خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 24-04-2018، 09:30 AM

امتیاز موضوع:
  • 37 رأی - میانگین امتیازات: 3.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #31
19-01-2014، 03:49 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 19-01-2014، 03:50 AM، توسط meisamsedighi.)
meisamsedighi آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 0
سپاس ها 65
سپاس شده 37 بار در 15 ارسال

RE: آموزش و رفع مشکلات پرکاشن های الکترونیک

سلام فرزام جان....
واقعا نميدونم چطور بايد ازت تشكر كنم...
لطف بزرگي در حقم كردي...ممنون
:40:
:thanks:
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، 1mosafer ، سعید جوادی

ارسال: #32
19-01-2014، 02:37 PM -
meisamsedighi آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 65

سلام فرزام جان.خسته نباشي...
ميگم داذاش گلم من آهنگامو از تو ايمپورت فايل پيدا كردم و به جاي خالي كه تو كارت حافظه بود انتقال دادم...
حال 2تا سوال يعني به دو تا مشكل برخوردم...
اول اينكه وقتي آهنگامو توي جاي خالي حافظه ميچينم و مثلا تويNew Patch شماره 56 ميچينم( New Patch:056)و با چوب روي پد شماره يك ميزنم كه
آهنگ پلي بشه آهنگ شروع به خوندن ميكنه ولي وقتي ميرم به ريتماي قريم تا شروع به نواختن ريتم روي آهنگ پلي شده بكنم تا چوبو ميزنم روي ريتم
آهنگ قطع ميشه ...يعني آهنگ كه پلي ميشه با زدن چوب روي ريتم مثلا 8&6 كه بخوام ريتما پر كنم آهنگ قطع ميشه ...
مشكل از كجاست؟؟؟؟؟4933

سوال دوم:من وقتي يه آهنگي را پلي ميكنم مثلا تو
New Patch شماره 56 پد شماره 2...وقتي من چوبو ميزنم رو پد 2 آهنگ پلي ميشه
يه خورده مثلا از آهنگ خونده ميشه بعد مثلا از آهنگ خوشم نمياد ميخوام بزنم رو پد شماره 1 كه يه آهنگ ديگه پلي بشه ...
وقتي اينكارو ميكنم دو تا آهنگ همزمان با هم پخش مشند و اصلا رو اعصابه
بايد حتما يكي يكي آهنگارو پلي كني واگر مثلا پد شماره 1 را ميزني بعد از آهنگ مثلا خسته ميشو ميخواي پد شماره 2 را بزني بايد حتما از قبل ALL SOUND OFF را بزني تا اون آهنگ قبلي قطع بشه بعد دوباره با چوب مثلا بزني رو يه پد ديگه تا يه آهنگ ديگه بخونه...مشكل از كجاست؟؟؟36
بعد يه سوال ديگه هم داشتم :05
مثلا توي اين New Patch ها اگر بخواي اسم بذاري بايد كجا بري ؟؟؟؟
Rolley
مثلا نوشته 060: New Patch
مثلا تو قبليا نوشته 013:Arabi
چه جوري بايد مثلا من اين عربي را بنويسم ياد مثلا برم پد چيني كنم مثلا بنويسم bandari
بايد كجا برم؟؟؟

ببخشيد اگر سوالام زياد شد...عذر ميخوام...
ThanksBunnyearsmiley40
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، 1mosafer ، سعید جوادی

ارسال: #33
23-01-2014، 12:09 AM -
meisamsedighi آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 65

كسي جواب نميده؟؟؟؟36
 سپاس شده توسط totiya206 ، 1mosafer

ارسال: #34
23-01-2014، 12:13 AM -
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
اعتبار: 10
سپاس ها 376
سپاس شده 1687 بار در 444 ارسال

میشه فرق پرکاشن spds با spdsx رو بگید ؟؟؟ بد همین برنامهای spds رو میخونه H
 سپاس شده توسط totiya206 ، 1mosafer ، meisamsedighi

ارسال: #35
23-01-2014، 03:24 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره
مدیر ارشد
اعتبار: 58
سپاس ها 5899
سپاس شده 3211 بار در 685 ارسال

(19-01-2014، 01:12 AM)معین رضایی نوشته است: برای بنده ارور 14 میده چرا
سلام معین جان
توی چه مرحله ای ارور 14 رو میده
من تابحال همیچین اروری ندیدم
در حین چه کاری با ارور مواجه میشی؟
لطفاً مراحل کارت رو بازگو کن ببینم چیزی دستگیرم میشه؟
تا اونجایی که بتونم در خدمتت هستم
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط totiya206

ارسال: #36
23-01-2014، 06:16 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد
سپاس ها 5899

(19-01-2014، 03:49 AM)meisamsedighi نوشته است: سلام فرزام جان....
واقعا نميدونم چطور بايد ازت تشكر كنم...
لطف بزرگي در حقم كردي...ممنون
40
Thanks

میثم عزیز نیازی به تشکر نیست
انجام وظیفه کردمThanks
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط meisamsedighi

ارسال: #37
23-01-2014، 06:37 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد
سپاس ها 5899

(23-01-2014، 12:09 AM)meisamsedighi نوشته است: كسي جواب نميده؟؟؟؟36
میثم عزیز خواهشمندم صبور باش و پست های اینچینی را در این تایپیک قرار نده
مطمئن باشید تمام پست ها دیده ، خوانده و پاسخ داده خواهد شد
از اشتیاق شما به فراگیری مسائل مرتبط با دستگاه پرکاشنتون خبر دارم و سعی میکنم که تا حدی که دانشم یاری کند جوابگوی مسایل شما باشم
هر کسی در ابتدای امر خرید ساز و یا دستگاه جدید درگیر سوالات و پیچیدگیهای مخصوص دستگاه میشود که امریست طبیعی
ولی بدانید که یک شبه نمیتوان ره صد ساله را پیمود و بایستی صبور باشید و با تحقیق و پیگیری کم کم به هر آنچه مایل به دانستنش هستید برسید

سوالاتی که شما در پست های پیشین مطرح فرمودید همگی صحیح بوده و حق به جانب شماست که ندانید چه باید بکنید
اما همگی موارد با آموزش صحیح بر طرف خواهد شد
اینها همگی مربوط به بخش تنظیمات فایلهای داخل دستگاه است که میباییست برای هر یک از موارد مطرحه در سوالات شما شیوه ای را به کار برد تا دستگاه به خواسته های شما پاسخ منطقی بدهد H

تک تک گزینه هایی که در منوهای پرکاشنتان وجود دارد کاربردی حیاتی دارد و دانستن تمام آنها برای شما نیازمند صرف وقت خواهد بود
پس اندکی صبور باشید تا موارد مورد نیاز را برایتان بصورتی آموزشی کاربردی تنظیم نمایم و در اختارتان قرار دهم

چندیست که به خاطر مشغله زیاد کاری و مسئولیت های زندگی کمتر فرصت فعالیت دارم اماسعی میکنم تا شنبه این آموزش را آماده کنم و تا 2 هفته دیگر که تمرینات و اجرای گروهمان تمام شود قصد دارم تا ویدئوی آموزشی جامعی را برای پرکاشن آماده نمایم.
در پناه حق شاد و محفوظ باشید
04
 سپاس شده توسط meisamsedighi

ارسال: #38
23-01-2014، 07:32 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد
سپاس ها 5899

(23-01-2014، 12:13 AM)معین رضایی نوشته است: میشه فرق پرکاشن spds با spdsx رو بگید ؟؟؟ بد همین برنامهای spds رو میخونه H

سلام به همگی
معین جان هر یک از دستگاه های فوق فقط بکاپ های مربوط به مدل خودشان را میخواند و نمیتوانند از بکاپ های هم استفاده کنند

ولی در گرفتن سمپل مشابه هم عمل میکنند و میتوان فایل های داخل هر کدام را به صورت Wav اکسپرت (export) نمود و به دیگری انتقال داد

این دو دستگاه به لحاظ ظاهری ، عملکرد سیستم سمپل گیری و تعداد پد و مسائل کاربردی و سیستمی با یکدیگر تشابهات زیادی دارند
اما تفاوت ها :
spd-s بجز فضای حافظه داخلی خود تعداد 399 یوزر سمپل را در حافظه جانبی خود جای میدهد و تنها از 512 مگابایت حافظه جانبی CF پشتیبانی میکند (قابل ارتقاع تا سقف 4 گیگ)
ولی SPD-SX دارای 2 گیگا بایت فضایی داخلی است و بجز آن میتوان از USB Flash Memory نیز استفاده کرد که فضایی بسیار مطلوب است
در حافظه داخلی SPD-SX میتوان تا 360 دقیقه موزیک ، لوپ و یا سمپل های تک شات از سازهای متنوع را گنجاند (البته به شرطی که صدا ها مونو باشند ) چیزی حدود 10000 فایل مونو
به غیر از تفاوت عمده در فضای ذخیره سازی ، رابط کاربری ساده تر این دستگاه قابل ملاحظه است که بیشتر سادگیش را مدیون نرم افزاریست که همراه دستگاه ارائه می شود
(SPD-SX Wave Manager) نام نرم افزار و در واقع رابط کاربری این دستگاه با PC است که بسیار عالی و آسان به کمک آن میتوان فایل های دلخواه را به داخل دستگاه انتقال داد
این دو تفاوتی که عرض کردم مهم ترین تفاوت های بین این دو دستگاه بود که SPD-SX را نسبت به SPD-S برتری می دهد
اما دقت داشته باشید که این تفاوت ها به هیچ وجه مانع این نمیشود که SPD-S را انتخاب کنیم
CD ارجینال SPD-SX سمپل های کمی را در خود جای داده و هنوز هم رولند به دارندگانش توصیه میکند که از CD میخصوص SPD-S استفاده کنند و یا از سمپل های SPD-20
به اعتقاد افرادی که تجربه ای در این زمینه دارند SPD-S سخت افزار بهتری دارد و همچنان هم صدر نشین و محبوب نوازندگان پرکاشن است و بعد از SPD-20 که سالها بعنوان اولین و بهترین بود SPD-S جای خود را در دل نوازندگان پرکاشن باز کرده است
برای کسی که نوازنده باشد و یا به مسائل مربوط به فایل و سمپل و ... آشنایی داشته باشد SPD-S بهترین گزینه است ولی برای افرادی که تجربه کافی در زمینه نوازندگی با آلات کوبه ندارند و یا تخصصی در مورد کارهای کامپیوتری و ... ندارند بهتر است با SPD-SX شرع کنند که براحتی بتوانند ذهن خود را به آموختن نوازندگیشان معطوف کنند و درگیر پیچیدگیهای SPD-S نشوند

ولی خب Roland کلاً محصولاتش را پیچیده میسازد و دسترسی به منوها کمی دشوار است و تا آموزشی نباشد به عقل جن هم نمیرسد که چه کلید های ترکیبی را باید استفاده کند تا به فلان عملیات دسترسی پیدا کند در مورد صفحه نمایش هم که کلاً خسیس است 15

البته در مورد SPD-SX لطف کردند و به جای صفحه نمایش یک خطی از صفحه نمایشی حدوداً 3 برابر بزرگتر استفاده نموده اند و در کنار هر پد نیز یک چراغ قرمز رنگ گنجانده اند که نشانگریست برای پد های فعال

یک نکته دیگه هم وجود داره که برای مصارف حرفه ای باید مد نظر قرار داد آن هم نرخ Bit rate سمپل هاست

SPD-S قابلیت خواندن فایل های PCM wave با نرخ 8Bit هشت بیت 44,100Hz را دارد که نهایتاً میشود 705kbps

SPD-SX قابلیت خواندن فایل های PCM wave با نرخ 16Bit شانزده بیت 44,100Hz را دارد که نهایتاً میشود 1411kbps

امیدوارم که مطالب فوق مورد استفاده دوستان قرار بگیره
موفق باشی
 سپاس شده توسط totiya206 ، سعید جوادی ، meisamsedighi

ارسال: #39
24-01-2014، 02:09 AM -
meisamsedighi آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
سپاس ها 65

(23-01-2014، 06:37 PM)1mosafer نوشته است:
(23-01-2014، 12:09 AM)meisamsedighi نوشته است: كسي جواب نميده؟؟؟؟36
میثم عزیز خواهشمندم صبور باش و پست های اینچینی را در این تایپیک قرار نده
مطمئن باشید تمام پست ها دیده ، خوانده و پاسخ داده خواهد شد
از اشتیاق شما به فراگیری مسائل مرتبط با دستگاه پرکاشنتون خبر دارم و سعی میکنم که تا حدی که دانشم یاری کند جوابگوی مسایل شما باشم
هر کسی در ابتدای امر خرید ساز و یا دستگاه جدید درگیر سوالات و پیچیدگیهای مخصوص دستگاه میشود که امریست طبیعی
ولی بدانید که یک شبه نمیتوان ره صد ساله را پیمود و بایستی صبور باشید و با تحقیق و پیگیری کم کم به هر آنچه مایل به دانستنش هستید برسید

سوالاتی که شما در پست های پیشین مطرح فرمودید همگی صحیح بوده و حق به جانب شماست که ندانید چه باید بکنید
اما همگی موارد با آموزش صحیح بر طرف خواهد شد
اینها همگی مربوط به بخش تنظیمات فایلهای داخل دستگاه است که میباییست برای هر یک از موارد مطرحه در سوالات شما شیوه ای را به کار برد تا دستگاه به خواسته های شما پاسخ منطقی بدهد H

تک تک گزینه هایی که در منوهای پرکاشنتان وجود دارد کاربردی حیاتی دارد و دانستن تمام آنها برای شما نیازمند صرف وقت خواهد بود
پس اندکی صبور باشید تا موارد مورد نیاز را برایتان بصورتی آموزشی کاربردی تنظیم نمایم و در اختارتان قرار دهم

چندیست که به خاطر مشغله زیاد کاری و مسئولیت های زندگی کمتر فرصت فعالیت دارم اماسعی میکنم تا شنبه این آموزش را آماده کنم و تا 2 هفته دیگر که تمرینات و اجرای گروهمان تمام شود قصد دارم تا ویدئوی آموزشی جامعی را برای پرکاشن آماده نمایم.
در پناه حق شاد و محفوظ باشید
04
واقعا فرزام جان ممنونم...پس منتظر ميمونم داداش گلم...موفق باشين...40
 سپاس شده توسط totiya206 ، 1mosafer

ارسال: #40
02-02-2014، 08:05 PM -
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
اعتبار: 10
سپاس ها 376
سپاس شده 1687 بار در 444 ارسال

RE: دانلود بکاپ پرکاشن الکترونیک Download Backup Percussion Roland SPD-s

لطف کنید دوستان یک بکاپ با کیفیت قرار بدید برای دانلود که لوپ های کردی فارسی عربی دف و دست ضربو تمبا با بهترین کیفیت تو بکاپ باشه تشکر Thanks
 سپاس شده توسط 1mosafer ، meisamsedighi

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi