خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 03-12-2016، 02:03 PM

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
29-10-2013، 07:10 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 29-10-2013، 07:12 PM، توسط محسن عالی پور.)
محسن عالی پور آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 4
سپاس ها 18
سپاس شده 99 بار در 31 ارسال

آهنگ بی کلام پیانویی من

از دوستان عزیز موزیسین بخصوص علاقه مندان به کارهای پیانویی و بیکلام خواهش میکنم این آهنگمو گوش کنن و نظر بدن.حدود ده تا آهنگ پیانویی ساختم تو این چند سال،که هر سال میخوام برم دنبال مجوز و آلبوم زدن،اما هم میترسم نگیره و هم بودجه و اسپانسر ندارم و هم نتونستم پیانوی آکوستیک فراهم کنم.حداقل ده تومن پولشونه لامصبا!!!
حالا میخوام نظرتونو بدونم که آیا نوازندگیم و تنظیمم در حدی هست که تو ایران بتونم به جایی برسم؟
بخصوص به این خاطر که تو کشورمون متاسفانه (وشایدم خوشبختانه!)اصلا به موسیقی بی کلام توجه نمیشه
ضمنا چون حجمش 6 مگ بود گفتم حجمشو کم کنم که دوستان راحت تر دانلود کنن.به 96 bit rate تبدیل کردم.اما کیفیتش حفظ شده.
آغوش_تنهایی-محسن_عالی_پور.mp3
 سپاس شده توسط ATMX ، سعید جوادی ، totiya206 ، صالح غلامیان ، 1mosafer ، javadjnp

ارسال: #2
29-10-2013، 07:18 PM -
ATMX آفلاین
ناظم انجمن
ناظم انجمن
اعتبار: 27
سپاس ها 2461
سپاس شده 1196 بار در 513 ارسال

RE: آهنگ بی کلام پیانویی من

سلام دوست عزیز
بسیار زیبا بود

خیلی خوشم اومد
یه جاش به آهنگ های یانی میخورد

تنظیم هم حرف نداشت
با جدیت ادامه بده و از هیچی نترس

امیدوارم موفق باشی
020202
Music Is My Life
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، محسن عالی پور ، totiya206 ، صالح غلامیان

ارسال: #3
29-10-2013، 08:14 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 29-10-2013، 08:44 PM، توسط سعید جوادی.)
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

(29-10-2013، 07:10 PM)محسن عالی پور نوشته است: از دوستان عزیز موزیسین بخصوص علاقه مندان به کارهای پیانویی و بیکلام خواهش میکنم این آهنگمو گوش کنن و نظر بدن.حدود ده تا آهنگ پیانویی ساختم تو این چند سال،که هر سال میخوام برم دنبال مجوز و آلبوم زدن،اما هم میترسم نگیره و هم بودجه و اسپانسر ندارم و هم نتونستم پیانوی آکوستیک فراهم کنم.حداقل ده تومن پولشونه لامصبا!!!
حالا میخوام نظرتونو بدونم که آیا نوازندگیم و تنظیمم در حدی هست که تو ایران بتونم به جایی برسم؟
بخصوص به این خاطر که تو کشورمون متاسفانه (وشایدم خوشبختانه!)اصلا به موسیقی بی کلام توجه نمیشه
ضمنا چون حجمش 6 مگ بود گفتم حجمشو کم کنم که دوستان راحت تر دانلود کنن.به 96 bit rate تبدیل کردم.اما کیفیتش حفظ شده.
آغوش_تنهایی-محسن_عالی_پور.mp3

محسن جان سلام

بنظر ن کارت رو ادامه بده شما اگر کار خوب ارائه بدی مطمئن باش به وقتش اسپانسر هم میاد سرات فقط باید اولش کارهاتو پخش کنی تا دوستان گوش کنند ...باید از دوستانت کمک بگیری که یجورایی شمارو معرفی کنن به کسانی که در این کارها سرمایه گذاری میکنن

منم دارم کارت رو دانلود میکنم تموم شد گوش میدم و نظرم رو میگم .

موفق باشی02

----------------------------------

محسن جان اولش رو خیلی خوب اومدی و اگر این واقعا کار خودت باشه بنظر من حرف نداره خیلی عالی زدی ولی یه هوای خواصی داره تو موزیک یه نوع صدای باد میاد بقول معروف یه فس فس داره .

ولی خیلی کارت قشنگ بود و فکر میکنم انگار داری سبک ناصر پشم آذرو دنبال میکنی و یجورایی کارت شبیه به کارهای آقای چشم آذر هستش.

به هرحال عالی و خوشگل و دلنشین و گوش کردنی هستش و خسته کننده نیست.معلومه با حس خاصی زدی

برات از ته دل آرزوی موفقیت میکنم

سپاس شده توسط ATMX ، محسن عالی پور ، totiya206 ، 1mosafer ، صالح غلامیان

ارسال: #4
29-10-2013، 09:13 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 29-10-2013، 09:17 PM، توسط محسن عالی پور.)
محسن عالی پور آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 18

نه بخدا خودم ساختم.7ساله پیانو میزنم،اگه نتونم اینطور آهنگ هایی بسازم باید بهم شک کرد!!!نه الان!
تازه دیر جنبیدم.ضمنا تنظیم رو هم 5ساله شروع کردم وخیلی هم مسلطم28
تیتر رو اول خواستم بذارم#آهنگی که نصفه شب بهم الهام شد!!#!!!!!!!! گفتم میشم سوژه خنده!
یادش بخیر، یه شب حدودای3 شب از خواب پاشدم و نشستم پشت پیانو وهدفون رو زدم و تو1-2 ساعت ساختمش!
توی دوران نقاهت شکست عشقی بودم و با اوج احساس میزدمش.همش هم کلاویه هارو خیس میکردم...!!!
خب صدای پیانوم به خوبی vstها نبود.ضمنا اون اول هم گفتم که کیفیت رو کمی پایین کشیدم که حجم کم شه!
چند وقته خیلی از دوستا و آشناها دارن با همین آهنگ شبا میخوابن.
مهمترین خصوصیت آهنگای من اینه که هر روز وهرچه بیشتر گوش میدی بیشتر بهش پی میبری و واست جالب تر میشه!
اینو چندتا از دوستام گفتن البته.تعریف از خود نبود!05
داش سعید چشم آذر بیچاررو چرا مسخره میکنی آخه؟! پشم آذر یعنی چی!؟11
 سپاس شده توسط totiya206 ، ATMX ، صالح غلامیان

ارسال: #5
30-10-2013، 03:15 PM -
Milad آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره ی سایت
همکار افتخاری
اعتبار: 46
سپاس ها 741
سپاس شده 2275 بار در 491 ارسال

تبریک
واقعا خوش بحالتون
نوازندگیتون خیلی مرتب و با احساس و زیبا بود،خیلی خوشم اومد و تنظیمتونم قشنگ بود 20

ازینا که بگذریم ...
شما باید خودتونو تحمیل کنید به جامعه
این موزیکی که من شنیدم نوازنده ش توانایی داره،واقعا هم داره
سعی کن یکم اسم و رسم واسه خودت دست و پا کنی،بعد نوازندگی آهنگ های خواننده های تازه کارو به عهده بگیر و با همه استودیو ها آشنا شو،بعد که شناخته تر میشی کم کم رکورد کارای بزرگتر رو انجام بده و واسه هنرمندهای بزرگ کار کن...هم شناخته میشی هم پول دستت میاد ایشالا
بعدشم که معلومه...میشید نوازنده پیانو واسه افرادی که موزیک میسازن

خیلی خوبه واقعا!کم کم آلبوم خودتونم میدید

پس سعی کنید وارد بازار بشید...یعنی از همه جا و همه کس آشنا پیدا کنید و دوست و رفیق تا کاراتون در حد گسترده شنیده بشه و طرفدارا پرچمتونو ببرن بالاااااا 15

خوشحالم عضوی ازین انجمن شدید
موفق باشید02
DWL
 سپاس شده توسط totiya206 ، صالح غلامیان ، 1mosafer

ارسال: #6
30-10-2013، 09:34 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 30-10-2013، 09:48 PM، توسط محسن عالی پور.)
محسن عالی پور آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 18

(30-10-2013، 03:15 PM)Milad نوشته است: تبریک
واقعا خوش بحالتون
نوازندگیتون خیلی مرتب و با احساس و زیبا بود،خیلی خوشم اومد و تنظیمتونم قشنگ بود 20
خیلی خوبه واقعا!کم کم آلبوم خودتونم میدید
موفق باشید02
ممنون برادر از این همه تعریف تمجید ناخوداگاه دستم با یه دستمال رفت سمت پیشونیم!!!11
اینجا که همه بچه های موزیک منو میشناسن.واسه خیلی ها هم آهنگ ساختم.ابته بیشتر واسشون تو کاراشون پیانو زدم تا کل کار.تنظیم آهنگ کامل با نرم افزار فقط حدود 15تا بوده.مشکلم الان اینه که چطور وارد گردن کلفتای تهرانی شم.تهران به زور میذاره یه شهرستانی بالا بیاد.من از دوران حمید عسگری اینو بیشتر متوجه شدم.به خاطر دوستی با پسرخالم،از دردسراش باخبرم.باید زندگیتو ول کنی و بری دنبالش و تا آخرشم بری.البته من برخلاف خیلیا عشق معروفیت ندارم.واس دل خودم میسازم.
راستی دوستای اینجا یه وقت خواستن تو آهنگشون پیانو باشه رو من حساب کنن.بخصوص دوستان نزدیک که جای خود دارن!!01
 سپاس شده توسط totiya206 ، Milad ، 1mosafer ، صالح غلامیان ، امید

ارسال: #7
31-10-2013، 03:12 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 31-10-2013، 04:39 PM، توسط 1mosafer.)
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره
مدیر ارشد
اعتبار: 58
سپاس ها 5899
سپاس شده 3211 بار در 685 ارسال

سلام به همگی
آقای عالی پور عزیز تبریک میگم02
تا این لحظه بیش از 10 بار کارتون رو پشت سر هم گوش کردم
پنجه گرم و شیرینی دارین و مایه مباهات همه ماست که دوستی چنین ارزشمند قدم به موزیکسازان نهاده است
به اعتقاد من شما در زمینه نوازندگی به رتبه و مهارت بالایی دست پیدا کردید و آرزو میکنم که با مهار تورم شما هم بتونید ساز مورد علاقتون رو بخرید
محسن جان فارغ از فضای زیبا و لطیفی که در کارتون شنیده میشد و الحق و الانصاف که مایه آرامش به هنگام خوابه من به نظرم تنظیم این کار در حد نوازندگیتون قوی نیست
من اینکار رو بعنوان یک اثر و یک قطعه تنظیم شده قبول ندارم و شاید 10 سال دیگه زمان ببره که کار تنظیمتون هم مثل نوازندگی قوی بشه
این کار به اعتقاد من بیشتر یک فضاست و میتونه برای متن یک فیلم مناسب باشه چون افت و خیز مخصوص به خودش رو داره مثل جریان یک رود و در واقع جملات پراکنده هستند
تک تک جملاتی که توی کار استفاده کردید عالی و بینظیره و واقعاً تحسین برانگیزه اما وقتی صحبت از قطعه تنظیمی میشه باید فضا سازی و قصه پردازی در ملودی ها توجیهات علمی و حسی داشته باشه که به نظر من این امر در کار شما حاصل نشده و میتونم بگم که این کار یک بداهه نوازی عالی و دوست داشتنیه
البته این نوع تنظیم میتونه سبک کاری شما بحساب بیاد و هیچ کس نمیتونه ایرادی بهش بگیره اما پیشنهاد میدم که آثار تنظیمی بزرگان را بیشتر مورد آنالیز قرار بدید تا بتونید به ساختار های پنهانی آهنگ ها پی ببرید
گهگاهی که ملودی ها حالت ریتمیک به خود میگیرند نقاطی هستند که باید بیشتر مورد توجه شما قرار گیرد که بازمان بندی واجراء با آکسان مناسب حق مطلب ادا شود یعنی جوری نباشد که جمله کاملاً ریتمیک شود و نه اینکه نیمه کاره حالت ریتمیک بودن توی ذهن آدم گس و ناکام بماند.
امیدوارم که از نقد اینجانب خرده ای به دل نگیرید چراکه آرزوی قلبی من است که همه عزیزان پیشرفت کنند و روز به روز بر اساتید کشورمان اضافه شود.
شما که دیگه تاج سرید و من به شخصه به بچه های لرستان ارادت خاص دارم
ارادتمند فرزام چهره گشا
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط totiya206 ، صالح غلامیان

ارسال: #8
31-10-2013، 04:14 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 31-10-2013، 04:20 PM، توسط محسن عالی پور.)
محسن عالی پور آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 18

داداش فرزام گل ممنون بابت مشاوره دادنتون.
نه؛من تنظیم هم میکنم و هم کار لایت و هم ترنس رو تقریبا به خوبی تنظیم میکنم.بخصوص الکترو که عشق منه!
قبلا هم گفتم این آهنگ رو باید اینقد گوش کنی که بفهمیش.هرکی گوش میده میگه هر بار گوش میدم یه حس تازه و عمیق تر بهم القا میشه.میدونی علت اصلیش چیه؟ همینه که نه ریتمیکه و نه آوازی(بدون ریتمیک)
مثل یه داستان میمونه واسم.همونطور که گفتم ،عاشقی باعث به وجود اومدن این اثر شد.دقیقا اتفاقات عاشقیمو ،از روز اول تا روز جدایی به پییانو ترجمش کردم! شاید فقط خودم منظور آهنگو بفهمم و حسش کنم.اولش یه رابطه خوب و آروم ،بعد شور و شوق عاشقی و بعد شکست عشقی!
پیانو واسه من مثل حرف زدن میمونه و هر احساسی که داشته باشم،میتونم با پیانو نشونش بدم و بگمش
ضمنا 2 روز پیش بود که به آقا میلاد هم گفتم من دوست دارم بیشتر ازم انتقاد بشه تا تشویق.چون وقتی مشکلات برداشته شن،خود به خود کار قشنگ میشه.خوشحالم دقیقا طوری نقد کردید که دوست داشتم! تنها کسی هستی که انتقادت واسم جالب و مفید به نظر میرسه!
دوستان فامیلی من عالی پور هست بخدااااااااا.الان هم که فارسیش کردم جون خودتون باز اشتباه نگیدش 36
 سپاس شده توسط ATMX ، صالح غلامیان ، امید

ارسال: #9
31-10-2013، 04:32 PM -
javadjnp آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 42
سپاس شده 111 بار در 34 ارسال

عالیست02
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، امید

ارسال: #10
31-10-2013، 05:36 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 31-10-2013، 05:38 PM، توسط 1mosafer.)
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره
مدیر ارشد
اعتبار: 58
سپاس ها 5899
سپاس شده 3211 بار در 685 ارسال

جناب عالی پور عزیز پیش از هر چیز از شما پوزش میخوام 02
من چون دوستانی دارم که اهل دورود و خرم آباد هستند و فامیلی اونها علی پور هست احساس کردم که شاید فامیل شما هم علی پور باشه
حتی آدرس ایمیل شما رو نگاه کردم که دیدم توی آدرس ایمیلتون هم alipoor نوشتید به همین دلیل به اشتباه افتادم

البته متنم رو ویرایش و اصلاح کردم.
برادر بزرگوار و دوست عزیزم من امروز کسالت شدید دارم و تمام بدنم بی جونه و درد میکنه به همین دلیل زیاد نتونستم در مورد کارتون نظر کاملی بدم و از گفتن برخی از مسائل چشم پوشی کردم که زیاد تایپ نکنم21
به همین خاطر همه مسائلی که مد نظرم بود رو ننوشتم و تقریباً خلاصه نوشتم اما الان سعی میکنم که در تایید و تکمیل فرمایشات شما منظورم رو بهتر بیان کنم تا خدای نکرده خرده از این نقد به دل راه ندهید

همونجوری که قبلتر هم گفتم :
نقل قول:
این کار به اعتقاد من بیشتر یک فضاست و میتونه برای متن یک فیلم مناسب باشه چون افت و خیز مخصوص به خودش رو داره مثل جریان یک رود و در واقع جملات پراکنده هستند

نقل قول:
[b]وقتی صحبت از قطعه تنظیمی میشه باید فضا سازی و قصه پردازی در ملودی ها توجیهات علمی و حسی[/b] داشته باشه

اگر به نکات ضخیم شده متن توجه کنید خواهید یافت که من هم متوجه جریان قصه گونه و داستان وار آهنگ شما شده ام و آن را به جریان یک رود تشبیه کردم که در طول مسیر خود شدت و ضعف و فراز و فرودهای زیادی را تجربه میکند و در طول مسیر خود ممکن است که حتی 1 بار هم تقارن و تکراری در راه خود نبیند.
اینجانب کاملاً با حالات آوازی و ریتمیک در نوازندگی و آثار موسیقی آشنایی دارم به همین دلیل من اینکار شما را یک بداهه نوازی ، فضا سازی و یا موسیقی متن فیلم نام بردم البته باز هم خاطر نشان میکنم که میتوان این اثر را بعنوان سبک خاص متعلق به شما بشمار آورد و هیچ کس نمیتواند به تنظیم آن ایراد بگیرد.
شکی ندارم که نقطه قوت شما در تنظیم آهنگ در ژانرهای دیگر هم شنیدنیست
از اینرو مایلم اگر شما افتخار بدهید و آثار دیگرتان را با ما شریک شود در مورد آنها نیز با هم گفتگو و بحث کنیم تا در محضر هنرمندی مثل شما کسب فیض کنیم و دعای خیر
چرا که حقیقتاً معتقدم که با گوش کردن به یک اثر نمیتوان پی به تمام زوایای کار هنری یک هنرمند برد و کار سختیه که در مورد احساسات انسانها نظر داد و قضاوتی نمود.
ضمناً با فرمایش شما کاملاً موافقم که اینکار را هر چه بیشتر گوش کنیم بیشتر عمیق میشویم و به حالات بهتری دست می یابیم دقیقاً مثل وقتی که در کنار رود هستیم

ممکن است که در چند دقیقه اول یک صدای خشن و نویز گونه به گوشمان برسد و فکر کنیم که انگار برنامه تلوزیون تمام شده و داره برفک پخش میشه 15 اما کمی که میگذرد همین صدای خشن و ناخوش رود تبدیل به یکی از گوشنواز ترین ملودیهای آرام بخش می شود و ما در کنار این رود میتوانیم ساعتها استراحت کرده و با تعمق بسیار غرق در افکار خود شویم.
من با آهنگ شما ارتباط برقرار کردم و با تصویر سازی ذهنی سوار بر یک قایق از رود آهنگ شما گذشتم و بینهایت از این سفر ذهنی لذت بردم و فراز و فرود های آن برایم لذت بخش بود اما گاهی تلنگری این حس خوب را بهم میزد از اینرو گفتم که برخی از جملات پایان ناکامی دارد و مثل سی دی که گیر میکنه ریتم ذهنی آدم رو بهم میریزه

نقل قول:
گهگاهی که ملودی ها حالت ریتمیک به خود میگیرند نقاطی هستند که باید بیشتر مورد توجه شما قرار گیرد که بازمان بندی واجراء با آکسان مناسب حق مطلب ادا شود یعنی جوری نباشد که جمله کاملاً ریتمیک شود و نه اینکه نیمه کاره حالت ریتمیک بودن توی ذهن آدم گس و ناکام بماند.

در پایان از حضور موفق شما در این انجمن قدردانی میکنم و به دلیل اینکه آنالیز آهنگ و افشای حالات نهفته در حس آهنگ ها یکی از کارهای مورد علاقه من است از شما تقاضا دارم که از شنیدن آثار زیبای خود ما را محروم نسازید.
یا حق
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، محسن عالی پور ، امید

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi