خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 10-12-2016، 07:29 AM

امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
28-07-2013، 10:39 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 28-07-2013، 10:49 PM، توسط سعید جوادی.)
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
اعتبار: 112
سپاس ها 8577
سپاس شده 10618 بار در 2273 ارسال

Lightbulb  آموزش عوض کردن کابل فلت مانیتور و هارد pa500 های تبدیلی

سلام و خسته نباشید میگم خدمت تمامی دوستان خوب و گل انجمن موزیکسازان

دوستان بنده تصمیم گرفتم که آموزش و نحوه عوض کردن کابل فلت PA500های تبدیلی رو براتون ارائه بدم تا دوستانی که احیانا موردی مثل مورد بنده براشون اتفاق افتاد مجبور نشن که کیبوردشون رو با حزینه های زیاد بفرستن برای تعمیرات.

البته بنده از تمامی مهندسین و تعمیرکاران عزیز عذر خواهی میکنم که در کارشون دست بردیم 04دیگه تکرار نمیشه53

دوستان ابتدا کیبورد رو برگردونده و تمامی پیچهای کیبورد رو باز کرده و خیلی راحت پنل اصلی کیبورد رو از پنل مشکی جدا میکنید.
توجه: اگر با دقت توجه کنید یک کابل بسیار ظریف و کوچیکی به بدنه اصلی کیبورد و پنل مشکی رنگ کیبورد متصل هستش که اون کابل بصورت فیش متصل شده و برای پخش صداها از بلندگوی ارگ از مادربورد اومده. اون فیشو در بیارین و پنل زیرین رو بزارین کنار

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

حالا در عکس اول اگر توجه کنید برد آمپیلی فایر دستگاه و کلیه بردهارو که تشکیل شده از مادربورد و برد رم و برد مانیترو همه برروی هم ولی با فاصله معین و استاندارد خودش روی هم نصب شدن.
[تصویر:  moc9zz5jzc5jpazokgon.jpg]

حالا با دقت پیچهای روی مادربورد آمپیلی فایر رو باز کنید خیلی با دقت اینکارو انجام بدن دوستان تا خدایی نکرده پیچها هرز نشه.
بعد باز کردن پیچها خیلی آروم برد رو از دستگاه دربیارین البته یکمی بازی کنید خودبخود از پنلش در میاد .راستی اون فیشهارو قبلش از برد جدا کنید و یادتون هم بمونه که هرفیش برای کجاست. بعد باز کردن مادربورد طبق عکس شماره 2میریم برای مرحله بعدی
[تصویر:  4zjwimlzmlh6auux46xf.jpg]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

حالا برای مرحله سوم باید باید پیچهای این پنل فلزی رو باز کنید که در عکس بالایی یعنی شماره 2 قرار دادیم .
بعدباز کردن پیچها خیی خیلی آروم پنل یا همون محافظ فلزی رو جابجا کنید تا از کیبورد جدا بشه .سعی کنید با زور درش نیارین خیلی آروم اینکارو بکنید.
بعد برداشتن این پنل میرسیم به مادربورد اصلی و برد رم یا همون سمپلر
عکس شماره 3

[تصویر:  80u840h4qpmheayqf3w0.jpg]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
خب تو عکس شماره 3 دقیقا شما اصل کاری رو مشاهده میکنید که حساس ترین قسمت کار هستش و تازه عرق آدم در میاد04

شما باید خیلی با احتیاط برد مادربورد و رم رو یه تکون اینور و اونرو بدین تا ازجاش در بیاد درواقع یجورایی لق بشه .
درست زیر همین برد اصلی باز یک پنل فلزی هستش که 2تا پیچ داره که باید اونارو هم باز کنید تا اون پنل همراه با برد اصلی از جاش باز بشه و بتونید برش دارین تا برسیم با مانیتور
عکس چهار و پنجم دقیقا بهتون نشون میده همه چیزو

[تصویر:  ez6jb6awzzifejfx1b0f.jpg][تصویر:  vfxu80c43hhh7fzlick.jpg]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
خب دوستان تا اینجا اگر کل مراحل رو دقیقا درست اومده باشین جلو بدون هیچ مشکلی الان رسیدیم به مانیتور که یک سر کابل فلتمون به مانیتور وصل هستش.

اگر به عکس بالایی یعنی شماره 5 توجه کنید مشاهده میکنید .
درست جایی که کابل فلت وارد خشاب مخصوص خودش شده یک ضامن بسیار کوچیک وجود داره که اگر با ناخن دست یا یک کاردکی چیزی که آسیبی به برد و دستگاه نزنه خیلی آروم به سمت بیرون کشیده تا کابل شل بشه و آروم از خشاب بیاد بیرون .
نتیجه کار هم میشه عکس شماره 6 که با موفقیت تونستین کابلو درش بیارین.

[تصویر:  sm5i8eiwbrtrh63v811g.jpg]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

انشالله که این آموزش مورد قبول دوستان واقع شده باشه .اگر از دوستان جایی مشکلی داشت اعلام کنه تا بنده راهنماییش کنم .

سپاس شده توسط abbasnaeij ، totiya206 ، Amir-Ariya ، محمد سعادتمند ، سعید شهباز ، 1mosafer ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #2
28-07-2013، 10:58 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 28-07-2013، 10:59 PM، توسط سعید جوادی.)
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

RE: آموزش عوض کردن کابل فلت مانیتور و هارد pa500 های تبدیلی

دوستان مورد دوم که قصد دارم در مورد صحبت کنم و آموزش بدم خدمت شما در مورد هارد دستگاه هستش که در مدل های تبدیل به PA2X انجام میشه .

توجه داشته باشین که هارد رو فقط برای 500های تبدیل به 2ایکس قرار میدن .دوستان یباره نگن که آقا چرا دستگاه بنده هارد نداره .

دوستان اگر در توضیحات اول من توجه کرده باشین و در عکس شماره 3 دقت کرده باشین یک عدد فلش مموری به برد وصل شده که در تمامی دستگاها حتی در خود 2ایکس همین فلش البته با یک مارک دیگه نصب شده که کار هارد رو انجام میده.

[تصویر:  80u840h4qpmheayqf3w0.jpg]

بنده چون هارد دستگاه یا همن فلش مموریم از سرعت پایین برخوردار بود تصمیم گرفتم که فلش سرعت بالا بکار ببرم .

دوستان توجه داشته باشین که در 500 های تبدیلی به PA2X اگر ایم هارد نباشه کیبورد سمپل رو اجرا نمیکنه .
درواقع یجورایی مکمل هم هستن و باید و ضروری هستش که ایم فلش باشه و اگر از سری های جدید و سرعت بالا استفاده کنید خیلی بهتر عمل میکنه .مخصوصا در سرعت خوندن سمپلها و لود کردن برنامهو ست.

باز اگر سوالی بود من در خدمت شما عزیزان هستم
02

سپاس شده توسط totiya206 ، abbasnaeij ، Amir-Ariya ، سعید شهباز ، 1mosafer ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #3
29-07-2013، 12:07 AM -
alitehrani180 آفلاین
متخصص کیبورد Gem & Korg Pa1x
کاربر سایت
اعتبار: 18
سپاس ها 2
سپاس شده 1784 بار در 302 ارسال

و قبل عوض کردن با این آموزش اول تست بگیرید ببینید از کابله مشکلتون
من این آموزش رو با کابل Ide گذاشتم ولی فرقی نمیکنه نحوه عملکرد یکیه حالا تو کابل ide شیار داره مال فلت شیار نداره و دوسرش سیماش به صورت رنگ نقره بیرون هستش رو یه پلاستک
دوسرکابل رو یکی به پشت lcd و دیگری رو مادربورد کیبورد میباشد را جدا کن و طبق فیلم عمل کن

ابزاری که نیاز دارید برای تست کابل دستگاه مولتی متر هستش که یه دونش تو خونه خیلی لازمست و قیمتی هم نداره حدود 10 20 هزار تومان هستش
ارزش داره که هر کسی یه دونشو داشته خیلی لازم میشه و کار کردن باهاش خیلی سادست فرقی هم نداره آنالوگ باشه یا دیجیتال فقط مولتی متر باشه
اینم لینک
http://uplod.ir/cls3fvsgm9pn/20130728_203755.rar.htm
به سلامتی پسری که ......
10 سالش بود پدرش زد تو گوشش هیچی نگفت .........
20 سالش بود پدرش زد تو گوشش هیچی نگفت .........
30 سالش بود پدرش زد تو گوشش زد زیره گریه !!!!!!!!!
و وقتی پدرش از او پرسید چرا گریه میکنی گفت اون وقتا دستات نمیلرزید.....
 سپاس شده توسط سعید جوادی ، محمد سعادتمند ، totiya206 ، سعید شهباز ، 1mosafer ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #4
29-07-2013، 12:13 AM -
سعید جوادی آفلاین
مدیر کل انجمن
مدیر کل انجمن
سپاس ها 8577

علی جان بله کابل مورد داره چون یه سر کابل 3تا از بغل و 2عدد هم از وسط مداراش خراب شده و برگشته بالا متاسفانه.البته سهل انگاری خودم بود که این هم یه تجربه یا بودش برای من که چطور مادربورد و سایر قظعاترو باز کنم و ببندم .

در موردلوازم الکترونیک هرچیزی که شمافکرشو بکنی من دارم حتی اهم متر 3تا دارم 04
باز ممنون ازتوجه شما داداش گلم02

سپاس شده توسط محمد سعادتمند ، totiya206 ، سعید شهباز ، 1mosafer ، پویاکرگ 500 پ

ارسال: #5
29-07-2013، 05:54 PM -
alitehrani180 آفلاین
متخصص کیبورد Gem & Korg Pa1x
کاربر سایت
اعتبار: 18
سپاس ها 2
سپاس شده 1784 بار در 302 ارسال

خواهش میکنم دوست من
بنده این کارو برای دوستمون که با gem خودش مشکل داره درست کردم
و بعد دیدم شما هم این تاپیک رو زدی گفتم و عکس کامل فلتو گذاشتی گفتم اینجا هم بذارم بد نیست تا دوستان بیان ببینن و یاد بگیرند
به سلامتی پسری که ......
10 سالش بود پدرش زد تو گوشش هیچی نگفت .........
20 سالش بود پدرش زد تو گوشش هیچی نگفت .........
30 سالش بود پدرش زد تو گوشش زد زیره گریه !!!!!!!!!
و وقتی پدرش از او پرسید چرا گریه میکنی گفت اون وقتا دستات نمیلرزید.....
 سپاس شده توسط totiya206 ، سعید جوادی ، 1mosafer ، سعید شهباز ، پویاکرگ 500 پ

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi