خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 10-12-2016، 01:18 PM

امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 3.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
05-08-2013، 02:15 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره
مدیر ارشد
اعتبار: 58
سپاس ها 5899
سپاس شده 3211 بار در 685 ارسال

آموزش و رفع مشکلات پرکاشن های الکترونیک

دوستان عزیز
در این تایپیک مسائل و مشکلات خودتون رو در مورد نحوه استفاده و عملکرد دستگاه های پرکاشن الکترونیک مطرح کنید
تا با ارائه راهکار های مفید مشکلاتتون بر طرف بشه

[تصویر:  51qMHaVr6HL._SX300_.jpg]
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط totiya206 ، صالح غلامیان ، سعید شهباز ، Amir-Ariya ، abbasnaeij ، سعید جوادی ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #2
05-08-2013، 05:58 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد
سپاس ها 5899

طریقه انتقال فایل و بکاپ توسط کامپیوتر به CF

برای انتقال بکاپ های پرکاشن و یا فایل های Wave به داخل فلش کارت حافظه CF از طریق کامپیوتر رعایت نکاتی ظریف الزامیست که ذیلاً به تشریح آن میپردازیم

توجه داشته باشید در صورتی که فایل های Wave و یا Backup ها در جای صحیح خود از نظر فولدر بندی قرار نگیرند بعد از اینکه کارت حافظه در داخل دستگاه قرار بگیرد با error مواجه میشوید و پیغام damage memory روی صفحه نمایشگر پدیدار میگردد.

یک کارت حافظه که با خود دستگاه پرکاشن فرمت شده باشد و یا به صورت مناسب پوشه بندی شده به شکل زیر است
وقتی که کارت حافظه را به وسیله رم ریدر یا کارت خوان به کامپیوتر وصل میکنیم در داخل کارت حافظه Cf فقط باید یک پوشه با نام Roland وجود داشته باشد مانندتصویر شماره (1)
[تصویر:  35720692061812914826.png]

و در داخل پوشه ROLAND هم باید به صورت تصویر شماره (2) دیده شود

[تصویر:  11810019529108165517.png]

برای انتقال بکاپ ها حتماً میبایست نحوه پوشه بندی کارت حافظه رعایت شود و نمیتوان در بیرون پوشه ROLAND فایل های مربوط به BKUP1 الی BKUP4 و یا SPD را قرار داد

بهتر است 5 پوشه ای که در تصویر 2 میبینید را از بکاپ جدید کپی کرده و جایگزین همین پوشه ها در کارت حافظه CF کنیم
اگر هر یک از موارد فوق رعایت نگردد باز هم با ارور damage memory مواجه میشویم

مطلب دیگری که در ادامه این موضوع قابل ذکر است در مورد انتقال فایل های سمپل و یا DJ با فرمت Wave است
برای انتقال فایلهای Wave باید آنها را انتخاب نموده و مانند تصویر شماره (3) در کنار پوشه ROLAND یا در واقع در قسمت روت حافظه ریخت

[تصویر:  03166386634705529364.png]

بعنوان مثال 9 فایل از صدای تومبا با فرمت Wave را طبق تصویر به کارت حافظه انتقال داده و سپس کارت را به دستگاه متصل و از قسمت Import File وارد دستگاه میکنیم که در پست های بعدی دقیق تر به این موضوع هم اشاره خواهیم نمود

دقت داشته باشد که اگر سمپل ها در جای دیگری از پوشه ها ریخته شوند باز هم با ارور damage memory مواجه میشویم
نکته بعدی که در مورد مشخصات فایل های Wave است را در پست های بعدی اشاره میکنم
عشق به مادر و وجود گرانبهایش ، نعمتی غیر قابل قیاس و فقدانش خللی جانسوز بر اعماق روح و احساس انسان می فشاند.
عروج عارفانه مادر گرامیمان را به امید وصول به عرش معلای فردوس برین به سوگ نشسته ایم.
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، سعید شهباز ، totiya206 ، Amir-Ariya ، abbasnaeij ، سعید جوادی ، پویاکرگ 500 پ ، معین رضایی ، meisamsedighi ، رضا اعتمادی

ارسال: #3
07-08-2013، 09:11 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

RE: آموزش و رفع مشکلات پرکاشن های الکترونیک

فرزام جان خیلی خیلی خوشک اومد به جرات میتونم بگم که این آموزش برای اولین بار هستش که در دنیای اینترنت برای دوستان بطور رایگان ارائه شده. دستت درد نکنه واقعا زحمت کشیدی.02

سپاس شده توسط Amir-Ariya ، totiya206 ، 1mosafer ، صالح غلامیان ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #4
14-01-2014، 08:29 PM -
meisamsedighi آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 0
سپاس ها 65
سپاس شده 37 بار در 15 ارسال

من رفتم رم ريدر خريدم حالا بك اپ ها را تو رم ريختم...خيلي ديگه فضا داره واسه پر كردن...حال اگر بخوام آهنگ بريزم تو رم چكار كنم؟؟؟
بايد پسوندش چي باشه آهنگ؟؟؟
تو را خدا راهنمايييم كنيد...
.[تصویر:  36.gif]
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، 1mosafer

ارسال: #5
14-01-2014، 09:49 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 14-01-2014، 09:50 PM، توسط معین رضایی.)
معین رضایی آفلاین
کاربر بسیار فعال
کاربر سایت
اعتبار: 10
سپاس ها 376
سپاس شده 1687 بار در 444 ارسال

لطفا دوستان یک بکاپ spds بذارن از اقا فرزام و یا دوستان خواهش میکنم بذارن چون لازم دارم
 سپاس شده توسط 1mosafer

ارسال: #6
14-01-2014، 11:23 PM -
meisamsedighi آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 0
سپاس ها 65
سپاس شده 37 بار در 15 ارسال

اقا معين اين بك اپا را چطوري ميريزن تو پركاشن...؟؟؟ كسي هست مو به مو توضيح بده...من بدجور گيرم....تصويري كسي هست بگهههههههه20
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، 1mosafer

ارسال: #7
14-01-2014، 11:37 PM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

(14-01-2014، 08:29 PM)meisamsedighi نوشته است: من رفتم رم ريدر خريدم حالا بك اپ ها را تو رم ريختم...خيلي ديگه فضا داره واسه پر كردن...حال اگر بخوام آهنگ بريزم تو رم چكار كنم؟؟؟

آهنگها همون mp3 باشه اجرا میشن تاجایی که من میدونم

سپاس شده توسط 1mosafer

ارسال: #8
15-01-2014، 05:58 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد
سپاس ها 5899

(14-01-2014، 08:29 PM)meisamsedighi نوشته است: من رفتم رم ريدر خريدم حالا بك اپ ها را تو رم ريختم...خيلي ديگه فضا داره واسه پر كردن...حال اگر بخوام آهنگ بريزم تو رم چكار كنم؟؟؟

سلام به همگی
دوستان عزیز خیلی وقت پیش قصد داشتم که تایپیک پرکاشن رو تکمیل و پربار کنم اما به دلیل کمبود وقت نتونستم اینکار رو شروع کنم
اما دوستان نگران نباشید تمام موارد و سوالات دوستان رو سعی میکنم که جواب بدم تا کسی گرفتار نمونه

خب آقا میثم عزیز به انجمن موزیک سازان خوش آمید

اول بهم بگو که ظرفیت CF شما چقدره که فکر میکنی خیلی فضای خالی داره؟
کلاً این دستگاه از 512 مگابایت حافظه میتونه استفاده کنه و با ارتقاع سیستم عامل جدید میشه از CF تا ظرفیت 4 گیگ هم استفاده کرد
البته نکته اینکه فقط رم بالاتر رو میشه مورد استفاده قرار داد و الا باز هم دستگاه شما فقط میتونه از 512 مگابایت فضا استفاده کنه.

دو فرمت مخصوص این دستگاه وجود داره 1: WAV و 2 : AIFF و شما باید آهنگ و یا سمپل هاتون رو به یکی از این دو فرمت که عرض کردم کانورت کنید تا بتونه دستگاه ازتون قبول کنه.

فرمت MP3 روی این دستگاه جواب نمیده و حتماً باید تبدیل بشه
 سپاس شده توسط meisamsedighi

ارسال: #9
15-01-2014، 06:03 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد
سپاس ها 5899

(14-01-2014، 09:49 PM)معین رضایی نوشته است: لطفا دوستان یک بکاپ spds بذارن از اقا فرزام و یا دوستان خواهش میکنم بذارن چون لازم دارم

سلام معین جان
در حال حاضر توی دفتر کارم هستم و فقط یک بکاپ دم دستم هست که البته بکاپ خوب و سبک و شسته رفته ایه
دارم آپلودش میکنم عزیز
به محض اینکه کار آپلودش تمام شد برات میفرستم
حجمش حدود 500 مگابایت هست و برای سهولت دانلود 8 پارتش کردم که راحت تر دانلود کنی
Laie_54

ارسال: #10
15-01-2014، 06:19 PM -
1mosafer آفلاین
مدیر ارشد
سپاس ها 5899

(14-01-2014، 11:23 PM)meisamsedighi نوشته است: اقا معين اين بك اپا را چطوري ميريزن تو پركاشن...؟؟؟ كسي هست مو به مو توضيح بده...من بدجور گيرم....تصويري كسي هست بگهههههههه20

آقا میثم عزیز مطالبی که ابتدای تایپیک ( ارسال شماره 2 ) ذکر کردم را با دقت مطالعه کنید نحوه پوشه بندی را کامل توضیح دادم
از روی همین عکسها و توضیحات شما براحتی میتونید بکاپ های جدید رو به کارت حافظه دستگاه انتقال بدید

قبل از اینکه اقدام به اینکار کنید حتماً از بکاپ خودتون یک نسخه روی کامپیوترتون ذخیره کنید که فایلهاتون از دست نره

بعد از انتقال بکاپ با روش copy و Paste H روی دستگاهتون گزینه Shift و Setup را همزمان بزنید تا وارد منوی تنظیمات شوید
با دکمه های پیمایشی به سمت چپ بروید تا به گزینه Load Backup برسید ، سپس تایید کنید تا بکاپ لود شود و بعد از صرف زمان چند دقیقه ای بکاپ شما روی دستگاه نشسته و قابل استفاده است

سعی میکنم در اولین فرصت یک آموزش تصویری هم از مراحل کار براتون ظبط کنم
اگر مورد و یا سوالی بود من در خدمتم
موفق و پیروز باشید
 سپاس شده توسط meisamsedighi ، سعید جوادی

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi