خوش آمدید، میهمان گرامی!

زمان کنونی: 09-12-2016، 12:39 AM

امتیاز موضوع:
  • 36 رأی - میانگین امتیازات: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
04-03-2014، 01:51 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-03-2014، 01:52 AM، توسط MohammaD_MirzaD.)
MohammaD_MirzaD آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
اعتبار: 5
سپاس ها 13
سپاس شده 137 بار در 43 ارسال
آمــوزش اف ال استــودیــو بــه زبان ســـاده

سلا و عرض ادب....
دوستان و اساتید این تاپیک رو باز کردم که ایشالا بتونم اف ال استودیو رو آموزش بدم خودم تو موسیقی مخصوصا عملی ضعیفم ولی کار با برنامه قضیه اش فــرق میکنه حدودا 4 سالی میشه من با برنامه اف ال استودیو ور میرم خیلی چیزاش رو یاد گرفتم میشه گفت بطور کامل !
سعی میکنم هر شب یه آموزش از اف ال رو تو همین تاپیک آموزش بدم
دوستان فقط پست اسپم نزنن بای تشکر کردن از سپاس استفاده کنین !

ارسال: #2
04-03-2014، 02:26 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-03-2014، 02:41 AM، توسط MohammaD_MirzaD.)
MohammaD_MirzaD آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 13
RE: آمــوزش اف ال استــودیــو بــه زبان ســـاده

درس اول

با نام و یاد خدا درس اولو شروع میکنیم دوستان چون اکثرا تا حدودی با اف ال استودیو آشنایی دارن و با سر برگها فایل و ادیت و... آشنایی دارن که اکثریتشون تو همه برنامه ها مشابه هستند[/b]
اف ال استودیو رو اگه بخوایم تقسیم کنیم به 5 قسمت مهم تقسیم میشه،که یکی یکی رو در درس های آینده به طور کامل توضیح میدم!من اینجا به ترتیبی ک هستند توضیح میدم[تصویر:  937d1b1c612c1.png]
1-پلی لیست (برای چیدمان پترن های ساخته شده و...)
2- سیکوئنسر ( برای ریتم سازی ملودی و ..... که همه پترن ها رو اول باید اینجا بسازیم) [/b]
3- پیانو رول ( برای نت نویسی و ویرایش نت ها استفاده میشه)
4-بروزر ( تمامی لیست سمپل ،پاگین ها و... تو این قسمت قرار دارند)
5- میکسر ( اینم که از اسمش پیداس برای میکس و مستر کردن آهنگ بکار میره)
[تصویر:  70cdfe3c633f1.png]
 سپاس شده توسط Koresh ، ATMX ، Milad ، 1mosafer ، moji ، sina7535 ، صالح غلامیان ، mahras ، totiya206 ، Morn

ارسال: #3
04-03-2014، 03:20 AM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-03-2014، 03:38 AM، توسط MohammaD_MirzaD.)
MohammaD_MirzaD آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 13

درس دوم

آشنایی با پنل اصلی که در سمت چب برنامه قرار داره من میخواستم صرف نظر کنم از آموزشش ولی یه توضیح کوچیکی هم بدم بد نیست
[تصویر:  48d1f15527341.png]
1.نوار منــو: که میشه به منو های اصلی دست پیدا کرد
2.نوار اشاره: که اگه ما موس رو جای خاصی ببریم یه اطلاعاتی راجه اون قسمت میده
3. نام پروژه یا آهنگی که در خال حاضر با کردیم رو نشون میده که
4. ولوم صدای اصلی رو میشه تنظیم کرد
5.پیچ صدای اصلی رو میشه تنظیم کرد
[تصویر:  f046ff5723261.png]
1.نمایشگر زمان کر بر حسب ثانیه/Bars نشون داده میشه
2.اجــرا و توقف پروژه
3. انتخاب اجــرای پروژه ( در قسمت پلی لیسا اجرا شه یا پترن برای اجرای پترنPat و برای اپخش در پلی لیست Song رو انتخاب کنید)
4. رکــورد کردن (روکود در ادیسون،پلی لیست و رکورد کردن نتهای نواخته شدهیعنی شما ریتم رو اجرا کنین و می تونین از کیبوردکامپیوتر و یا ارگتون بنوازید و بعد نت ها رو ویرایش کنبن )
5. نمایش تمپــو یا همون سرعت اجرای پروژه(از 10 تا 522)
6. نمایش و انتخاب پترن (با موس می تونین به پترن مورد نظز برین البته باید پترن ها رو خودتون ابتدا بسازیت طبق سلیقه خودتون
 سپاس شده توسط ATMX ، Koresh ، Milad ، 1mosafer ، moji ، صالح غلامیان ، mahras ، totiya206 ، sina7535

ارسال: #4
04-03-2014، 05:43 PM -
moji آفلاین
کاربر علاقمند
کاربر سایت
*
اعتبار: 1
سپاس ها 23
سپاس شده 40 بار در 12 ارسال

داداش چجوری میشه با کیبورد کامپیوتر بنوازیم ؟ Pire mard
من بلد نیستم Pire mard
 سپاس شده توسط Koresh ، 1mosafer ، totiya206 ، sina7535 ، ALI.M.R

ارسال: #5
04-03-2014، 06:49 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-03-2014، 11:13 PM، توسط MohammaD_MirzaD.)
MohammaD_MirzaD آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 13

(04-03-2014، 05:43 PM)moji نوشته است: داداش چجوری میشه با کیبورد کامپیوتر بنوازیم ؟ Pire mard
من بلد نیستم Pire mard
سلام
واسه زدن با کیبورد کامپیوتر خیلی راحته بصورت پیش فرض فعاله که با انتخاب صدای مورد نظرت شروع به نواختن می کنی!

[b]نت های که به رنگ آبی نوشته شده نت های دیز و بمل (یاهمون نت های سیاه دوتایی و سه تایی)
[تصویر:  600px-MiddleC-Keyboard.svg.png]

سپاس شده توسط 1mosafer ، moji ، صالح غلامیان ، ATMX ، totiya206 ، ALI.M.R

ارسال: #6
04-03-2014، 07:32 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-03-2014، 07:36 PM، توسط MohammaD_MirzaD.)
MohammaD_MirzaD آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 13

درس سوم
[/b]
تو این درس میخوایم سه قسمت اصلی از مهمترین بخشهای اف ال استودیو یعنی سیکونسر،میکسر و پلی لیست که بیشترین کاربرد رو داره توضیح مختصری بدم

Step Sequencer
در این قسمت شما باید ابتدا تمام قسمت های یک آهنگ رو در پترن های جدا بسازی مثلا ریتم ها،ملودی،آکوردها، پاساژ ها و... هرچه واسه ساخت یه آهنگ لازمه رو میسازی برای انتخاب کردن سمپل ها از بروزر استفاده کنین یا اگه سمپل خاصی مد نظرتون هست توسیستمتون می تونی راحت با دراگ کردن در بروزر سمپل های خودتون رو هم داشته باشین!
[تصویر:  54b77382c13d1.png]
پلی لیست Palylist
بعد از این که شما پترن های مــورد نظرتون رو ساختین نوبت میرسه که اون ها رو تو پلی لیست بچینی یا همون کار تنظیم رو باید انجام بدی که قواعد خاص خودشو داره که به بخش تنظیم اگه بری فک کنم دوستان توضیحات کامل رو دارن راجبه تنظیم!
[تصویر:  62b005fd4b782.png]
Mixer میکسـر

میکسـر هم که از اسمش پیداست واسه میکس و مستر کردن آهنگه که جز مراحل آخر آهنگسازی به حساب میاد یعنی وقتی شما آهنگ تون رو ساختین و تنظیم کردین میرین سراغ میکس و مستر کردن
[تصویر:  89eb111576283.png]
توضیحات تکملی و کامل در درس بعدی

سپاس شده توسط Milad ، 1mosafer ، ATMX ، moji ، صالح غلامیان ، sina7535 ، totiya206

ارسال: #7
04-03-2014، 11:09 PM - (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-03-2014، 11:15 PM، توسط MohammaD_MirzaD.)
MohammaD_MirzaD آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 13

درس چهارم

در این درس میخوایم سکونسر توضیحات کاملتری رو بدم
Step Sequencer
با توجه به شکل توضیحات لازم رو میدم
[b][تصویر:  d45938f2d3251.png]

[b]1.با قسمت هم مثل قسمت تمپو و پترن با موس قابل جابجایی هستش و طول پترن شما رو مشخص این مقدار بطور پیش فرض در نظر گرفته شده که تا 64 می تونه ادامه داشته باشه!
2. این گذینه خیلی جالبه تکرار سوکونسر هستش برای مثال اگه شما ریتمی رو ساختین بعد تو همین پترین یه ملودی بلند مدتی رو واسش بسازی اگه این گذینه فعال نباشه بعد که پایان پترن رسید ریتم قطع میشه فقط ملودی پیش میره ولی اگه این گذینه فعال باشه ریتم بطور خودکار تکرار میشه.
3. نام پترن رو به شما نشون میده که می تونی از همین جا هم به پترن مورد نظرتون رو انتخاب کنین
4. نام سمپل و سمپل انتخابی شماست که می تونه سمپل هرچیزی باشه
5.با این گذینه اگه انتخابش کنی امکاناتی مثه ولوسیتی ،پن کردن صدا ،پیچ و... رو به شما میده
6. یه ویرایشگر برای ویراش نت هاست که جای نت مور نظر رو تغییر بدی یا نت جدیدی رو برای کانال تون بنویسین
7. برای سلو کردن کانال (اگه بخوای کانال رو به صورت تکی گوش کنی یا خاموش کنی از این استفاده میشه برای سلو کردن یک کانال کنترل رو روی صفحه کلید بگیرد روی چراغ کانال مورد نظر کلیک کنی
8.تنظیم صدای یک کانال
9. پن کردن صدای کانال به باند چب یل راست
10.باانتخاب این گذینه میتونین در زمانی که میخواین چن کانال رو یک گروه تبدیل کنین یا برای پاک کردن همزمان چن کانال استفاده میشه و...
11کانال اصلی ریتم یا ملودی
حالا اگه روی یکی از کانال ها راست کلیک کنیم چیزی شبیه این تصویر میاد.
[تصویر:  549ad45a468e2.png]
1.باز کردن پیانورول کانال برای نت نویسی
2.تغییر نام و تغیر رنگ کانال
3.انتخاب یک آیکون برای کانال
4.لود کردن سمپل بجای سمپل پیش فرض
5. ادیت هم برای کات و کپی و پیست کردن اطلاعات کانال به کار میره امکانات دیگیری هم داره مثه تغیر نتها و....
6.7.8 .کاربردشون یکی هست برای نت نویسی ثابت که بیشتر تو ریتم سازی بکار میره
9. وارد کردن سیتی سایزر و سمپل و ...
10.جایگزین کردن سینتی سایزر یا سمپل
درصورت نیاز در درسای آیند توضیحات کامل میدم راجبه این دو گذینه
11. کپی کردن کانال یعنی اگه ما یه کانالی رو داشته باشیم بجز نت های اون بقیه چیزا و تنظیمات رو کپی میکنه و یه کانال با مشخصات کانال قبلی به ما میده
12. پاک کردن یک کانال
[/b]

سپاس شده توسط 1mosafer ، ATMX ، moji ، sina7535 ، صالح غلامیان ، totiya206

ارسال: #8
31-03-2014، 08:36 PM -
sina7535 آفلاین
کاربر محروم
کاربر اخراجی
سپاس ها 238
سپاس شده 114 بار در 56 ارسال

کاملش کن منتظریم ها‍!
 سپاس شده توسط totiya206

ارسال: #9
09-04-2014، 09:01 PM -
MohammaD_MirzaD آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 13

(31-03-2014، 08:36 PM)sina7535 نوشته است: کاملش کن منتظریم ها‍!
سلام خدمت همه دوستان شرمنده من یه یک ماهی رو نبودم اصلا رفته بودم شهرستان واسه همین نتونستم بیام نت ایشالا ادامهشو میدم از امشب یا فرداش
 سپاس شده توسط صالح غلامیان ، totiya206 ، Milad

ارسال: #10
11-04-2014، 06:24 PM -
MohammaD_MirzaD آفلاین
کاربر فعال
کاربر سایت
**
سپاس ها 13

راستی یه چیزی تو سایت نگاه کردم دیدم آموزش اف ال استودیو بصورت کامل هست با این وجود بازم ادمه بدم بحث رو؟
آخه فک میکنم براتون تکراری باشه!کسل کننده!

نظر شما چیه ادامه بدم یا ......؟؟؟
 سپاس شده توسط ATMX ، صالح غلامیان ، sina7535

ابزار موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تنظیمات موضوع
پرش به انجمن:

موزیکسازان از بهار سال 1392 در جهت پیشرفت موسیقی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت در ساماندهی وزارت ارشاد ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. کلیه ی حقوق برای موزیکسازان مرجع تخصصی موسیقی ایران محفوظ میباشد.
logo-samandehi