خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 05-12-2016، 05:04 PM

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
26-08-2014، 09:05 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

آیا فعال کردن gps از شارژ پولی موبایل کم میکنه ؟

سلام دوستان و عزیزان
شاید سوالم یکم ابتدایی باشه ولی خب انسانه دیگه قرار نیستش همه چیزو بدونه
من میخواستم بدونم اگر گزینه gps رو فعال کنم آیا از شارژ پولی بنده کم میشه ؟
فرق بین gprs و gps چیه ؟

دوستان اگر میتونن راهنمایی کنن . ممنون و متشکر

سپاس شده توسط ALI.M.R ، 1mosafer

ارسال: #2
26-08-2014، 11:25 AM -
hamid k h آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 2
سپاس ها 23
سپاس شده 217 بار در 61 ارسال

RE: آیا فعال کردن gps از شارژ پولی موبایل کم میکنه ؟

سلام gprs سرویس اینترنت اپراتور و کم میکنه از شارژ
gps سرویس مکان یاب گوشی هست که معمولا با وای فای و یا gprs (برای نقشه گوگل) کار میکنه البته اینم بگم که خود gps هم به تنهایی بر روی بعضی از برنامه ها کار میکنه مثلا من از gps برای برنامه Speed View Pro که سرعت سنج و کیلومتر شمار هست استفاده میکنم.

اما این که شارژ کم میکنه یا نه اطلاعات دقیقی ندارم اما فک نکنم که کم کنه خودتون میتونید تست کنید

لعنت بر اون لحظه که چشمم به چشم تو دوختِ
 سپاس شده توسط ATMX ، ALI.M.R ، سعید جوادی

ارسال: #3
26-08-2014، 11:29 AM -
ATMX آفلاین
ناظم انجمن
ناظم انجمن
اعتبار: 27
سپاس ها 2461
سپاس شده 1196 بار در 513 ارسال

سلام استاد ... خسته نباشید
خوب راستش GPS همون موقعیت یاب هست ... که در گوشی هایی که GPS داخلی ندارن اگه فعال بشه برای استفاده از شارژ پولی شما کم میکنه ... یا اگه بسته اینترنتی خریده باشید از اون کم میشه

GPRS هم که همون اینترنت همراه موبایل هست تا جایی که من میدونم
تو ایران با این سرعت اینترنت استفاده از GPS اینترنتی فایده نداره و بهتره اگه خیلی ضروریه رو گوشی خودتون GPS داخلی نصب کنید

حتی میتونید کیت GPS داخلی رو بخرید و خودتون رو گوشی نصبش کنید ... لازم نیست حتما برید موبایل فروشی و اینا
ولی در کل فکر میکنم GPS یا GPRS حتی اگه فعال هم باشه برای دسترسی به اینترنت از شما اجازه میگیره

من اینا به نظرم رسید
موفق باشید

020202
Music Is My Life
 سپاس شده توسط djmb ، ALI.M.R ، سعید جوادی

ارسال: #4
26-08-2014، 12:51 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 26-08-2014، 12:58 PM، توسط 1mosafer.)
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره
مدیر ارشد
اعتبار: 58
سپاس ها 5899
سپاس شده 3211 بار در 685 ارسال

(26-08-2014، 09:05 AM)سعید جوادی نوشته است: سلام دوستان و عزیزان
شاید سوالم یکم ابتدایی باشه ولی خب انسانه دیگه قرار نیستش همه چیزو بدونه
من میخواستم بدونم اگر گزینه gps رو فعال کنم آیا از شارژ پولی بنده کم میشه ؟
فرق بین gprs و gps چیه ؟

دوستان اگر میتونن راهنمایی کنن . ممنون و متشکر

سلام به همگی
سعید جان این حرفها چیه خودت که استادی و همیشه هم گفتی به ماها که ندونستن عیب نیست و نپرسیدن عیبه
سعید عزیز فعال کردن جی پی اس شارژ پولی کم نمیکنه و فقط کافیه که گوشی شما قابلیت جی پی اس داشته تا بتونین در هر کجای کره زمین برای موقعیت یابی ازش استفاده کنین
بجز گوشی های موبایل وسایلی هم هست که روی ماشین استفاده میکنند و به وسیله اون موقعیت شما رو روی نقشه نشون توی یک مانیتور کوچیک
بعضی هاشون هم مانیتور ندارن و الان چند سالیه که برای تاکسی هایی که بین استانها تردد میکنند و یا کامیون هایی که بار میبرند این شهر اون شهر و یا ترانزیت میکنند اجباری شده و همیشه به پلیس راه که میرسند از روی اون میتونن محاسبه کنند که فاصله بین دو نقطه از مسیر رو در چه تایمی طی کرند و این نشون میده که آیا با سرعت مجاز تردد کردن و یا اینکه غیر مجاز
کاربرد دیگش هم اینه که مثلاً فلان شرکت حمل و نقل که توی آلمان هست و کامیونی رو به سمت مثلاً ایران فرستاده همیشه میتونه بوسیله این دستگاه های جی پی اس ببینه که الان راننده و ماشینش کجای کره زمین هستند و یا اگر گم بشن و یا سرقت بشن میتونن ببینن که کجای کره زمین هستند
خیلی کاربردیه و جالب
سیستم کارش هم اینجوریه :
به نقل از ویکی پدیا

جی پی اس در واقع میشه : سامانهٔ موقعیت‌یابی جهانی
(به انگلیسی: Global Positioning System) (با نماد اختصاری GPS)

منظومه‌ای از ۲۴ ماهواره است که زمین را دور می‌زند و در هر مدار ۴ ماهواره قرار دارد و توسط
وزارت دفاع ایالات متحده
پشتیبانی می‌شود.[sup]
[/sup] راکت‌های کوچکی نیز ماهواره‌ها را در مسیر صحیح نگاه می‌دارد. به این ماهواره‌ها
نوستار
(NAVSTAR) نیز گفته می‌شود. جهت شناسایی موقعیت جغرافیایی آنها بین ۱۰ تا ۱۰۰ متر امکان‌پذیر می‌سازد. این ماهواره‌ها از محاسبات
ریاضی
ساده‌ای برای پخش اطلاعات استفاده می‌کنند که به عنوان طول و عرض و ارتفاع جغرافیایی، توسط گیرنده‌های زمین ترجمه شده‌اند. جی‌پی‌اس در تمام شرایط به‌صورت ۲۴ ساعت در شبانه‌روز و در تمام دنیا قابل استفاده‌است، و هیچ‌گونه بهایی بابت این خدمات اخذ نمی‌شود. ماهواره‌های جی‌پی‌اس، هر روز دو بار در یک مدار دقیق دور زمین می‌گردند و سیگنال‌های حاوی اطلاعات را به زمین می‌فرستند.

[تصویر:  ConstellationGPS.gif]

و اما جی پی آر اس
همون اینترنت گوشی همراه که توسط اپراتور ها ارائه میشه و بعد از فعال سازیش باید بسته بخریم

باز به نقل از ویکی پدیا

سرویس بسته امواج رادیویی،
(به انگلیسی: General Packet Radio Service)
یا به‌اختصار جی‌پی‌آراس، (به انگلیسی: GPRS)
یک سرویس اطلاعات موبایل بسته‌گرا است، که برای کاربران گوشی‌های تلفن همراه جی‌اس‌ام و آی‌اس-۱۳۶ موجود است.

H موفق باشی برادر گرامی
ایام به کام
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط ATMX ، ALI.M.R ، سعید جوادی

ارسال: #5
26-08-2014، 05:32 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

سلام

ماشالله به همه دوستان گم

ممنون بابت توضیحاتی که دادین . والله گوشیم فکر کنم gps دراه راستش هنوز استفادش نکردم آکبنده و گذشاتم برای فروش . اگر رفت که رفت حتی 200 تومنم زیر قیمت بازار دارم میدم . بگذریم

فرزام جان ماشالله با جوابی که دادی دیگه جای حرفی نمیمونه .

اما مدل گوشی من سامسونگ مگاه 5.8 هستش . دوستان ببینید که آیا این گوشی چنین چیزی رو داره ؟gps داخلی داره؟ که بشه با گوگل و نرم افزارهای آفلاین بشه باهاش کار کرد؟

سپاس شده توسط ALI.M.R ، ATMX ، 1mosafer

ارسال: #6
26-08-2014، 09:01 PM -
ATMX آفلاین
ناظم انجمن
ناظم انجمن
اعتبار: 27
سپاس ها 2461
سپاس شده 1196 بار در 513 ارسال

به نظرم باید داشته باشه ... شما این لینک رو نگاه کنید ببینید متوجه میشید ... البته اگه گوشی شما همینه
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_m...0-5396.php
020202
Music Is My Life
 سپاس شده توسط ALI.M.R ، 1mosafer

ارسال: #7
27-08-2014، 09:53 AM -
علی راد آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 6
سپاس ها 44
سپاس شده 413 بار در 84 ارسال

سلام
آقای جوادی گوشی های لمسی و جدید صد در صد gps دارن
شما بدون مصرف هیچ گونه اینترنت یا wifi و حتی با یه گوشی خالی بدون سیمکارت میتونین از gps استفاده کنین
فقط برای استفاده شما نیاز به نرم افزار هایی مثل sygic دارین که نقشه تمام دنیا رو به صورت آفلاین روشون میشه نصب کرد
gprs هم که دوستان فرمودن اینترنت همراه هستش که به وسیله ی سیمکارت داده میشه که اصلا به صرفه نیست
یعنی اگه یه مودم جیبی وایمکس تهیه کنین و از طریق اون با موبایل وصل بشید به صرفه ترهH
02
 سپاس شده توسط ATMX ، ALI.M.R ، 1mosafer

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi