر است.
در این استایل اگر دوستان عزیزم از خلاقیت خود استفاده کرده در جهت ارتقاع ورشد درآهنگسازی خود بهره بگیرند.
توجه این استایلها پرفکت نیستند و خوشحال میشم اگه آنها را زیباتر کرده به نمایش بگذارید.

استایل افغانی دانلود
28

http://www.4shared.com/rar/7IYny25Q/ZAR_AFGHANSET.html
 سپاس شده توسط ابوالفضل برادری ، totiya206 ، abbasnaeij ، Amir-Ariya

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi